Artykuły

5000 km trekkingu – piesza wyprawa Polaków przez USA

5000 km trekkingu – piesza wyprawa Polaków przez USA

Szlak o długości 5000 km, trasa od Meksyku po Kanadę i dwóch Polaków chcących pokonać ją na własnych nogach. Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński już jutro ruszają na ekstremalny trekking wyposażeni w oświetlenie polskiej firmy Mactronic.

Czytaj więcej...

Dziś urodziny obchodziłby Tomasz Kowalski

Tomasz Kowalski, fot. archiwum Tomasza Kowalskiego, źr. www.poznan.sport.pl

Tomasz Kowalski urodził się 7 kwietnia 1985 r. w Dąbrowie Górniczej, zmarł 6 marca 2013 r. na grani Broad Peaka w Karakorum. Magister turystyki i rekreacji na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ultramaratończyk oraz alpinista, startował w rajdach typu Adventure Race, podróżował. Był członkiem Klubu Wysokogórskiego w Katowicach, a później w Warszawie.

Czytaj więcej...

Orzeł przedni zadomowił się w Górach Sokolich! Ekoakcja w Szwajcarce

Młodzież z Zespołu Szkół

Orzeł przedni znów wylądował pomyślnie i zadomowił się w kolejnym schronisku - tym razem w Szwajcarce w Górach Sokolich leżących w Rudawach Janowickich.

Czytaj więcej...

W górach nadal jest ślisko - nie tylko w Tatrach

GOPR Beskidy

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, ale w górach nadal zima. O tym, że jest ślisko, przekonała się jedna z turystek, na której pomocy ruszyli beskidzcy goprowcy. Ratownicy Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego otrzymali zgłoszenie, że na żółtym szlaku poniżej przełęczy Bory Orawskie doszło do wypadku. Na śniegu poślizgnęła się turystka i najprawdopodobniej złamała nogę.

Czytaj więcej...

Akcja ekologiczna: "Śmieci skrzydeł nie mają!"

Akcja w Andrzejówce

Orzeł przedni znów szykuje się do lotu! Tym razem pofrunie do schroniska Szwajcarka w Górach – nomen omen – Sokolich. Zapraszamy na drugą akcję w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego pt. „Śmieci skrzydeł nie mają!” – zabierz je ze sobą na dół, posegreguj i wrzuć do odpowiednich pojemników na odpady.

Czytaj więcej...

Krokusy zagrożone! Specjalna akcja TPN

Krokusy

Choć szczyty tatrzańskie pokryte są jeszcze grubą pokrywą białego puchu, to w dolinach coraz śmielej pojawia się wiosenna roślinność. W tym bezcenne krokusy. Aby chronić te piękne rośliny pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego przygotowali specjalną akcję.

Czytaj więcej...

Anna Szafraniec-Rutkiewicz: Starty w igrzyskach nie były mi pisane

Fot. Anna Szafraniec-Rutkiewicz

Anna Szafraniec-Rutkiewicz urodziła się 16 lutego 1981 roku w Myślenicach. Na swoim koncie ma m.in. wicemistrzostwo świata w cross-country. Polka z powodu arytmii musiała przerwać swoją bogatą w sukcesy karierę. Przeszła cztery zabiegi ablacji i zmaga się z częstoskurczami serca. Zapraszamy do krótkiego wywiadu z byłą kolarką górską.

Czytaj więcej...

Wywiad z Piotrem Pustelnikiem, prezesem PZA

Wywiad z Piotrem Pustelnikiem

Przez ostatnich kilka miesięcy cały górski świat kręcił się wokół działalności polskiej wyprawy narodowej na K2. Chcąc nie chcąc natrafialiśmy na tony mniej lub bardziej sensownych informacji związanych z próbą podboju najwyższej góry Karakorum. Można już przyjmować zakłady, jak szybko usłyszymy pytanie: to kiedy powrót polskiej wyprawy pod K2?!

Czytaj więcej...

Konkurs z M-CANOE

Konkurs M-CANOE

Stowarzyszenie Akademicki Klub Turystyki Kajakowej „Bystrze” w ramach XXXV edycji zawodów w kajakarstwie górskim AMP Kamienna ogłasza konkurs na RAFTINGOWY ZAWRÓT GŁOWY.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

logo biale_proste2

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7932
  • Odsłon artykułów: 22256113

';