Artykuły

Top 10 Pasm Górskich na Bałkanach cz. III

Góry Przeklęte

Bałkańskie góry są wciąż mało popularne wśród turystów. Urzekają swoim pięknem i dzikością przyrody. Podobno kto raz tam zawitał, zakochuje się na zawsze. W związku z tym chcielibyśmy przybliżyć naszym czytelnikom te niesamowite pasma górskie. Zapraszamy na III część artykułu Huberta Jarzębowskiego, przewodnika tatrzańskiego, założyciela biura High Away, który w bałkańskich górach zakochał się od pierwszego wejrzenia oraz przemierzył w nich nie jeden szlak.

Czytaj więcej...

Snow PR dla Garmin Polska

Garmin

Snow PR zajmie się kompleksową obsługą w zakresie public relations marki Garmin, producenta urządzeń wykorzystujących system nawigacji satelitarnej i rozwiązań stosowanych w motoryzacji, lotnictwie i branży marine, a także przeznaczonych dla osób prowadzących aktywny styl życia, miłośników sportów outdoorowych i fitness.

Czytaj więcej...

Top 10 Pasm Górskich na Bałkanach cz. II

Korab

Bałkańskie góry są wciąż mało popularne wśród turystów. Urzekają swoim pięknem i dzikością przyrody. Podobno kto raz tam zawitał, zakochuje się na zawsze. W związku z tym chcielibyśmy przybliżyć naszym czytelnikom te niesamowite pasma górskie. Zapraszamy na II część artykułu Huberta Jarzębowskiego, przewodnika tatrzańskiego, założyciela biura High Away, który w bałkańskich górach zakochał się od pierwszego wejrzenia oraz przemierzył w nich nie jeden szlak.

Czytaj więcej...

Tragedia w Tatrach na Słowacji

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Dolina Staroleśna

Tragiczny finał miała wczorajsza wycieczka dwójki młodych turystów z Polski. W Tatrach słowackich, a konkretniej w okolicach Doliny Staroleśnej, ogromne masy śniegu przysypały turystów. HZS zaalarmowana przez przypadkowych świadków zdarzenia przybyła na miejsce bardzo szybko. Wydobyto poszkodowanych i podjęto próbę reanimacji, ale mężczyzna niestety zmarł, kobieta walczy o życie w szpitalu w Koszycach.

Czytaj więcej...

Top 10 Pasm Górskich na Bałkanach cz. I

Maglić

Bałkańskie góry są wciąż mało popularne wśród turystów. Urzekają swoim pięknem i dzikością przyrody. Podobno kto raz tam zawitał, zakochuje się na zawsze. W związku z tym chcielibyśmy przybliżyć naszym czytelnikom te niesamowite pasma górskie. Zapraszamy na artykuł Huberta Jarzębowskiego, przewodnika tatrzańskiego, założyciela biura High Away, który w bałkańskich górach zakochał się od pierwszego wejrzenia oraz przemierzył w nich nie jeden szlak.

Czytaj więcej...

Czym jest widmo Brockenu?

źr. Wikipedia, Widmo Brockenu, fot. Σ64

Widmo Brockenu zwane inaczej mamidłem górskim jest zjawiskiem optycznym. Można je zaobserwować między innymi w górach. Polega ona na obserwacji własnego cienia na chmurze. Zazwyczaj zjawisko cechuje się tęczową obwódką, która nazywana jest glorią. Widmo Brockenu zaobserwujemy w wyższych partiach gór. Obserwator musi znajdować się na linii pomiędzy słońcem a mgłą. Wspomniana mgła jest ulokowana poniżej obserwatora, pełni ona rolę rozproszenia światła a także ekranu.

Czytaj więcej...

Klaudia Buczek: Chciałabym powalczyć o występ w Tokio

fot. Klaudia Buczek

Klaudia Buczek urodziła się 30 kwietnia 1991 roku w Tarnowie. Jest bez wątpienia jedną z najlepszych polskich zawodniczek wspinających się na czas. 27-latka imponuje pracowitością i determinacją. Zapraszamy do obszernego wywiadu z tą atrakcyjną i ambitną sportsmenką. Rozmawia Maciej Mikołajczyk.

Czytaj więcej...

Dziś urodziny obchodzi Maciej Pawlikowski

Maciej Pawlikowski, źr. img.24tp.pl

Maciej Pawlikowski urodził się 19 lutego 1951 r. w Zakopanem. Z zawodu jest technikiem budowlanym. W Tatrach na poważnie zaczął się wspinać w 1972 r. Od 1976 jest zawodowym ratownikiem TOPR, a rok później został przewodnikiem tatrzańskim i instruktorem taternictwa. Należy do Zakopiańskiego Klubu Wysokogórskiego, w którym w latach 1998–2012 pełnił funkcję prezesa, a obecnie jest członkiem zarządu odpowiedzialnym za działalność skialpinistyczną. Wybitny polski Himalaista, międzynarodowy przewodnik IVBV.

Czytaj więcej...

28 polskich szczytów w 6 dni. Padnie rekord?

Korona dla Alei

6 dni, 4 uczestników, aż 28 szczytów. Dziś rano ruszyła wyprawa „Korona dla Alei”. Jej celem jest zimowe zdobycie 28 najwyższych polskich szczytów w rekordowo krótkim czasie. Całości towarzyszy szczytny cel - zbiórka pieniędzy na rozbudowę Alei Podróżników, Odkrywców i Zdobywców w Krakowie.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7755
  • Odsłon artykułów: 21572672

';