male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Inne

Tragedia w Japonii

japonia

I znowu złe wieści.... W Japonii, na ośrodek narciarski oddalony 120km od Tokio, w miejscowości Nasu zeszła duża lawina, a jej skutki są tragiczne. Niestety śmierć poniosło kilka osób. W ośrodku znajdowało się ok 70 osób (w tym młodzież szkolna).

Czytaj więcej...

Regatta partnerem TPN - kolejny rok współpracy

tpn

Marka Regatta po raz kolejny została partnerem Tatrzańskiego Parku Narodowego, jednego z największych parków narodowych w Polsce i - chyba każdy to przyzna - należącego także do najpiękniejszych. Umowa została przedłużona na 2017 rok.

Czytaj więcej...

Dramat w Tatrach Słowackich

dramat

Tragiczne informacje zza słowackiej granicy. W niedzielę, 26 marca br. doszło w Dolinie Staroleśnej w Tatrach Słowackich do dwóch tragicznych wypadków.

Czytaj więcej...

28. Zimowa Uniwersjada z 12 medalami dla Polaków

28. Zimowa Uniwersjada z 12 medalami dla Polaków

W dniach 29 stycznia – 8 lutego 2017 r. w Ałmatach odbyło się sportowe święto studentów - 28. Zimowa Uniwersjada. Polacy zdobyli aż dwanaście medali. Świetnie zaprezentowali się nie tylko w dyscyplinach sportowych, ale także w odzieży przygotowanej dla nich przez markę Dare 2b.

Czytaj więcej...

Kurtka męska Hannah Murray - opinia klienta Sklepu Górskiego

Hannah

Otrzymaliśmy kolejną wiadomość od zadowolonego klienta. Tym razem nie buty, a górna część garderoby sprawiła naszemu klientowi wiele radości. Cieszy nas również opinia pod adresem obsługi sklepu. Cieszy nas zadowolenie kolejnego kupującego i zapraszamy Pana Piotra ponownie. A dzięki jego uprzejmości publikujemy treść wiadomość poniżej :)

Czytaj więcej...

Tragiczny wypadek w Alpach

Zdjęcie z bazy PG, Włoskie Alpy z tarasu schroniska Theodulo

We włoskich Alpach w regonie Doliny Aosty w pobliżu górskiej miejscowości Gressoney-Saint-Jean zginęło dzisiaj czterech alpinistów. Do wypadku doszło w wyniku osunięcia się części lodospadu Bonne Annee, który próbowało zdobyć pięciu wspinaczy. Czterech zginęło. Piąty z uczestników wyprawy jest ranny. Do ocalałego rannego alpinisty dotarła ekipa ratunkowa. Zostanie on przetransportowany do szpitala w Aoście.

Czytaj więcej...

Lawina porwała narciarzy we francuskim Tignes w Sabaudii

lawina

Dziś rano w alpejskim ośrodku narciarskim w Tignes w Sabaudii zeszła lawina, która porwała kilku narciarzy. Trwa już akcja poszukiwawcza, ale nie sprzyjają ku temu panujące w regionie warunki atmosferyczne. Dotychczas wiadomo, że lawina zeszła na trasie narciarskiej i pod śniegiem może znajdować się większa ilość ludzi, niż założono. Niepokoją doniesienia świadków, którzy twierdzą, że pod śniegiem znajduje się wiele osób. Lawina zeszła około godziny 10:00 przy 4 stopniu zagrożenia lawinowego. W tamtejszym regionie obowiązuje pięciostopniowa skala.

Czytaj więcej...

Lawina w Tignes. Są ofiary śmiertelne.

lawina

Tragedia w ośrodku narciarskim w Tignes w Alpach francuskich. W poniedziałek, 13.02 około godz. 11:00 zeszła lawina. Służby już potwierdziły informacje o 4 ofiarach śmiertelnych. Trwa akcja ratunkowa.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"