Inne

Leclerc i Johnson uznani za zmarłych

Fot. źr. juneauempire.com

Kanadyjczyk Marc-Andre Leclerc i Amerykanin George Johnson niestety zostali uznani za zmarłych. Jak informowaliśmy w poprzednim newsie, Alpiniści zaginęli podczas wspinaczki na jednen ze szczytów w masywie Mendenhall Towers na Alasce. Najprawdopodobniej planowali wejść na wieżę główną, przez północną, jak się wydaje, dziewiczą ścianę, a następnie wrócić na nartach szlakiem West Mendenhall Glacier.

Czytaj więcej...

Mistrz świata w karate odwiedził Kasprowy Wierch

Tatrzański Klub Karate Kyokushin

Shohei Kamada – mistrz świata w karate - odwiedził Kasprowy Wierch w minioną niedzielę. Japończyk przyjechał do Polski, aby poprowadzić seminarium m.in. dla młodych adeptów karate. Wjazd na Kasprowy Wierch był zwieńczeniem wizyty w Zakopanem.

Czytaj więcej...

Wystawy Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem

Bronisław Piłsudski (1866-1918)

Nie tylko Krupówki, Gubłówka i tatrzańskie szlakki. Jeśli wybieracie się do Zakopanego, warto odwiedzić Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego. Z całą pewnością, miłosników sztuki zachwycą tamtejsze wystawy.

Czytaj więcej...

Snowlandia

Pałac Królowej Śniegu

Zimowy Park Rozrywki w Zakopanem działa i ma się całkiem dobrze. Ta wyjątkowa atrakcja będzie funkcjonować aż do końca zimy. Na miejscu można przespacerować się w śnieżnym labiryncie, zwiedzić lodowy zamek oraz skorzystać z toru do jazdy na sankach.

Czytaj więcej...

Centrum Edukacji Przyrodniczej zmodernizowane

 Centrum Edukacji Przyrodniczej, zdjęcie TPN

Po dłuższym czasie zakończyła się modernizacja Centrum Edukacji Przyrodniczej w Tatrzańskim Parku Narodowym. Ten nowoczesny obiekt czynny jest codziennie (z wyjątkiem dni świątecznych) od 8:00 do 15:00 (między 15 kwietnia, a 15 października od 9:00 do 16:30).

Czytaj więcej...

Snow PR dla Garmin Polska

Garmin

Snow PR zajmie się kompleksową obsługą w zakresie public relations marki Garmin, producenta urządzeń wykorzystujących system nawigacji satelitarnej i rozwiązań stosowanych w motoryzacji, lotnictwie i branży marine, a także przeznaczonych dla osób prowadzących aktywny styl życia, miłośników sportów outdoorowych i fitness.

Czytaj więcej...

Goprowskie psy maksymalnie skuteczne!

Goprowskie psy skuteczne ma maksa!

Zakończyło się tygodniowe szkolenie psów lawinowych w Alpach. Brały w nim udział czworonogi z Polski, wraz ze swoimi opiekunami z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Szkolenie odbyło się w austriackim Innekrems i zostało zorganizowane przez ratowników górskich z landu Karyntii. Brały w nim dwa zespoły z Polski: Agnieszka Nowak z Negrą oraz Jacek Dutkiewicz z Bejem, ratownicy i przewodnicy Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Uczestniczyli w tym wydarzeniu jako reprezentanci Podkomisji Psów Ratowniczych GOPR.

Czytaj więcej...

TOPR nie tylko "Sokołem" słynie

źr. autokult.pl/12591,skoda-yeti-uratuje-nas-w-gorach

Generalnie większość akcji ratowniczych w Tatrach kojarzy się z dźwiękiem silnika słynnego Sokoła oraz kunsztownymi wręcz umiejętnościami pilotów i ich precyzyjnymi manewrami tą wielką maszyną. Tymczasem wiele akcji TOPR odbywa się z użyciem samochodów (aż 70%!). Helikoptera natomiast używa się w sytuacjach, kiedy dotarcie na miejsce zdarzenia jest niemożliwe przy użyciu innego sposobu, liczy się czas i chodzi o szybkie udzielenie pomocy lub natychmiastowe przewiezienie rannego do szpitala.

Czytaj więcej...

W pamięci polskich zdobywców Cerro Torre

W pamięci polskich zdobywców Cerro Torre

Z inicjatywy naszego klubowego kolegi, Krzyśka Mączki w Patagonii została postawiana tabliczka, upamiętniająca to wejście. Oto notatka od pomysłodawcy: planując nie wspinaczkowy wyjazd do Patagonii, dotarła do mnie smutna wiadomość o śmierci Krzyśka Dziubka. Uznałem że jest to chwila, w której można uwiecznić dokonania naszych Klubowych Kolegów w Patagonii.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7835
  • Odsłon artykułów: 21855176

';