male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Inne

Jurajscy goprowcy o swojej pracy i nowym sezonie

gopr

Dla jurajskiego GOPR pracowity początek sezonu – sam długi majowy weekend to 5 akcji ratunkowych. Goprowcy nie mają wątpliwości: szykują się intensywne miesiące. Jak wygląda praca ratowników? Liczne skałki, zachwycające jaskinie i zapierające dech w piersiach widoki – to wszystko od lat przyciąga na Jurę Krakowsko-Częstochowską tysiące turystów. To wyróżnienie, ale też spory obowiązek dla ratowników.

Czytaj więcej...

Dramat w Tatrach Słowackich

dramat

Tragiczne informacje zza słowackiej granicy. W niedzielę, 26 marca br. doszło w Dolinie Staroleśnej w Tatrach Słowackich do dwóch tragicznych wypadków.

Czytaj więcej...

Czyste Tatry po raz szósty!

Czyste Tatry po raz szósty!

Wielkimi krokami do Zakopanego zbliża się kolejna edycja akcji, która przyciąga w góry tysiące wolontariuszy. Niedawno ruszyła rejestracja, a już 30 czerwca sprawimy, że Tatry znów będą czyste!
Pokażmy jak nie śmiecić i zostawmy Czyste Tarty! – już po raz szósty Stowarzyszenie Czysta Polska i Rafał Sonik, organizują akcję, której główną ideą jest posprzątanie śmieci i odpadków pozostawionych przez turystów na tatrzańskich szlakach. –Chcemy nie tylko pozbyć się papierków, puszek, czy butelek, ale także pokazać dobry przykład. Tak, by w przyszłości tych śmieci nie było wcale – mówi znany sportowiec i przedsiębiorca.

Czytaj więcej...

Kurtka męska Hannah Murray - opinia klienta Sklepu Górskiego

Hannah

Otrzymaliśmy kolejną wiadomość od zadowolonego klienta. Tym razem nie buty, a górna część garderoby sprawiła naszemu klientowi wiele radości. Cieszy nas również opinia pod adresem obsługi sklepu. Cieszy nas zadowolenie kolejnego kupującego i zapraszamy Pana Piotra ponownie. A dzięki jego uprzejmości publikujemy treść wiadomość poniżej :)

Czytaj więcej...

Jubileuszowe spotkanie miłośników gór na Kasprowym Wierchu

Miłośnicy Gór

23 kwietnia na szczycie Kasprowego Wierchu już po raz 10. spotkali się miłośnicy gór i wielbiciele Tatr, aby uczcić końcówkę sezonu narciarskiego oraz wziąć udział w mszy świętej koncelebrowanej w wyjątkowym miejscu. Uroczyste spotkania na świętej górze narciarzy, które tradycyjnie już od 10 lat odbywają się na przełomie kwietnia i maja gromadzą narciarzy, alpinistów i miłośników Kasprowego Wierchu z całej Polski.

Czytaj więcej...

Lawina porwała narciarzy we francuskim Tignes w Sabaudii

lawina

Dziś rano w alpejskim ośrodku narciarskim w Tignes w Sabaudii zeszła lawina, która porwała kilku narciarzy. Trwa już akcja poszukiwawcza, ale nie sprzyjają ku temu panujące w regionie warunki atmosferyczne. Dotychczas wiadomo, że lawina zeszła na trasie narciarskiej i pod śniegiem może znajdować się większa ilość ludzi, niż założono. Niepokoją doniesienia świadków, którzy twierdzą, że pod śniegiem znajduje się wiele osób. Lawina zeszła około godziny 10:00 przy 4 stopniu zagrożenia lawinowego. W tamtejszym regionie obowiązuje pięciostopniowa skala.

Czytaj więcej...

Tragedia w Japonii

japonia

I znowu złe wieści.... W Japonii, na ośrodek narciarski oddalony 120km od Tokio, w miejscowości Nasu zeszła duża lawina, a jej skutki są tragiczne. Niestety śmierć poniosło kilka osób. W ośrodku znajdowało się ok 70 osób (w tym młodzież szkolna).

Czytaj więcej...

Regatta partnerem TPN - kolejny rok współpracy

tpn

Marka Regatta po raz kolejny została partnerem Tatrzańskiego Parku Narodowego, jednego z największych parków narodowych w Polsce i - chyba każdy to przyzna - należącego także do najpiękniejszych. Umowa została przedłużona na 2017 rok.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"