Inne

„Czyste Tatry” czyli rekordowe sprzątanie gór

„Czyste Tatry” czyli rekordowe sprzątanie gór

Już po raz siódmy w ramach inicjatywy „Czyste Tatry” tysiące wolontariuszy wyposażonych w akcesoria od Jana Niezbędnego wyruszyło oczyścić tatrzańskie szlaki. W ostatni weekend czerwca na 275 kilometrach górskich ścieżek zebrali ponad 420 kilogramów śmieci i po raz kolejny dali jasny sygnał, że w górach nie ma miejsca na zanieczyszczenia.

Czytaj więcej...

CNN pokaże trzyczęściowy dokument o wspinaczce na Mount Everest

CNN pokaże trzyczęściowy dokument o wspinaczce na Mount Everest

CNN International nada ekskluzywny, trzyczęściowy dokument z udziałem brytyjskiego podróżnika i prezentera, Bena Fogle’a i podwójnej złotej medalistki olimpijskiej Victorii Pendleton CBE, którzy podjęli próbę zdobycia szczytu Mount Everest.

Czytaj więcej...

Internauci górscy zirytowani pytaniami o Tatry

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Tatry, Nadciąga burza / Krzysztof Konieczny

Kasprowy, Gubałówka, MOK-o i… niewiele więcej. Śmiałe pytania i cięte riposty. Internetowe fora pokazują wiedzę Polaków na temat Tatr i ich „atrakcji”. Bardziej bije w oczy jednak to, iż wiedza ta bywa dość skąpa…

Czytaj więcej...

Chiruca EXPEDITION – poznaliśmy laureatów pierwszej edycji projektu

Chiruca Expedition

Kilka dni temu zakończyło się głosowanie na wyprawy zgłoszone do udziału w pierwszej edycji Chiruca EXPEDITION, a w czwartek przedstawiono oficjalne wyniki! Zapraszamy do poznania laureatów, którzy już niedługo wyruszą spełniać marzenia w butach Chiruca!

Czytaj więcej...

Górscy ratownicy z małopolskim wsparciem

fot. facebook.com/1909.topr/

Władze Małopolski przekazały ratownikom Tatrzańskiego i Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego środki potrzebne do niesienia pomocy na szlakach - i nie tylko. W ciągu kilku lat, dzięki konkursowi dedykowanemu organizacjom pozarządowym uprawnionym do ratowania ludzi w górach i w wodzie, na dofinansowanie ich działań przeznaczono w województwie małopolskim sumie ponad 3 mln zł.

Czytaj więcej...

Książka wyjść taternickich i aktualne zmiany

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Od prawej Rysy Niżnie i Rysy

Przypominamy, że w związku z wejściem nowych przepisów RODO - ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych, mające na celu zharmonizować przepisy o ochronie danych osobowych w Unii Europejskiej, które obowiązuje od końca maja, zmianie uległy również niektóre zasady istniejące wcześniej w księdze wyjść taternickich. Obecnie nie trzeba już podawać swojego nazwiska i numeru telefonu. Książki tego typu właśnie pojawiły się w schronisku w Morskim Oku, Dolinie Pięciu Stawów i na Hali Gąsienicowej.

Czytaj więcej...

Schronisko nad Morskim Okiem - tłoczno, ale przepięknie

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Morskie Oko / fot. Rafał Buczyński

Według dostępnych danych, schronisko Morskie Oko jest najliczniej odwiedzanym schroniskiem w Tatrach polskich. Aby tu dotrzeć pokonać trzeba zwykle na piechotę asfaltową drogę (ok. 8 km). Można też wybrać opcjię dla tych bardziej leniwych czy „wygodnickich” i skorzystać z możliwości podjechania góralskim fasiągiem aż do Włosienicy. Stąd już tylko 20 minut do tego naszego „serca Tatr”.

Czytaj więcej...

Orły Przednie lecą do Chatki Górzystów

Orły Przednie lecą do Chatki Górzystów

Schronisko Chatka Górzystów w Górach Izerskich to coś dla prawdziwych wędrowców - brak prądu, kąpiele w strumieniu i samodzielne palenie w piecach - miejsc jest niewiele i są oblegane. Tutaj właśnie odbędzie się kolejna akcja z cyklu "Śmieci skrzydeł nie mają", w ramach której spotka się młodzież i dzieci z Wrocławia i Janowic Wielkich pod opieką Krystyny Pisarskiej - działaczki społecznej z Janowic Wielkich.

Czytaj więcej...

Czyste Tatry Made in Małopolska po raz kolejny rekordowe!

Infografika

Czyste Tatry Made in Małopolska dobiegły końca i na pewno będziemy je pamiętać jeszcze bardzo długo. 7180 wolontariuszy, mimo kapryśnej i czasami bardzo dokuczliwej pogody, posprzątało dokładnie 275 kilometrów tatrzańskich szlaków. Zebraliśmy 420 kilogramów śmieci i znów nasze ukochane góry są czyste! Dwa dni wspólnej pracy i zabawy na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem wspominać będziemy jeszcze bardzo długo i bardzo ciepło. Ale na razie serdecznie wszystkim dziękujemy!

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

logo biale_proste2

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 8204
  • Odsłon artykułów: 23055564

';