Twój Sklep Górski

 

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Statystyki

  • Artykułów: 6513
  • Odsłon artykułów: 17095737

Inne

28. Zimowa Uniwersjada z 12 medalami dla Polaków

28. Zimowa Uniwersjada z 12 medalami dla Polaków

W dniach 29 stycznia – 8 lutego 2017 r. w Ałmatach odbyło się sportowe święto studentów - 28. Zimowa Uniwersjada. Polacy zdobyli aż dwanaście medali. Świetnie zaprezentowali się nie tylko w dyscyplinach sportowych, ale także w odzieży przygotowanej dla nich przez markę Dare 2b.

Czytaj więcej...

Co u zwierząt zimą słychać?

zwierz w zimie

Ferie w pełni. Wyciągi pracują pełną parą, na stokach nie brakuje narciarzy, na górkach saneczkarzy i miłośników różnego rodzaju innego, ślizgającego się sprzętu. Mieszkańcy terenów podgórskich ten sezon zapewne zaliczą do udanych. A co z mieszkańcami gór? Na przykład Tatr? O tym informują pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wszak góry zima to nie tylko narty, deski, sanki i śniegowe bałwany. Warto przypomnieć o tym, jak się mają zwierzęta.

Czytaj więcej...

Tragiczny wypadek w Alpach

Zdjęcie z bazy PG, Włoskie Alpy z tarasu schroniska Theodulo

We włoskich Alpach w regonie Doliny Aosty w pobliżu górskiej miejscowości Gressoney-Saint-Jean zginęło dzisiaj czterech alpinistów. Do wypadku doszło w wyniku osunięcia się części lodospadu Bonne Annee, który próbowało zdobyć pięciu wspinaczy. Czterech zginęło. Piąty z uczestników wyprawy jest ranny. Do ocalałego rannego alpinisty dotarła ekipa ratunkowa. Zostanie on przetransportowany do szpitala w Aoście.

Czytaj więcej...

XXXVII Turniej wiedzy o Tatrach

Turniej TPN

Jeśli jesteś uczniem gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej z Małopolski, lubisz wędrować po Tatrach i chciałabyś/chciałbyś pogłębiać swoją wiedzę na temat: przyrody, topografii, użytkowania i historii poznania oraz ochrony Tatr – ten konkurs jest dla Ciebie.

Czytaj więcej...

Lawina w Tignes. Są ofiary śmiertelne.

lawina

Tragedia w ośrodku narciarskim w Tignes w Alpach francuskich. W poniedziałek, 13.02 około godz. 11:00 zeszła lawina. Służby już potwierdziły informacje o 4 ofiarach śmiertelnych. Trwa akcja ratunkowa.

Czytaj więcej...

Mateusz Waligóra i Michał Dzikowski rozpoczynają projekt Before it is gone

fot. Mateusz Waligora

O projekcie: Z początkiem 2017 roku rozpoczęliśmy realizację serii trzech reporterskich wypraw pod nazwą ‘Before it is gone’. W ramach tego unikalnego projektu chcemy dokumentować miejsca i kultury, które właśnie ulegają nieodwracalnym przemianom.

Czytaj więcej...

Wypadek wspinaczkowy Katarzyny Cieślak – prośba o Waszą pomoc!

Katarzyna Cieślak

Informacja o wypadku nadeszła do nas od zaprzyjaźnionej redakcji portalu climb.pl. Na prośbę naszych kolegów z tejże redakcji, publikujemy niniejszą prośbę. Katarzyna Cieślak miała bardzo poważny wypadek wspinaczkowy w Hiszpanii. W imieniu jej chłopaka, naszego redaktora – Adama Karpierza prosimy Was o pomoc przy organizacji transportu do Polski, oraz wyboru najlepszej kliniki i najlepszych lekarzy, którzy będą mogli pomóc Kasi.

Czytaj więcej...

Tatrzański Park Narodowy po raz kolejny wspiera WOŚP

aukcje dla wośp

Na naszych aukcjach wylicytować będzie można rozmaite przedmioty m.in: popularne tabliczki kierunkowe prosto z Tatr, plakat do akcji „Nie strzelaj w sylwestra!”.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"