male dolomity

Popularne

 • Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Gerlach, Niżne Rysy, Rysy i Wysoka, fot. Anna Wojciechowska
  Te trzy naj...

  Gerlach (2665 m n.p.m.), Łomnica (2634 m n.p.m.) i Lodowy Szczyt (2630 m n.p.m.) - oto...

 • topr
  TOPR. Kulisy akcji na Rysach

  Na najwyższym polskim szczycie doszło do wypadku w poniedziałek 5 czerwca. Nie mogła...

 • Zdjęcie z bazy zdjęć PG, Krywań z Szatana
  Krywań i Giewont

  Obie są owiane legendami, każdy prawdziwy turysta górski choć raz wypadałoby żeby tu...

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Inne

Rafał Sonik i tysiące wolontariuszy znów posprzątają Tatry!

Po raz szósty posprzątamy Tatry!

Już 30 czerwca i 1 lipca wolontariusze z całej Polski zbiorą się w Zakopanem podczas 6. edycji projektu Czyste Tatry! Rafał Sonik, organizator akcji, wspólnie z ambasadorami i wolontariuszami projektu wyruszy na tatrzańskie szlaki, by posprzątać to co zostawili po sobie mniej eleganccy turyści. W wielkim finale, dla wszystkich miłośników czystych Tatr, zagra zespół Blue Cafe! Szykuje się także bicie rekordu Guinnessa!

Czytaj więcej...

Aleksander Doba zatacza pętle na Atlantyku

Kierunek Europa. Płyń Olek i OLO Płyń. Fot. Luis E. Muga

- Znowu w domu! Kręcę się w kółko, jak w Trójkącie Bermudzkim – pisze Aleksander Doba od dwóch tygodni płynący swym kajakiem „OLO” po wodach Atlantyku, a ściślej ciągle Zatoki Nowojorskiej.

Czytaj więcej...

Po raz szósty posprzątamy Tatry!

Czyste Tatry

Już 30 czerwca i 1 lipca wolontariusze z całej Polski zbiorą się w Zakopanem podczas 6. edycji projektu Czyste Tatry! Rafał Sonik, organizator akcji, wspólnie z ambasadorami i wolontariuszami projeku wyruszy na tatrzańskie szlaki, by posprzątać to co zostawili po sobie mniej eleganccy turyści. W wielkim finale, dla wszystkich miłośników czystych Tatr, zagra zespół Blue Cafe! Szykuje się także bicie rekordu Guinnessa!

Czytaj więcej...

Słowackie służby zastrzeliły niedźwiedzicę

Niedźwiedzica

Niedźwiedzica wraz z młodymi sprawiała Słowakom problemy od dłuższego czasu. Zwierzęta zaczęły pojawiać się wśród domów w pobliżu miejscowości Stary Smokowiec. Służby kilkukrotnie przeganiały matkę z młodymi, które to potrafiły spędzić prawie cały dzień w sąsiedztwie osad ludzkich.

Czytaj więcej...

Podziemna msza w jaskini Wiercica - tym co zginęli w górach

Msza

Draperie przypominające organy kościelne, ciemna i zimna jaskinia na podobieństwo monumentalnych kościołów, które nawet podczas upałów utrzymują przyjemny chłód. Tak prezentuje się scenografia odbywającej się od 11 lat w pierwszą niedzielę czerwca mszy w jaskini Wiercica na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Czytaj więcej...

Jurajscy goprowcy o swojej pracy i nowym sezonie

gopr

Dla jurajskiego GOPR pracowity początek sezonu – sam długi majowy weekend to 5 akcji ratunkowych. Goprowcy nie mają wątpliwości: szykują się intensywne miesiące. Jak wygląda praca ratowników? Liczne skałki, zachwycające jaskinie i zapierające dech w piersiach widoki – to wszystko od lat przyciąga na Jurę Krakowsko-Częstochowską tysiące turystów. To wyróżnienie, ale też spory obowiązek dla ratowników.

Czytaj więcej...

Wiatr drzewa łamie, drzewa człowiek sadzi

Drzewa

W ostatnich tygodniach media poświęciły sporo uwagi sprawie wycinki drzew. Warto wspomnieć jednak o tym, że nie tylko człowiek ale i żywioł również potrafi uszczuplić m.in. górski drzewostan. Na szczęście ten sam gatunek co drzewa wycina, również potrafi drzewa sadzić.

Czytaj więcej...

Czyste Tatry po raz szósty!

Czyste Tatry po raz szósty!

Wielkimi krokami do Zakopanego zbliża się kolejna edycja akcji, która przyciąga w góry tysiące wolontariuszy. Niedawno ruszyła rejestracja, a już 30 czerwca sprawimy, że Tatry znów będą czyste!
Pokażmy jak nie śmiecić i zostawmy Czyste Tarty! – już po raz szósty Stowarzyszenie Czysta Polska i Rafał Sonik, organizują akcję, której główną ideą jest posprzątanie śmieci i odpadków pozostawionych przez turystów na tatrzańskich szlakach. –Chcemy nie tylko pozbyć się papierków, puszek, czy butelek, ale także pokazać dobry przykład. Tak, by w przyszłości tych śmieci nie było wcale – mówi znany sportowiec i przedsiębiorca.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"