Inne

Ferie z Muzeum Tatrzańskim 15 stycznia - 23 lutego

Ferie z Muzeum tatrzańskim

Natura rządzi się własnymi prawami spróbujemy ją odrobinę zrozumieć i podpatrzyć dzięki obserwacji ptaków. Poszukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Czy sowa jest mądra? Czy orzeł jest piękny i majestatyczny? Jaki to ptak najbardziej lubi na obiad frytki? I czy karmniki trzeba czasem posprzątać? Na zajęciach będziemy mieli możliwość dotknąć piór, zobaczyć czym różni się to z ogona od tego ze skrzydła. Zobaczymy jak ptaki udają przed nami, że ich nie ma wtapiając się w tło.

Czytaj więcej...

Śmierć polskiego narciarza w Tatrach

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Tatry Zachodnie / fot. Dariusz Bohn

Smutne wieści. W poniedziałek w Rohackiej Dolinie, pochodzący z polski narciarz nagle upadł i stracił przytomność. Mimo resuscytacji i pomocy innych turystów, a następnie interwencji ratowników słowackiej Horskiej Zachrannej Służby, mężczyzna niestety nie przeżył.

Czytaj więcej...

WOŚP zagra we współpracy z PKL

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Kasprowy Wierch, fot. Justyna Ozorowska

Wczoraj pisaliśmy o 5-letnim Arku, jego podróży nad Morskie Oko i akcji WOŚP w związku z tym wydarzeniem. Nie oznacza to, że w związku z kolejnym finałem Orkiestry, nic więcej w Tatrach się nie wydarzy. Wolontariuszy tu i ówdzie nie zabraknie z całą pewnością.

Czytaj więcej...

Podaj Łapę psom ratowniczym GOPR!

Pomagamy psom ratowniczym GOPR!

Do końca listopada trwa 3. edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Podaj łapę”, której celem jest pomoc Górskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu w szkoleniu i opiece nad psami ratowniczymi. Kupując bransoletkę z łapką w sklepach Maxi Zoo, każdy może przyłączyć się do akcji i wesprzeć czworonożnych bohaterów.

Czytaj więcej...

„GAIA – Stubai Mother Earth” ponownie na stokach Doliny Stubai

„GAIA – Stubai Mother Earth” ponownie na stokach Doliny Stubai

Jedyną w tym sezonie okazję do obejrzenia porywającego spektaklu „GAIA – Stubai Mother Earth”, nagrodzonego statuetką Tirol Touristica Award, będziemy mieć 1 lutego 2018 roku. Przedstawienie stworzone przez Enrique Gasa Valga, łączące narciarstwo, taniec, muzykę i pokazy multimedialne, ponownie zostanie wystawione na śnieżnych stokach dzielnicy Milders w Neustift w Dolinie Stubai.

Czytaj więcej...

Miłośnicy gór z SAKWY AGH wspinają się już od 20 lat

Miłośnicy gór z SAKWY AGH wspinają się już od 20 lat

Sekcja Akademicka Klubu Wysokogórskiego w Krakowie, SAKWA AGH, obchodzi w tym roku 20-lecie działalności. Z tej okazji 25 listopada, tj. w sobotę, w Centrum Dydaktyki Akademii Górniczo-Hutniczej
w Krakowie odbędą się obchody tego wyjątkowego jubileuszu. W programie wydarzenia znalazły się między innymi prelekcje światowej klasy wspinaczy wysokogórskich.

Czytaj więcej...

Tatrzańska Świątynia Lodowa na Słowacji

Tatrzańska Świątynia Lodowa na Słowacji

Jak co roku, także i tym razem na Słowacji (konkretnie na wysokości 1285 m n.p.m., na Hrebionoku koło Starego Smokowca) po raz 5 stanęła Tatrzańska Świątynia Lodowa. Nie brakuje tu unikalnych witraży, motywów sakralnych oraz symboli Tatr. Ta zimowa atrakcja w poprzednim sezonie stała się niezwykle popularna.

Czytaj więcej...

Portal Górski teraz w aplikacji upady

Portal Górski teraz w aplikacji upady

Od pewnego już czasu funkcjonuje nowa, rewelacyjna aplikacja newsowa dla posiadaczy smartfonów marki Samsung. Teraz do listy newsów aplikacji dołączył Portal Górski, którego newsy będą wyświetlane na bieżąco. Aplikację możemy zainstalować bezpłatnie. Dzięki niej zawsze będziemy na bieżąco z wiadomościami dotyczącymi interesujących nas dziedzin. W nowszych modelach smartfonów użytkownicy mają upday preinstalowany na ich telefonach, a aplikacja jest dostępna na drugim tzw. home screenie.

Czytaj więcej...

Skialpinista zginął pod lawiną

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Dolina Staroleśna / fot. Wojtek Rokosz

Słowacki skialpinista został zasypany przez lawinę w Dolinie Staroleśnej. Kiedy z pomocą psów lawinowych Horskiej Służby, po ok. 2,5 godzinie został wreszcie odkopany, niestety już nie żył. Nie miał ze sobą detektora lawinowego, co znacznie przyspieszyłoby całą akcję. W Tatrach na Słowacji panuje lawinowa trójka. W Polsce jest ciut lepiej – ogłoszono „tylko” dwójkę. To nie są przelewki. Pamiętajmy! Tu chodzi o zdrowie i życie!

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7605
  • Odsłon artykułów: 21001876

';