Inne

Crossy, quady i skutery śnieżne w parkach narodowych

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Zakopane - fot. Kamil Paluszek

Niestety, ale mimo upomnień, wysokich kar, zakazu wjazdu do lasów, na Drodze pod Reglami nie trudno spotkać miłoąników motocross, czy wielbicieli quadów, a że wielkimi krokami nadchodzi zima to zapewne nie zabraknie też śnieżnych skuterów.

Czytaj więcej...

Drewniany pomost pod Tatrami

źr. Tygonik Podhalański

Dosyć ciekawa rzecz powstaje właśnie u naszych południowych sąsiadów i to zaledwie 10 km od granicy - na Łysej Polanie, w miejscowości Zdziar. Chodzi o drewniany pomost-chodnik z przepięknymi widokami na Tatry Bielskie. Jest on dopiero w trakcie budowy, ale trzon całej konstrukcji już stoi. Ów chodnik ma długość aż 2,5 km i znajduje się 24 m nad ziemią, co gwarantuje rozległą perspektywę.

Czytaj więcej...

Ruszyła 3. Edycja akcji charytatywnej Podaj Łapę

Ruszyła 3. Edycja akcji charytatywnej Podaj Łapę

Wystartowała 3. edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Podaj łapę”, której celem jest pomoc Górskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu w szkoleniu i opiece nad psami ratowniczymi. W dniach od 2 do 30 listopada kupując w sklepach Maxi Zoo bransoletkę z łapką, każdy może przyłączyć się do akcji i wesprzeć czworonożnych bohaterów.

Czytaj więcej...

Niedźwiedź w Karkonoszach? Co straszy turystów na szlakach?

fot. Roman Rąpała

Niepokojące co mniej doświadczonych turystów odgłosy w górach to niechybny znak, że idzie jesień. W Karkonoszach rozpoczęło się rykowisko, a co za tym idzie, festiwal budzących uśmiech telefonów do przyrodników.

Czytaj więcej...

Jan Niezbędny ponownie na górskim szlaku!

Jan Niezbędny ponownie na górskim szlaku!

20 października br. Jan Niezbędny po raz kolejny wziął udział w akcji na rzecz ochrony środowiska. Wraz ze studentami Akademii Techniczno-Humanistycznej oraz Stowarzyszeniem Czysta Polska, wyszedł na beskidzkie szlaki w ramach projektu „Czyste Beskidy”, aby posprzątać i popularyzować inicjatywy ekologiczne wśród Polaków.

Czytaj więcej...

Rusza rowerowa akcja charytatywna - podróż dla innych

Rowerowe trio: Edwin Osiecki, Paweł Matczyński i Stanisław Wojtanek

Rowerem 1200 km przez Pomorze – Karkonosze – Ustrzyki Górne. W tym roku znowu jadą – w Podróż dla Innych, której celem jest zebranie środków na pomoc Annie i Paulinie. Uczestnikami 3. charytatywnej akcji jest niezmiennie rowerowe trio – entuzjaści sportu, wolontariusze, a na co dzień menadżerowie firmy DHL Express – Edwin Osiecki, Paweł Matczyński i wieloletni klient firmy, Staszek Wojtanek.

Czytaj więcej...

Urodziny popularnej kolei na Palenicę! Dziś kończy 26 lat

Urodziny popularnej kolei na Palenicę! Dziś kończy 26 lat

Dokładnie 21 września 1991 r. oddano do użytku kolej krzesełkową na Palenicę w Szczawnicy. Inwestycja okazała się prawdziwym hitem. Budowa kolei przyczyniła się do zmiany Szczawnicy z mało znanego uzdrowiska na miejsce chętnie odwiedzane przez turystów i narciarzy.

Czytaj więcej...

Karkonosze. Tych akcji można było uniknąć

Karkonosze, fot. Anna Makowska

Ratownicy karkonoskiego oddziału Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego podsumowali akcje przeprowadzone w pierwszej części tegorocznych wakacji. Niestety, nieodpowiedzialni turyści znów dali się we znaki ratownikom górskim.

Czytaj więcej...

Idzie zima

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Świnica, fot. Bartek Misiarz

Na najwyższych szczytach w Tatrach po stronie słowackiej zrobiło się biało. Temperatura na Łomnicy spadła poniżej 0 stopni. Niestety, ale w najbliższym czasie pogoda się nie zmieni. Ma być zimno i będzie padał deszcz lub śnieg.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7446
  • Odsłon artykułów: 20376714

';