male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7272
  • Odsłon artykułów: 19688010

Inne

Urodziny popularnej kolei na Palenicę! Dziś kończy 26 lat

Urodziny popularnej kolei na Palenicę! Dziś kończy 26 lat

Dokładnie 21 września 1991 r. oddano do użytku kolej krzesełkową na Palenicę w Szczawnicy. Inwestycja okazała się prawdziwym hitem. Budowa kolei przyczyniła się do zmiany Szczawnicy z mało znanego uzdrowiska na miejsce chętnie odwiedzane przez turystów i narciarzy.

Czytaj więcej...

Karkonosze. Tych akcji można było uniknąć

Karkonosze, fot. Anna Makowska

Ratownicy karkonoskiego oddziału Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego podsumowali akcje przeprowadzone w pierwszej części tegorocznych wakacji. Niestety, nieodpowiedzialni turyści znów dali się we znaki ratownikom górskim.

Czytaj więcej...

Idzie zima

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Świnica, fot. Bartek Misiarz

Na najwyższych szczytach w Tatrach po stronie słowackiej zrobiło się biało. Temperatura na Łomnicy spadła poniżej 0 stopni. Niestety, ale w najbliższym czasie pogoda się nie zmieni. Ma być zimno i będzie padał deszcz lub śnieg.

Czytaj więcej...

Lucyfer topi lodowiec w Alpach

źr. www.youtube.com/watch?v=TZbXRhcr51o

Nawiedzająca Europę fala upałów Lucyfer przeszła także przez Włochy, pozostawiając po sobie trwały ślad. Rekordowe temperatury oraz gwałtowne burze zebrały żniwo w postaci ofiar śmiertelnych, pożarów i strat materialnych. Wysychają zbiorniki wodne, zniszczone są winnice, rolnicy liczą straty, topi się lodowiec. Wysokie temperatury odbijają się na turystyce.

Czytaj więcej...

Drewniany pomost pod Tatrami

źr. Tygonik Podhalański

Dosyć ciekawa rzecz powstaje właśnie u naszych południowych sąsiadów i to zaledwie 10 km od granicy - na Łysej Polanie, w miejscowości Zdziar. Chodzi o drewniany pomost-chodnik z przepięknymi widokami na Tatry Bielskie. Jest on dopiero w trakcie budowy, ale trzon całej konstrukcji już stoi. Ów chodnik ma długość aż 2,5 km i znajduje się 24 m nad ziemią, co gwarantuje rozległą perspektywę.

Czytaj więcej...

Akcja na masywie Gerlacha

fot. TOPR

W sobotni wieczór tatrzańscy ratownicy interweniowali w okolicach Gerlacha. Akcje utrudniał zapadający zmrok. Do akcji doszło po godzinie 20:00. Wtedy to ratownicy słowackiej HZS poprosili o pomoc w ewakuacji turystów z masywu Gerlacha. Zgubili się oni w trakcie zejścia i znaleźli w eksponowanym terenie w zachodniej ścianie Gerlacha.

Czytaj więcej...

Niedźwiedź w Karkonoszach? Co straszy turystów na szlakach?

fot. Roman Rąpała

Niepokojące co mniej doświadczonych turystów odgłosy w górach to niechybny znak, że idzie jesień. W Karkonoszach rozpoczęło się rykowisko, a co za tym idzie, festiwal budzących uśmiech telefonów do przyrodników.

Czytaj więcej...

Kielecki policjant z ekipą dobroczynnie na Elbrusie

Łukasz Pabian z ekipą na Elbrusie

Łukasz Pabian, alpinista, na codzień policjant z Kielc wraz z towarzyszami zdecydował się ruszyć na najwyższy szczyt Kaukazu, Elbrus (5642 m n.p.m.). Postanowił w ten sposób pomóc dwójce podopiecznych Fundacji Miśka Zdziśka, Julce i Kacperkowi. Dzieci potrzebują kosztownej rehabilitacji.

Czytaj więcej...

Rusza rowerowa akcja charytatywna - podróż dla innych

Rowerowe trio: Edwin Osiecki, Paweł Matczyński i Stanisław Wojtanek

Rowerem 1200 km przez Pomorze – Karkonosze – Ustrzyki Górne. W tym roku znowu jadą – w Podróż dla Innych, której celem jest zebranie środków na pomoc Annie i Paulinie. Uczestnikami 3. charytatywnej akcji jest niezmiennie rowerowe trio – entuzjaści sportu, wolontariusze, a na co dzień menadżerowie firmy DHL Express – Edwin Osiecki, Paweł Matczyński i wieloletni klient firmy, Staszek Wojtanek.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"


';