Wystawy Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem

Kategoria: Artykuły / Inne

Nie tylko Krupówki, Gubłówka i tatrzańskie szlakki. Jeśli wybieracie się do Zakopanego, warto odwiedzić Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego. Z całą pewnością, miłosników sztuki zachwycą tamtejsze wystawy.

BRONISŁAW PIŁSUDSKI (1866-1918)
Z SACHALINU DO ZAKOPANEGO. PODRÓŻ ETNOGRAFICZNA
Muzeum Tatrzańskie, we współpracy z Muzeum Historii Miasta Mińska oraz Instytutem Polskim w Mińsku serdecznie zaprasza na wystawę "Bronisław Piłsudski (1866-1918) Z Sachalinu do Zakopanego. Podróż etnograficzna". Wystawa prezentowana będzie od 15 marca 2018 do 13 maja 2018 w Galerii Artystycznej Michaiła Sawickiego w Mińsku. Wernisaż odbędzie się w czwartek, 15 marca o godz. 17.

Bronisław Piłsudski (1866-1918)

WYSTAWA „W POCZEKALNI.PRZEPROWADZKA” TWÓRCZOŚĆ BOGUSŁAWA BACHORCZYKA I ZBIGNIEWA SAŁAJA
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
Polecamy Państwa uwadze wystawę poświęconą twórczości Bogusława Bachorczyka i Zbigniewa Sałaja „W Poczekalni”. Artyści zapraszają na przerwę w podróży do swojej poczekalni. Snują refleksje nad procesem powstawania dzieła. Są zapalonymi kolekcjonerami, gromadzącymi przez lata różne rzeczy, w oczekiwaniu na właściwy moment, by je wykorzystać: skleić, odkształcić, sprasować, pociąć i w rezultacie nadać im nowy sens i znaczenie. Na co czekają? Wciąż na wszystko, w swojej poczekalni-pracowni, zafascynowani od lat zmienną, czasami kapryśną dynamiką procesu tworzenia dzieła. Wystawa powstała we współpracy z BWA w Tarnowie i Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej, kuratorami wystawy są Agnieszka Jankowska-Marzec oraz Julita Dembowska. Wystawa potrwa do 30 kwietnia 2018 roku.

"OTO CZŁOWIEK. MALARSTWO MARKA ŻUŁAWSKIEGO"
Galeria Władysława Hasiora
Wystawa przedstawia część bogatej kolekcji prac artysty należącą do Muzeum Tatrzańskiego. Marek Żuławski (1908-1985) przez większą część życia mieszkał i pracował w Londynie, gdzie zdobył uznanie w tamtejszym środowisku artystycznym. Jego dzieciństwo upłynęło jednak w Zakopanem i dlatego zawsze czuł się związany z Tatrami i Podhalem. Stąd obecność bogatego zbioru jego prac w Muzeum Tatrzańskim.
Wystawa potrwa do 15 kwietnia 2018 roku.

POLECAMY NASZE WYSTAWY CZASOWE
Zapraszamy serdecznie na  nasze wystawy czasowe: wystawę karykatur Kazimierza Sichulskiego z kolekcji Stanisława Karpowicza w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, wystawę Muzeum Tatrzańskie na górskim szlaku, która jest prezentowana obecnie w Schronisku PTTK na Hali Gąsienicowej oraz w Schronisku PTTK nad Morskim Okiem oraz wystawę Magia Nart, którą można ogladać w Schronisku PTTK w Dolinie Roztoki.

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 8970
  • Odsłon artykułów: 24861869
  
  ';