Idzie zima

Kategoria: Artykuły / Inne

Idzie zima... A właściwie to trochę ostatnio postraszyła, że idzie. Mam przynajmniej taką nadzieję. Oczywiście mimo to, iż w ostatnich dniach trochę padał śnieg, zagrożenia lawinowego nie ma. Co prawda nocne przymrozki powodują, że momentami robi się bardzo ślisko i niebezpiecznie, a krótki dzień zdecydowanie wędrówki nie ułatwia, ale póki co nie jest źle.

Warto jednak pomyśleć o wymianie, konserwacji i uzupełnieniu sprzętu zimowego. Szeroką gamę w tym zakresie oferuje nasz sklep. Bez względu na to czy szukamy specjalistycznych ubrań, butów, plecaków, czołówek, czekanów, raków, lin, przyrządów asekuracyjnych, detektorów lawinowych, przeróżnych gadżetów itd., itd. na pewno to właśnie tu znajdziemy swój idealny produkt.

Przy okazji pamiętajmy też, że już za miesiąc – 1 listopada, nasi słowaccy sąsiedzi zamykają szlaki w swoich Tatrach powyżej schronisk.

Także u nas, mimo że już teraz robi się szybko ciemno, ruch turystyczny w Tatrach po zmroku formalnie jest zakazany. Będzie to dopiero możliwe od grudnia do marca. Turyści jednak nie bardzo jakoś się tym zakazem przejmują i często go łamią. A przecież chodzi tu przede wszystkim o ochronę dzikich zwierząt...

Bartek Michalak

Źródła:
- tpn.pl/zwiedzaj/komunikat-lawinowy
- sklep.portalgorski.pl
- Tygodnik Podhalański
- Internet (ogólnie)

Sklep Górski

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9584
  • Odsłon artykułów: 26130390
  
  ';