male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Kalendarium

Dziś obchodzi urodziny Bogdan Jankowski

Bogdan Jankowski - fot. z arch. Bogdan Jankowski

Bogdan Jankowski urodził się 18 kwietnia 1938 r. w Grodnie. Z zawodu jest elektronikiem, dr inż., pracownik Politechniki Wrocławskiej. Alpinista i od 1964 r. instruktor alpinizmu, łącznościowiec, fotograf górski.

Czytaj więcej...

Dziś urodziny obchodzi Marek Kamiński

Marek Kamiński, źr. www.facebook.com/MarekKaminskiExplorer

Marek Kamiński urodził się 24 marca 1964 r. w Gdańsku. Jest polarnikiem, alpinistą, żeglarzem, kajakarzem, podróżnikiem, pisarzem i przedsiębiorcą. Studiował filozofię i fizykę na Uniwersytecie Warszawskim. Jest założycielem Fundacji Marka Kamińskiego.

Czytaj więcej...

Dziś obchodzi urodziny Jacek Jezierski

Jacek Jezierski, źr. wikipedia

Jacek Jezierski urodził się 11 kwietnia 1958 r. w Gdańsku. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie ukończył studia na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi o specjalizacji ekologia zwierząt. Urzędnik państwowy, w latach 2007-2013 pełnił funkcję prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Alpinista i polarnik.

Czytaj więcej...

Dziś rocznica urodzin Jerzego Kukuczki

J. Kukuczka w obozie pod Nanga Parbat 1977 r., źr. kukuczka.net

Jerzy Kukuczka urodził się 24 marca 1948 r. w Katowicach, zginął 24 października 1989 r. na stokach Lhotse. Był taternikiem i wybitnym alpinistą, harcerzem, instruktorem i trenerem alpinizmu. Ukończył zaoczne Studium Trenerów Alpinizmu na AWF w Krakowie. Z zawodu był technikiem elektrykiem, pracował w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach.

Czytaj więcej...

Dziś rocznica urodzin Andrzeja Bielunia

Andrzej Bieluń, źr. kwtrojmiasto.pl

Andrzej Bieluń urodził się 8 kwietnia 1946 r. w Gdyni, zginął 24 grudnia 1983 r. na Api w Himalajach. Alpinista i speleolog. Był jednym z założycieli i działaczy Speleoklubu Morskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Czytaj więcej...

Dziś urodziny obchodzi Jerzy Natkański

Jerzy Natkański, źr. www.facebook.com/jerzy.natkanski

Jerzy Natkański urodził się 16 marca 1954 r. w Gdyni. Jest absolwentem turystyki na AWF w Krakowie. Ultramaratończyk, alpinista, przodownik turystyki górskiej. Należy do Klubu Wysokogórskiego w Warszawie. Przygodę z górami zaczął w Bieszczadach. Jeździł na trekkingi w Alpy, do Norwegii, Indii (Ladakh, Zanskar) i Nepalu. Wspinał się w Tatrach, Alpach, Andach, Himalajach i Karakorum.

Czytaj więcej...

Dziś urodziny obchodziłby Tomasz Kowalski

Tomasz Kowalski, fot. archiwum Tomasza Kowalskiego, źr. www.poznan.sport.pl

Tomasz Kowalski urodził się 7 kwietnia 1985 r. w Dąbrowie Górniczej, zmarł 6 marca 2013 r. na grani Broad Peaka w Karakorum. Magister turystyki i rekreacji na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ultramaratończyk oraz alpinista, startował w rajdach typu Adventure Race, podróżował. Był członkiem Klubu Wysokogórskiego w Katowicach, a później w Warszawie.

Czytaj więcej...

Dziś urodziny obchodzi Paweł Michalski

Pawel Michalski, źr. facebook.com/PawelMichalskiClimber

Paweł Michalski urodził się 11 marca 1973 r. w Łodzi. Himalaista z górami związany jest od dziecka. Członek Łódzkiego Klubu Wysokogórskiego oraz kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu. Wspinał się w górach wszystkich kontynentów, zarówno jako uczestnik wypraw, jak też i ich organizator. Jest zdobywcą czterech ośmiotysięczników, bez używania dodatkowego tlenu i bez korzystania z pomocy tragarzy wysokościowych. Absolwent Wydziału Organizacji i Zarządzania na Politechnice Łódzkiej, w 2011 r. obronił pracę doktorską w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"