Twój Sklep Górski

 

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Statystyki

  • Artykułów: 6513
  • Odsłon artykułów: 17095737

Ludzie Gór

Korona Himalajów i Karakorum - Wasilij Piwcow

Wasilij Piwcow, źr. mountain.kz

Wasilij Piwcow urodził się 16 sierpnia 1975 r. w Ałma-Acie. Jest absolwentem Kazachskiego Uniwersytetu Narodowego im. Al-Farabi, gdzie uczył się na wydziale biologii i biotechnologii. Himalaista, mistrz sportu międzynarodowej klasy. Wygrywał i zajmował czołowe miejsca w mistrzostwach alpinizmu w Kazachstanie. Razem z Maksutem Żumajewem wspiął się na wszystkie czternaście ośmiotysięczników Korony Himalajów i Karakorum.

Czytaj więcej...

Korona Himalajów i Karakorum - Abele Blanc

Abele Blanc, źr. alchetron.com

Abele Blanc urodził się 2 września 1954 r. w Dolinie Aosty we Włoszech. Jest narciarzem, przewdnikiem, regionalnym ratownikiem górskim oraz himalaistą.

Czytaj więcej...

Korona Himalajów i Karakorum - Gerlinde Kaltenbrunner

Gerlinde Kaltenbrunner, źr. globetrotter-magazin.de

Gerlinde Kaltenbrunner urodziła się 13 grudnia 1970 r. w Kirchdorf an der Krems. Austriaczka z wykształcenia jest dyplomowaną pielęgniarką, zaś od 2003 r. zawodową alpinistką. Z górami związana jest od dziecka, a wspinać zaczęła się w wieku szkolnym. Jeździła też na nartach i zdobyła mistrzostwo krajowe w swojej klasie wiekowej. Brała także udział w wyścigach rowerów górskich.

Czytaj więcej...

Każdy z nas może wesprzeć Ryśka Pilcha

Każdy z nas może wesprzeć Ryśka Pilcha

„Drodzy znajomi i przyjaciele. Tym razem mam do was prywatną prośbę, a nie jak zwykle tą, w której proszę o przesyłanie starych zdjęć do zamieszczania na mojej stronie (lojanci.org). Strona ma już w bazie ponad 7 000 zdjęć. Dziś chodzi mi o to, byście przekazali mi 1% podatku na moje leczenie.

Czytaj więcej...

Korona Himalajów i Karakorum - Mingma Sherpa

Mingma Sherpa, źr. Wikipedia

Mingma Sherpa urodził się 16 czerwca 1978 r. w nepalskiej wiosce Nurbu Chaur w dystrykcie Sankhuwasabha. Jest dyrektorem agencji wyprawowej Seven Summit Treks w Nepalu. W wieku niespełna 33 lat ukończył zdobywanie Korony Himalajów i Karakorum.

Czytaj więcej...

Korona Himalajów i Karakorum - Edurne Pasaban

Edurne Pasaban na szczycie K2, 26 czerwca 2004, foto: Archiwum Edurne Pasaban, źr. podroze.onet.pl

Edurne Pasaban urodziła się 1 sierpnia 1973 r. w Tolosa, małym miasteczku w północnej części Hiszpanii. Baskijska himalaistka, z zawodu jest inżynierem, a także magistrem Zarządzania Zasobami Ludzkimi (ukończyła Wyższą Szkołę Administracji i Zarządzania w Barcelonie).

Czytaj więcej...

Dziś urodziny obchodziłby Marek Malatyński

Marek Malatyński i Przemysław Nowacki (fot. Zygmunt A. Heinrich, źr. eurosport.onet.pl)

Marek Malatyński urodził się 28 stycznia 1947 r. w Charsznicy k. Miechowa, zginął 17 września 1981 r. w Karakorum. Absolwent Politechniki Warszawskiej, doktor nauk technicznych, adiunkt w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN w Warszawie, taternik i alpinista.

Czytaj więcej...

Korona Himalajów i Karakorum - João Garcia

João Garcia na Nanga Parbat w 2009 r., źr. joaogarcia.com

João Garcia urodził się 11 czerwca 1967 r. w Lizbonie. Jest himalaistą i przewodnikiem górskim.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"