Trzecie miejsce ratowniczki GOPR w morderczym biegu

Kategoria: Artykuły / Ludzie Gór

100 mil po górach w wykonaniu ratowniczki Grupy Beskidzkiej GOPR. Podczas tegorocznej edycji biegu Stumilak Renia Błasiak zajęła 3 miejsce! - nie kryją zadowolenia jej koledzy. Zwłaszcza, że morderczy bieg ukończyła zaledwie jedna trzecia uczestników.

A na trasie było tak: Stumilak to przepiękna i jednocześnie bardzo wymagająca trasa. Prowadzi przez 71 beskidzkich szczytów z Zawoi do Szczyrku, po drodze zaliczając między innymi Babią Górę, Pilsko, Oszusta, Wielką Raczę, Baranią Górę i Skrzyczne. Łączne przewyższenie to ponad 9000 m, a dystans to 179 km.

2806stumilak

Po drodze czekało na uczestników kilka "atrakcji". Na szlaku od Oszusta po Wielką Rycerzową leżą dziesiątki powalonych drzew. Można było się wykazać gibkością sarny, zamienić w węża lub po prostu obchodzić te olbrzymy. Ale też niezapomniane wrażenia: zachód słońca na Mędralowej, wschód księżyca na Pilsku, burza w Zwardoniu, na Skrzycznym wichura z taką mgłą, że schroniska nie było widać.

Zawody rozpoczęły się 21.06.2019 r. o godz. 16:00, a limit na pokonanie trasy to 48 godz. Na dystansie 100 mil wystartowało 94 zawodników, a do mety dotarło 34.

Źródło: FB/GOPR Beskidy/Karolina Korczyk Fotografia

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9583
  • Odsłon artykułów: 26123303
  
  ';