Wywiady

Klaudia Buczek: Chciałabym powalczyć o występ w Tokio

fot. Klaudia Buczek

Klaudia Buczek urodziła się 30 kwietnia 1991 roku w Tarnowie. Jest bez wątpienia jedną z najlepszych polskich zawodniczek wspinających się na czas. 27-latka imponuje pracowitością i determinacją. Zapraszamy do obszernego wywiadu z tą atrakcyjną i ambitną sportsmenką. Rozmawia Maciej Mikołajczyk.

Czytaj więcej...

"To nie była żadna gra, tylko zwyczajne życie." - wywiad z Danutą Piotrowską

Podczas wielkiego spotkania WEGI w Rzędkowickich Skałach

„NIKT TAK NIE SMAŻYŁ NALEŚNIKÓW ANI PLACKÓW ZIEMNIACZANYCH, ANI NIE GOTOWAŁ PIEROGÓW, JAK TADEUSZ”. O ŻYCIU Z HIMALAISTĄ. Z Danutą Piotrowską rozmawia Weronika Górska.

Czytaj więcej...

Kasia Rusin: Snowboard jest stylem życia

Kasia Rusin

Kasia Rusin ma 23 lata. Studiowała reklamę i branding w Barcelonie i dopiero ostatnio wróciła do rodzinnego Krakowa. Pracuje zdalnie jako grafik i marketingowiec. Zapraszamy do obszernego wywiadu z tą zawodniczką, która imponuje niesamowicie pozytywną energią. Rozmawia Maciej Mikołajczyk.

Czytaj więcej...

Alex Honnold - wywiad dla czytelników Portalu Górskiego

Alex Honnold

Choć od Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady upłynęło już trochę czasu, nie sposób wyrzucić to wyjątkowe wydarzenie z pamięci. Niepodważalnym hitem tegorocznego Lądka, była wizyta największego wspinacza solowego, Alexa Honnolda. Jego obecność spowodowała, że olbrzymi namiot festiwalowy ledwo pomieścił zainteresowanych spotkaniem z wielkim amerykańskim wspinaczem. Alex znalazł również czas, by udzielić wywiadu dla czytelników Portalu Górskiego. Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej...

Rozmowa z Magdą Terlecką

Rozmowa z Magdą Terlecką

Magdę Terlecką poznałem parę lat temu w związku z moimi osobistymi problemami zdrowotnymi. Szybko okazało się, że zawodowo zajmuje się ona również rehabilitacją po urazach i kontuzjach osób wspinających się. Sama zresztą też uprawia wspinaczkę sportową. Wszystko to sprawiło, że mimo całego swojego pozytywnie zakręconego zawodowo życia, zgodziła się na krótką rozmowę specjalnie dla Czytelników Portalu.

Czytaj więcej...

Nowonarodzone – wywiad z Nolem Krasniqim z Balkan Natural Adventure

Nowonarodzone – wywiad z Nolem Krasniqim z Balkan Natural Adventure

"Newborn" czyli nowonarodzony. Napis o tej treści stojący w reprezentacyjnym miejscu Prisztiny jest największą atrakcją turystyczną stolicy Kosowa i symbolem najnowszego państwa w Europie. Słowo to dobrze oddaje również sytuacje turystyki górskiej, wspinaczki i sportów zimowych w kraju. Po zakończeniu wojny turystyka rodzi się tu na nowo.

Czytaj więcej...

Wywiad z Jarosławem Botorem, himalaistą i ratownikiem z Nanga Parbat

Wywiad z Jarosławem Botorem, himalaistą i ratownikiem z Nanga Parbat

Swój udział w wyprawie na K2 z przyczyn osobistych zakończyć musiał Jarosław Botor, uczestnik wyprawy narodowej i członek zespołu ratunkowego, który ocalił życie Elisabeth Revol na Nanga Parbat. Himalaista wrócił do Polski kilka dni temu i zgodził się na rozmowę na temat tego, co działo się w ostatnich tygodniach w Himalajach i Karakorum. Posłuchajcie, co Jarek powiedział w rozmowie przeprowadzonej specjalnie dla słuchaczy Polskiego Radia Katowice oraz czytelników Portalu Górskiego.

Czytaj więcej...

Rozmowa z Bartłomiejem Przedwojewskim

Bartłomiej Przedwojewski

Jeśli w biegach górskich mielibyśmy plebiscyt na Odkrycie Roku, z pewnością nasz rozmówca zająłby po tym sezonie pierwsze miejsce. Tegoroczny 3-krotny Mistrz Polski (Skyrunning, Długostansowy Bieg Górski oraz Mistrz Polski w Biegach Anglosaskich) nie pojawił się jednak z nikąd.

Czytaj więcej...

Monika Prokopiuk: Młodzież nie bardzo lubi się męczyć

Monika Prokopiuk, fot. Michał Kawecki

Monika Prokopiuk urodziła się 22 lipca 1987 roku w Lublinie, gdzie do tej pory mieszka, trenuje i pracuje. Od 17 lat jest zawodniczką klubu Pol-Inovex Skarpa Lublin. Zapraszamy do obszernego wywiadu z tą zawodniczką, która imponuje ambicją, pracowitością i skromnością. Rozmawia Maciej Mikołajczyk.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7751
  • Odsłon artykułów: 21559601

';