male dolomity

Popularne

 • Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Gerlach, Niżne Rysy, Rysy i Wysoka, fot. Anna Wojciechowska
  Te trzy naj...

  Gerlach (2665 m n.p.m.), Łomnica (2634 m n.p.m.) i Lodowy Szczyt (2630 m n.p.m.) - oto...

 • Quiz
  QUIZ Bezpieczni na szlaku

  Drodzy czytelnicy! Zapraszamy Was do udziału w konkursie, w którym możecie wygrać...

 • Zdjęcie z bazy zdjęć PG, Krywań z Szatana
  Krywań i Giewont

  Obie są owiane legendami, każdy prawdziwy turysta górski choć raz wypadałoby żeby tu...

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Wywiady

Wywiad z Marcinem „Yeti” Tomaszewskim

Yeti z książką, fot. Materiały Prasowe Góry Books

Marcin był jednym z prelegentów podczas ostatnich Otwartych Dni Wspinania. Dziś prezentujemy ciekawy wywiad z jednym z najlepszych wspinaczy wielkościanowych nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Specjalnie dla czytelników Portalu Górskiego!

Czytaj więcej...

Wywiad z Maćkiem Ciesielskim - specjalnie dla Portalu Górskiego

ciesielski

Maciek Ciesielski to bardzo wprawny, znany, aktywny "człowiek gór" i wspinacz. Prywatnie to też dobry znajomy i zwyczajnie "fajny gość". Między jedną wyprawą, a drugą, gdzieś między kolejnymi wyjazdami i napiętymi terminami, znalazł chwilę na krótką rozmowę dla PG.

Czytaj więcej...

Wywiad z Ryszardem Pilchem

Ryszard Pilch

Nadchodzi VII edycja Otwartych Dni Wspinania. Jak co roku Fundacja Górska ECHO organizuje zbiórkę finansową. Zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie Ryszarda Pilcha, znakomitego wspinacza epoki kaskaderów, który od blisko 30 lat zmaga się ze stwardnieniem rozsianym. Przed imprezą udało się z Ryśkiem przeprowadzić krótki wywiad. Zapraszamy do lektury. Rozmawia Bartek Andrzejewski.

Czytaj więcej...

Kobiece wspinanie w Mamutowej - wywiad z Kingą Ociepką-Grzegulską

Kinga Ociepka-Grzegulska na drodze Sprawa Honoru VI.8 w Jaskini Mamutowej. Fot. Piotr Deska

O tym jak zrobić drogę na poziomie VI.8 i pogodzić regularne treningi z macierzyństwem – opowiada Kinga Ociepka-Grzegulska, jedna z najlepiej wspinających się Polek. Rozmawia Matylda Młocka.

Czytaj więcej...

Wywiad z Panią Marią Łapińską

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Schronisko Morskie Oko

Chciałbym napisać parę słów o moim „nowym-starym” kontakcie z Panią Marią Łapińską – prowadzącą Schronisko PTTK Morskie Oko i naszej niedawnej rozmowie. Tylko tak ogólnie. Rodzina Łapińskich związana jest z tym schroniskiem już od czasów II wojny światowej. W latach 1945-80, schroniskiem kierowali Wanda i Czesław Łapińscy. Następnie ich syn, a po jego śmierci – żona wraz z córką - Patrycją oraz synem – Jakubem.

Czytaj więcej...

Góry - pakistańskie dobro narodowe. Rozmowa z Muhammadem Alim Sadparą

Lunch z Alim Sadparą podczas Warszawskiego Festiwalu Filmów Górskich, fot. Paulina Wierzbicka

Pierwszy raz w Polsce i pierwszy raz w swoim życiu w Europie. W grudniu Ali Sadpara na zaproszenie swojego baskijskiego przyjaciela Alexa Txikona wizytował Stary Kontynent. Naszej redakcji udało się z nim spotkać podczas 13 Warszawskiego Festiwalu Filmów Górskich, który odbył się w stolicy w dniach 9-11 grudnia. Zapraszamy do przeczytania rozmowy himalaisty z Pauliną Wierzbicką.

Czytaj więcej...

Wywiad z Maryną Gąsienicą-Daniel

Wywiad z Maryną Gąsienicą-Daniel

Maryna Gąsienica-Daniel: „Już wiem, że mogę walczyć o pierwszą trzydziestkę realnie, a nie tylko w marzeniach. To bardzo motywuje!” Maryna Gąsienica-Daniel to czołowa polska narciarka alpejska, riderka Ekipy Atomica. W krótkim wywiadzie podsumowuje udany sezon 2016/17, opowiada o przygotowaniach do następnej zimy i zdradza, czy ma czas na coś poza narciarstwem.

Czytaj więcej...

Wywiad z Karimem Hayatem

fot. Karim Hayat

Zapraszam do przeczytania grudniowego wywiadu z Karimem Hayatem. Pakistańczyk opowiada o sobie i swoich wspinaczkowych planach. Karim znany jest w polskim środowisku górskim ze współpracy z naszymi narodowymi wyprawami w góry wysokie już od ponad 20 lat.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"