male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Wywiady

Wywiad z Maryną Gąsienicą-Daniel

Wywiad z Maryną Gąsienicą-Daniel

Maryna Gąsienica-Daniel: „Już wiem, że mogę walczyć o pierwszą trzydziestkę realnie, a nie tylko w marzeniach. To bardzo motywuje!” Maryna Gąsienica-Daniel to czołowa polska narciarka alpejska, riderka Ekipy Atomica. W krótkim wywiadzie podsumowuje udany sezon 2016/17, opowiada o przygotowaniach do następnej zimy i zdradza, czy ma czas na coś poza narciarstwem.

Czytaj więcej...

Wywiad z Karimem Hayatem

fot. Karim Hayat

Zapraszam do przeczytania grudniowego wywiadu z Karimem Hayatem. Pakistańczyk opowiada o sobie i swoich wspinaczkowych planach. Karim znany jest w polskim środowisku górskim ze współpracy z naszymi narodowymi wyprawami w góry wysokie już od ponad 20 lat.

Czytaj więcej...

Wywiad z Maćkiem Ciesielskim - specjalnie dla Portalu Górskiego

ciesielski

Maciek Ciesielski to bardzo wprawny, znany, aktywny "człowiek gór" i wspinacz. Prywatnie to też dobry znajomy i zwyczajnie "fajny gość". Między jedną wyprawą, a drugą, gdzieś między kolejnymi wyjazdami i napiętymi terminami, znalazł chwilę na krótką rozmowę dla PG.

Czytaj więcej...

O fotografii górskiej słów kilka, czyli rozmowa z fotografem Michałem Sośnickim

Michał Sośnicki

Fotografia jest niewerbalnym sposobem oddziaływania na człowieka. Nieraz lepiej niż mapy, opisy, setki relacji oddaje klimat miejsca, a tym samym zachęca do odwiedzenia sfotografowanych stron. Dobre zdjęcie przykuwa uwagę, zostawia ślad w pamięci, a przede wszystkim wywołuje emocje.

Czytaj więcej...

Kobiece wspinanie w Mamutowej - wywiad z Kingą Ociepką-Grzegulską

Kinga Ociepka-Grzegulska na drodze Sprawa Honoru VI.8 w Jaskini Mamutowej. Fot. Piotr Deska

O tym jak zrobić drogę na poziomie VI.8 i pogodzić regularne treningi z macierzyństwem – opowiada Kinga Ociepka-Grzegulska, jedna z najlepiej wspinających się Polek. Rozmawia Matylda Młocka.

Czytaj więcej...

Wywiad z Johnem Porterem

Wywiad z Johnem Porterem

Góry - pakistańskie dobro narodowe. Rozmowa z Muhammadem Alim Sadparą

Lunch z Alim Sadparą podczas Warszawskiego Festiwalu Filmów Górskich, fot. Paulina Wierzbicka

Pierwszy raz w Polsce i pierwszy raz w swoim życiu w Europie. W grudniu Ali Sadpara na zaproszenie swojego baskijskiego przyjaciela Alexa Txikona wizytował Stary Kontynent. Naszej redakcji udało się z nim spotkać podczas 13 Warszawskiego Festiwalu Filmów Górskich, który odbył się w stolicy w dniach 9-11 grudnia. Zapraszamy do przeczytania rozmowy himalaisty z Pauliną Wierzbicką.

Czytaj więcej...

Sandy Allen w wywiadzie dla czytelników Portalu Górskiego

Sandy Allen w wywiadzie dla czytelników Portalu Górskiego

Podczas VI Otwartych Dni Wspinania, które odbyły się w maju bieżącego roku na Jurze w kompleksie Małe Dolomity, gościliśmy między innymi Sandy’ego Allena. Sandy to szkocki wspinacz, który dokonał przejścia grani Mazeno Ridge w masywie Nanga Parbat, ze co zarówno on jak i jego partner otrzymali prestiżową nagrodę Złotego Czekana.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"