Wywiady

„Chciałabym wejść zimą na K2” - wywiad z Tamarą Lunger

Tamara Lunger

Tamara to utalentowana himalaistka i skialpinistka urodzona we włoskim Bolzano. W roku 2014 dokonała wielkiej rzeczy, gdyż jako druga w historii Włoszka weszła na K2. Jej wysokogórska działalność nabrała rozpędu pod opiekuńczym okiem Simone Moro. W 2016 roku Tamara uczestniczyła w historycznej, zimowej wyprawie na Nanga Parbat. Ostatniej zimy, w towarzystwie Simone Moro, Tamara dokonała pierwszego zimowego wejścia na rosyjską Pobiedę – najzimniejszą górę ziemi.

Czytaj więcej...

Kasia Rusin: Snowboard jest stylem życia

Kasia Rusin

Kasia Rusin ma 23 lata. Studiowała reklamę i branding w Barcelonie i dopiero ostatnio wróciła do rodzinnego Krakowa. Pracuje zdalnie jako grafik i marketingowiec. Zapraszamy do obszernego wywiadu z tą zawodniczką, która imponuje niesamowicie pozytywną energią. Rozmawia Maciej Mikołajczyk.

Czytaj więcej...

Anna Brożek: Nie mogłam doczekać się Mazurka

fot. Anna Brożek

Anna Brożek to ścisła czołówka polskiej wspinaczki. Zapraszamy do obszernego wywiadu z tą zawodniczką, która imponuje ambicją, pracowitością oraz pozytywną energią. Rozmawia Maciej Mikołajczyk.

Czytaj więcej...

Rozmowa z Magdą Terlecką

Rozmowa z Magdą Terlecką

Magdę Terlecką poznałem parę lat temu w związku z moimi osobistymi problemami zdrowotnymi. Szybko okazało się, że zawodowo zajmuje się ona również rehabilitacją po urazach i kontuzjach osób wspinających się. Sama zresztą też uprawia wspinaczkę sportową. Wszystko to sprawiło, że mimo całego swojego pozytywnie zakręconego zawodowo życia, zgodziła się na krótką rozmowę specjalnie dla Czytelników Portalu.

Czytaj więcej...

Anna Szafraniec-Rutkiewicz: Starty w igrzyskach nie były mi pisane

Fot. Anna Szafraniec-Rutkiewicz

Anna Szafraniec-Rutkiewicz urodziła się 16 lutego 1981 roku w Myślenicach. Na swoim koncie ma m.in. wicemistrzostwo świata w cross-country. Polka z powodu arytmii musiała przerwać swoją bogatą w sukcesy karierę. Przeszła cztery zabiegi ablacji i zmaga się z częstoskurczami serca. Zapraszamy do krótkiego wywiadu z byłą kolarką górską.

Czytaj więcej...

Wywiad z Jarosławem Botorem, himalaistą i ratownikiem z Nanga Parbat

Wywiad z Jarosławem Botorem, himalaistą i ratownikiem z Nanga Parbat

Swój udział w wyprawie na K2 z przyczyn osobistych zakończyć musiał Jarosław Botor, uczestnik wyprawy narodowej i członek zespołu ratunkowego, który ocalił życie Elisabeth Revol na Nanga Parbat. Himalaista wrócił do Polski kilka dni temu i zgodził się na rozmowę na temat tego, co działo się w ostatnich tygodniach w Himalajach i Karakorum. Posłuchajcie, co Jarek powiedział w rozmowie przeprowadzonej specjalnie dla słuchaczy Polskiego Radia Katowice oraz czytelników Portalu Górskiego.

Czytaj więcej...

Wywiad z Piotrem Pustelnikiem, prezesem PZA

Wywiad z Piotrem Pustelnikiem

Przez ostatnich kilka miesięcy cały górski świat kręcił się wokół działalności polskiej wyprawy narodowej na K2. Chcąc nie chcąc natrafialiśmy na tony mniej lub bardziej sensownych informacji związanych z próbą podboju najwyższej góry Karakorum. Można już przyjmować zakłady, jak szybko usłyszymy pytanie: to kiedy powrót polskiej wyprawy pod K2?!

Czytaj więcej...

Monika Prokopiuk: Młodzież nie bardzo lubi się męczyć

Monika Prokopiuk, fot. Michał Kawecki

Monika Prokopiuk urodziła się 22 lipca 1987 roku w Lublinie, gdzie do tej pory mieszka, trenuje i pracuje. Od 17 lat jest zawodniczką klubu Pol-Inovex Skarpa Lublin. Zapraszamy do obszernego wywiadu z tą zawodniczką, która imponuje ambicją, pracowitością i skromnością. Rozmawia Maciej Mikołajczyk.

Czytaj więcej...

Klaudia Buczek: Chciałabym powalczyć o występ w Tokio

fot. Klaudia Buczek

Klaudia Buczek urodziła się 30 kwietnia 1991 roku w Tarnowie. Jest bez wątpienia jedną z najlepszych polskich zawodniczek wspinających się na czas. 27-latka imponuje pracowitością i determinacją. Zapraszamy do obszernego wywiadu z tą atrakcyjną i ambitną sportsmenką. Rozmawia Maciej Mikołajczyk.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

logo biale_proste2

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 8271
  • Odsłon artykułów: 23291204

';