Wywiady

Nowonarodzone – wywiad z Nolem Krasniqim z Balkan Natural Adventure

Nowonarodzone – wywiad z Nolem Krasniqim z Balkan Natural Adventure

"Newborn" czyli nowonarodzony. Napis o tej treści stojący w reprezentacyjnym miejscu Prisztiny jest największą atrakcją turystyczną stolicy Kosowa i symbolem najnowszego państwa w Europie. Słowo to dobrze oddaje również sytuacje turystyki górskiej, wspinaczki i sportów zimowych w kraju. Po zakończeniu wojny turystyka rodzi się tu na nowo.

Czytaj więcej...

Wywiad z Marcinem „Yeti” Tomaszewskim

Yeti z książką, fot. Materiały Prasowe Góry Books

Marcin był jednym z prelegentów podczas ostatnich Otwartych Dni Wspinania. Dziś prezentujemy ciekawy wywiad z jednym z najlepszych wspinaczy wielkościanowych nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Specjalnie dla czytelników Portalu Górskiego!

Czytaj więcej...

Rozmowa z Bartłomiejem Przedwojewskim

Bartłomiej Przedwojewski

Jeśli w biegach górskich mielibyśmy plebiscyt na Odkrycie Roku, z pewnością nasz rozmówca zająłby po tym sezonie pierwsze miejsce. Tegoroczny 3-krotny Mistrz Polski (Skyrunning, Długostansowy Bieg Górski oraz Mistrz Polski w Biegach Anglosaskich) nie pojawił się jednak z nikąd.

Czytaj więcej...

Wywiad z Ryszardem Pilchem

Ryszard Pilch

Nadchodzi VII edycja Otwartych Dni Wspinania. Jak co roku Fundacja Górska ECHO organizuje zbiórkę finansową. Zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie Ryszarda Pilcha, znakomitego wspinacza epoki kaskaderów, który od blisko 30 lat zmaga się ze stwardnieniem rozsianym. Przed imprezą udało się z Ryśkiem przeprowadzić krótki wywiad. Zapraszamy do lektury. Rozmawia Bartek Andrzejewski.

Czytaj więcej...

„Nie wyróżniam się z tłumu” – wywiad z Mają Rudką

„Nie wyróżniam się z tłumu” – wywiad z Mają Rudką

Kiedy pierwszy raz spotkałem Maję, niemal natychmiast zyskała moją sympatię. Spokojna, wyważona, inteligentna dziewczyna z uśmiechem od ucha do ucha. Szybko zdałem sobie jednak sprawę, że o to przede mną stoi wielki talent i nadzieja polskiego wspinania sportowego.

Czytaj więcej...

Wywiad z Panią Marią Łapińską

Zdjęcie z bazy zdjęć PG:  Schronisko Morskie Oko

Chciałbym napisać parę słów o moim „nowym-starym” kontakcie z Panią Marią Łapińską – prowadzącą Schronisko PTTK Morskie Oko i naszej niedawnej rozmowie. Tylko tak ogólnie. Rodzina Łapińskich związana jest z tym schroniskiem już od czasów II wojny światowej. W latach 1945-80, schroniskiem kierowali Wanda i Czesław Łapińscy. Następnie ich syn, a po jego śmierci – żona wraz z córką - Patrycją oraz synem – Jakubem.

Czytaj więcej...

Biegać w górach trzeba umieć. Wywiad z Łukaszem Zdanowskim

Biegać w górach trzeba umieć. Wywiad z Łukaszem Zdanowskim

Łukasz Zdanowski to jeden z najbardziej obiecujących biegaczy ultra młodego pokolenia. Mieszkający w Zakopanem zawodnik ma zaledwie 27 lat, a już może się pochwalić takimi sukcesami jak: druga lokata podczas 12. edycji Baikal Ice Marathon, czy 2. miejsce podczas Salomon Ultra-Trail Hungary na dystansie 115 km w 2016 roku. W maju tego roku wziął udział w Tenzing Hillary Everest Marathon podczas którego wywalczył znakomite 4. miejsce! Jak sam mówi, to dopiero początek, bo bieganie po górach kocha jak nic innego, a głowę ciągle pełną ma nowych wyzwań i pomysłów.

Czytaj więcej...

Wywiad z Maryną Gąsienicą-Daniel

Wywiad z Maryną Gąsienicą-Daniel

Maryna Gąsienica-Daniel: „Już wiem, że mogę walczyć o pierwszą trzydziestkę realnie, a nie tylko w marzeniach. To bardzo motywuje!” Maryna Gąsienica-Daniel to czołowa polska narciarka alpejska, riderka Ekipy Atomica. W krótkim wywiadzie podsumowuje udany sezon 2016/17, opowiada o przygotowaniach do następnej zimy i zdradza, czy ma czas na coś poza narciarstwem.

Czytaj więcej...

Wywiad z Carlosem Carsolio

Carlos Carsolio fot. Tadeusz Piotrowski

Podczas odbywających się w maju VII Otwartych Dni Wspinania, do położonego na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej Huciska przybył meksykański himalaista Carlos Carsolio. Wspinacz znany w naszym kraju z działalności u boku takich osobistości świata gór jak Wanda Rutkiewicz, Jerzy Kukuczka czy Artur Hajzer przyjechał do kompleksu Małe Dolomity na zaproszenie Fundacji Górskiej ECHO. Wygłosił prelekcję na temat całokształtu swojej górskiej historii i spotkał się ze swoimi polskimi przyjaciółmi. Carlos znalazł również czas, by udzielić wywiadu specjalnie dla czytelników Portalu Górskiego Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7509
  • Odsłon artykułów: 20587388

';