Blogi Portalu Górskiego

Zapraszamy do lektury blogów ludzi związanych z wspinaniem, górami i podróżami.
  
  • avatar
   Karolina Czyż

   Karolina - miłośniczka wszelkiej aktywności fizycznej. Pokazuje, że zaczynając od małych kroków można osiągać wielkie rzeczy. Po koronie półmaratonów polskich, a następnie koronie maratonów polski postanowiła sobie, że zdobędzie ekstremalną koronę maratonów świata. Nie boi się mówić o wielkich rzeczach, planach i marzeniach. Z tego też powodu nakręciła video i wrzuciła do sieci. Tylko w miesiąc video miało 100 tys wyświetleń. Zainspirowała masę ludzi do realizowania swoich celów. Sam Marcin Tomaszewski stwierdził, że jak jej słucha, to jakby widział siebie kilkanaście lat temu. Karolina poza bieganiem kocha góry w każdej postaci. Jej przyjaciele się zastanawiają czy w ogóle kiedykolwiek śpi. Wulkan energii i niesamowity motor napędowy uzależniony od adrenaliny. Chce z kobiecego punktu widzenia pokazać, że gór nie trzeba się bać, przybliżyć od podstaw biegi ultra, trekking i wspinaczkę. Wszystko co sobie wymarzymy to tylko kwestia czasu, zaangażowania i dyscypliny. Jak sama mówi, tego właśnie ją nauczyły biegi długodystansowe i góry. Z niesamowitym uśmiechem i poczuciem humoru a zarazem dystansem i pokorą na blogu będzie się dzieliła swoim doświadczeniem.

  ultramaraton Regatta Ultra Trail

  Category: Wszystkie wpisy

  Jeżeli uważacie, że maraton lub ultramaraton jest wyczynem to chyba nigdy nie przyszło Wam samodzielnie przygotowywać całej kolacji Wigilijnej. I o ile na biegu długodystansowym wiem jak rozłożyć siły i jestem w stanie to dobrze oszacować tak by dotrwać do końca, to każdą spędzoną chwilę w kuchni już nie. Dobrze, koniec żartów i po szale przygotowań i odpoczynku świątecznym przyszedł czas na podsumowanie mojego pierwszego  typowego zimowego ultramartonu Reagatta Ultra Trail Małopolska.

  r

  Regatta Ultra Trail Małopolska rozgrywa się na dwóch dystansach na 10km i na 48km, ja wybrałam oczywiście 48km. Trasa Ultramaratonu na dystansie 48 wiedzie czerwonym szlakiem od Schroniska PTTK na Kudłaczach poprzez Łysinę, Lubomir, Przełęcz Jaworzycką, czerwono niebieskim do Kasiny Wielkiej, gdzie był pierwszy punkt odżywczy na 15,5km. Następnie znów czerwonym przez Lubogoszcz – Lubogoszcz Zachodni, czarnym szlakiem przez Mszanę Dolną (drugi punkt odżywczy 25,5km), Szczebel  aż do Lubienia (trzeci i ostatni punkt odżywczy 35 km) następnie żółtym szlakiem aż do Trzech Kopcy a później czerwonym już do Schroniska na Kudłaczach. Suma przewyższeń  +/- 2500 m. Start godzina 8:00 limit czasu 12 godzin.

  avatar
  0
  28 grudzień 2016, 20:40
   

  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 7843
  • Odsłon artykułów: 21886169
  
  ';