male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Blogi Portalu Górskiego

Zapraszamy do lektury blogów ludzi związanych z wspinaniem, górami i podróżami.
  
  • avatar
   Radosław Woźniak

   Witajcie na blogu projektu Follow Snow Leopard. Jak nazwa wskazuje jego celem jest zdobycie „Śnieżnej Pantery”. Jest to odznaczenie jakie otrzymuje się za zdobycie pięciu szczytów siedmiotysięcznych niegdyś należących do byłego już ZSRR. Są to Pik Lenina 7134m n.p.m, Pik Korżeniewskiej 7105m n.p.m, Pik Komunizma 7495m n.p.m, Khan Tengri 7010m n.p.m oraz Pik Pobiedy 7439m n.p.m. Szczyty te położone są w górach Pamiru oraz Tien-Szanu, znajdujących się w Azji Środkowej. Realizację projektu rozpocząłem w 2014 roku od wyprawy na Pik Lenina. I to właśnie na jego szczycie tak naprawdę zrodziło się we mnie marzenie zdobycia wszystkich szczytów „Śnieżnej Pantery”. Od tego czasu wszystkie moje plany podporządkowane są właśnie temu celowi. Na tym blogu dowiecie się jak przygotowuję się do poszczególnych wypraw na każdy z wierzchołków i jak mi idzie ich zdobywanie.

  Bieg na Rysy i nieoczekiwana zmiana planów....

  Category: Wszystkie wpisy

  Plan treningowy miałem rozpisany na czerwiec dość ambitne, w końcu to ostatni miesiąc treningów  wieńczący moje przygotowania do wyprawy. Miało być ciężko i ciekawie. Niestety musiałem zweryfikować swoje plany. Ale zacznijmy od początku
  Na pierwszy czerwcowy weekend zaplanowałem bieg Skawina – Rysy Ultra Trail. Projekt ten już od dawna chodził mi po głowie. Zakładał przebiegnięcie ok. 150 km z mojej rodzinnej miejscowości Skawiny, położonej w pobliżu Krakowa. Celem miały być Rysy, a więc najwyższy szczyt Polski.

  avatar
  0
  01 lipiec 2017, 14:50
   

  Przyjemny i pracowity Maj

  Category: Wszystkie wpisy

  W ramach przygotowań do wyprawy na 5 miesiąc tego roku zaplanowałem start w Ultra Beskidzkim Toporze 73km. Do tego w końcu chciałem wystartować w biegu na 10km  odbywającym się w mojej miejscowości. Nie przepadam za bieganiem po asfalcie ale biegu w Skawinie nie mogłem sobie odmówić :) Dwa zgoła odmienne starty, o zupełnie innym rodzaju wysiłku.

   

  Coraz bliżęj...

  Category: Wszystkie wpisy

  Do wyprawy pozostały już nieco ponad 2 miesiące. W związku  z tym dzieje się coraz więcej w moich przygotowaniach. Jeśli chodzi o sprawy logistyczne to udało się na przestrzeni ostatnich dni poczynić pewne kroki.

   

  Granaty, Zawratowa Turnia i Kościelec w jeden dzień.

  Category: Wszystkie wpisy

  Pod koniec stycznia w ramach treningu wybrałem się w Tatry. Czas pozwalał mi tylko na jednodniową akcję, postanowiłem jednak ten dzień wykorzystać jak najambitniej. Spakowałem więc do plecaka mnóstwo rzeczy. Większość z nich była zbędna na tego typu wycieczce, lecz miała mi posłużyć jako dodatkowe obciążenie. Z racji że działać miałem samotnie, a celem treningu była mocny fizyczny wycisk, ruszyłem w znane mi już z zimowych wycieczek miejsca.

  avatar
  0
  04 marzec 2017, 07:22
   

  Relacja z Etapowego Biegu Górskiego - Triady Zimowej

  Category: Wszystkie wpisy

  W ramach przygotowań do wyprawy dużo biegam. Staram się jednak jak najwięcej biegać po górach, tak aby podczas treningu wyszło dużo przewyższenia. Dystanse powyżej 100km nie są mi obce, więc coś już na temat tego biegania po górach wiem. Dla urozmaicenia  i sprawdzenia swoich postępów postanowiłem wystartować w moich pierwszych zawodach biegowych. Wybór na pierwsze tego typu zmagania padł na Etapowy Bieg Górski – Triadę,

  avatar
  0
  23 luty 2017, 15:45
   

  Khan Tengri 2017 Solo Expedition.

  Category: Wszystkie wpisy

  Skoro już udało mi się poczynić relację z wyprawy na Pik Korżeniewskiej i Pik Komunizma. To czas napisać o kolejnym kroku mojego projektu, zaplanowanym na 2017 rok.
         Celem wyprawy jest zdobycie szczytu Khan Tengri ( 7010 m n.p.m ), położonego w górach Tien-szan, na granicy trzech państw – Kazachstanu, Kirgistanu oraz Chin.

  avatar
  0
  13 luty 2017, 20:10
   

  Pik Korżeniewskiej & Pik Komunizma 2016 - Relacja

  Category: Wszystkie wpisy

  Ale ten czas leci... Minęło już prawie pół roku od zakończenia wyprawy, a ja dopiero teraz wrzucam relację. Trochę mi głupio że zajęło mi to tyle czasu, i słusznie. Powodów było wiele. Najważniejszy z nich to wieczny brak czasu. Domykałem wiele spraw po wyprawie oraz... wiele kolejnych wymagało poruszenia, a to dlatego że na 2017 rok planuję kolejna wyprawę. Nikogo nie zdziwię jak napiszę, że moim celem będzie kolejny szczyt ze „Śnieżnej Pantery” ;-) Tym razem będzie to Khan Tengri. Ale nie o tym teraz. Wróciliśmy z Pamiru cali i zdrowi. Akcję można uznać za połowicznie udaną. Cel osiągnięty, zdobyte dwa szczyty. Jednak nie przez wszystkich uczestników. Mnie udało się zdobyć obydwie góry, chłopakom z różnych przyczyn jednak ten cel się nie udał. Przede wszystkim brakło szczęścia w kluczowych momentach, a jak wiadomo szczęście w górach jest najważniejsze choćbyśmy nie wiadomo jak się przygotowali bez niego nic nie zdziałamy.
  Zapraszam Was do lektury relacji z naszej wyprawy. Mam nadzieję, że Wam się spodoba a przede wszystkim przyda tym którzy planują wyjazd na te dwa szczyty, a jak wiadomo w ostatnich latach nie brakuje ekip z Polski ruszających na podbój Pamiru :-)

  avatar
  0
  27 styczeń 2017, 19:32
   

  Alpy na szybko ;)

  Category: Wszystkie wpisy

  Już niedługo wyruszamy w kolejną wyprawę naszego życia. Dlatego pomyśleliśmy że na dwa tygodnie przed wyjazdem w Pamir, dobrze było by wybrać się w Alpy w celu pobudzenia organizmów do działania na wysokości. Była to też dobra okazja do przetestowania kilku nowych rzeczy oraz przećwiczenia naszej współpracy.

  avatar
  0
  08 lipiec 2016, 07:15
   

  Co się u nas dzieje - jak wyglądają przygotowania.

  Category: Wszystkie wpisy

  W Pamir wyruszamy 15 lipca, a więc do wyprawy pozostało już niewiele ponad miesiąc. W związku z tym nasze przygotowania wkroczyły  w decydującą fazę.  Ostro trenujemy aby pod szczytami nie zabrakło nam mocy ;)

  avatar
  0
  10 czerwiec 2016, 16:48
   

  Grań Słowackich Tatr Zachodnich - Relacja

  Category: Wszystkie wpisy

             W ramach przygotowań do letniej wyprawy w Pamir, każdy z nas regularnie trenuje czy to biegając, jeżdżąc na rowerze czy też wspinając się u siebie w mieście, ale przede wszystkim chodząc po górach. Jesteśmy z różnych stron Polski, każdy z nas pracuje. Mamy więc nie za wiele okazji aby spotkać się w górach w pełnym składzie. Ostatnio jednak udało nam się dograć termin wyjazdu tak aby wszyscy mogli jechać. Za cel obraliśmy sobie grań Słowackich Tatr zachodnich, której cześć stanowi tzw. „słowacka orla perć”.  W warunkach letnich grań ta do przejścia jest w ciągu jednego dnia. Natomiast w kwietniu zalega tam jeszcze sporo śniegu więc  śmiało warunki można nazwać zimowymi.

   

  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"