male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

 • Artykułów: 7167
 • Odsłon artykułów: 19303835

Blogi Portalu Górskiego

Zapraszamy do lektury blogów ludzi związanych z wspinaniem, górami i podróżami.
  
  • avatar
   Oliwia Sie Wspina

   "Oliwia sie wspina" czyli blog o dziewczynce która zakochała się w górach ...z wzajemnością. Zapraszamy na bloga niespełna 7-letniej Oliwii, która opowie Wam o górach z dziecięcej perspektywy. Pomogą jej w tym oczywiście rodzice :)

  Dolina Kościeliska i jaskinie Tatr (09/2016)

  Category: Wszystkie wpisy

  Ostatniego dnia mojego ubiegłorocznego pobytu pod Tatrami odwiedziłam dolinę Kościeliską. Naszą wycieczke zaczeliśmy w Kościelisku skąd po krótkim spacerze dotarliśmy do rozległej polany..

  avatar
  0
  20 lipiec 2017, 14:34
   

  Latarnia Morska w Krynicy (06/2017)

  Category: Wszystkie wpisy

  Będąc ostatnio przez kilka godzin na Mierzei Wiślanej miałam okazje  ,być pierwszy raz w życiu na Latarni Morskiej.

  avatar
  0
  08 czerwiec 2017, 14:58
   

  2301 m.n.p.m (09/2016)

  Category: Wszystkie wpisy

  Tego dnia wszystkie dzieci w Polsce ubierały się elegancko by przywitać pierwszy września rozpoczynając rok szkolny a ja wykorzystując ostanie dni pobytu pod Tatrami i piekną pogodę , wziełam swój plecak i skoro świt wyruszyłam ku przygodzie.

  Naszym celem była Świnica ,więc moje przedszkole oddalone o ponad sześćset kilometrów od Zakopanego mogło spokojnie na mnie poczekać jeszcze kilka dni.

  Po dojechaniu do Kuźnic i wjechaniu koleją na Kasprowy Wierch czym prędzej wyruszyliśmy w stronę Suchej Przełęczy nie mogąc oderwać oczu od szczytu Świnicy, który w oddali , mienił się przed nami w porannym wrześniowym słońcu. Po krótkim spacerze rozległą przełęczą dotarliśmy na Beskid ..

  avatar
  0
  20 maj 2017, 20:52
   

  Wycieczka na Wieżę ''Klimek'' w Grudziądzu (05/2017)

  Category: Wszystkie wpisy

  W przerwie pomiędzy opowiadaniami o moich przygodach w Tatrach chciałabym opisać Wam krótko moją ostatnią ,majową wycieczke na wieżę ''Klimek' w Grudziądzu. 

  avatar
  0
  02 maj 2017, 18:56
   

  Burza na Szpiglasowej Przełęczy (08/2016)

  Category: Wszystkie wpisy

  Obudziłam się wcześnie rano bardzo podekscytowana ponieważ tego dnia celem naszej wyprawy było największe jezioro Tatr oraz - Szpiglasowa Przełęcz...

  avatar
  0
  05 kwiecień 2017, 22:00
   

  Wiosenna wyprawa na ''szlak'' (03/2017)

  Category: Wszystkie wpisy

  W końcu nadeszła wiosna i zrobiło się cieplej więc postanowiliśmy wybrać sie na wyprawe do lasu. Pogoda nie była idealna dlatego ubraliśmy sie ciepło i około południa wyruszyliśmy doliną rzeki Liwy w strone lasu za naszym miastem..

  DSC 0007

  Po niedługim spacerze dotarliśmy na skraj lasu do którego wejście przywitało nas sporą górką...

  avatar
  0
  28 marzec 2017, 13:38
   

  Wyprawa na Czerwone Wierchy (08/2016)

  Category: Wszystkie wpisy

  Mój kolejny dzień po powrocie z Rusinowej Polany minął na odpoczynku i regeneracji sił ,bo  następnym celem naszego pobytu w Tatrach miała być wyprawa na Czerwone Wierchy...

   

  avatar
  0
  03 marzec 2017, 20:35
   

  Spacer na Rusinową Polanę (08/2016)

  Category: Wszystkie wpisy

  Drugi dzień naszego pobytu w Tatrach był pochmurny i lekko padał deszcz dlatego postanowiliśmy odpocząć po wyprawie na Kasprowy Wierch. Trzeciego dnia pogoda nie była idealna ale bliskość gór nie pozwoliła bym dłużej siedziała w domu. Mama chciała czekać aż się wypogodzi ale po moim marudzeniu rodzice zdecydowali że gdzieś się wybierzemy. Choć nie padał deszcz to niebo było zachmurzone dlatego rodzice wybrali na ten dzień ''spacer'' na Rusinową Polanę. 

   

  avatar
  0
  08 luty 2017, 18:23
   

  Moja pierwsza wyprawa w Tatry (08/2016)

  Category: Wszystkie wpisy

  Po powrocie z gór stołowych, choć nie musiałam chodzić już do przedszkola to tak naprawde nudziłam sie biegając pośród betonowych bloków. Codziennie mysłałam o górach i ciągle pytałam rodziców kiedy tam znowu pojedziemy.Mama powiedziała ze jak sie uda to może pod koniec wakacji zoorganizujemy drugi wyjazd.Rodzice początkowo planowali że następnymi górami, w które mnie zabiorą będą również Sudety tylko tym razem pojedziemy w okolice Śnieżki.

  Gdy któregoś dnia wakacji siedziałam przed telewizorem pokazywali tam góry,

  a Pani w programie opowiadała o górze Śpiący Rycerz. 

  Zapytałam rodziców czy to właśnie tam pojedziemy lecz usłyszałam:

  "jesteś jeszcze za mała na Tatry księżniczko..."

   

  avatar
  0
  16 styczeń 2017, 15:00
   

  Wyprawa na ścieżke w chmurach (06/2016)

  Category: Wszystkie wpisy

  Ostatniego dnia pobytu w Kudowie Zdroju obudziła nas nieciekawa pogoda. Niebo było zachmurzone i lekko padał deszcz na szczęście nie zniechęciło to rodziców i około południa wybraliśmy się do Czech a dokładnie do miejscowości Dolna Morava na Scieżke w Obłokach. Wszyscy liczyliśmy na to że 80 kilometrów dalej , w Czechach będzię ładna pogoda.
  Po drodze zatrzymaliśmy się na parkingu gdzie był punkt widokowy z cudownym widokiem na pasma górskie. Przestał padać deszcz i zrobiło sie cieplej.

   

  Foto 048_modified

  avatar
  0
  09 grudzień 2016, 15:28
   

  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  
  ';