male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Blogi Portalu Górskiego

Zapraszamy do lektury blogów ludzi związanych z wspinaniem, górami i podróżami.
  
  • avatar
   Paulina Janczar

   Kiedy 35 lat temu pod choinkę dostałam swoje pierwsze narty jeszcze nie miałam pojęcia do czego służą, ale i tak poszłam z nimi spać. Późniejsze maszerowanie kilometrami w butach narciarskich na pólka, wielokrotne podchodzenie czy mozolne udeptywanie stoku wcale nie wydawało mi się zbyt wielką ceną za tych kilka chwil jazdy w dół. Dla nart straciłam głowę! Obecnie świat narciarstwa zjazdowego wygląda zgoła inaczej, poczynając od komfortu szybkobieżnych kanap oraz gondoli z podgrzewanymi siedzeniami i WIFI a kończąc na bezmiarze sprzętu, na którym można szusować. Zapraszam Was w podróż, w której  dni zaczynają się i kończą na stoku, zaś rok dzieli się na przed lub w trakcie sezonu narciarskiego, a większość znajomych i przyjaciół pyta, jaki jest śnieg tam, gdzie akurat jesteś :)

  Jak zakończyć sezon zimowy?

  Category: Wszystkie wpisy

   Jak zakończyć sezon zimowy?

  Dobre pytanie, ale nasuwa się od razu kilka innych.

  Pierwsze to: „Czy zakończyć?” 

  Nie jest to przecież takie oczywiste. Mam znajomych, którzy późną wiosną pakują narty i przenoszą się na drugą stronę globu: do Argentyny, Australii czy  Nowej Zelandii aby jeździć dalej. Mnie też co jakiś czas korci, aby zrobić to samo.   Jednak nie jestem do końca przekonana. Dawno temu spotkałam instruktora, który przez 6 lat wędrował za śniegiem. Mimo, iż to był dopiero początek on już wyglądał, jak cień człowieka. Kiedy go spytałam , czy dobrze się czuje – opowiedział smutno, że to jego 12 sezon z rzędu i dawno nie widział nic poza śniegiem. To przygnębiające wyznanie zapadło mi w pamięć . Odtąd uważam, że sezon kończyć należy.  Zrobić przerwę choćby na kilka tygodni. Zamknąć pewien etap.  Zrobić podsumowania. I przede wszystkim zrobić imprezę :)

  panorama

  avatar
  0
  24 lipiec 2017, 14:32
   

  Puch w Japonii

  Category: Wszystkie wpisy

  Połowa marca to moment, kiedy narciarstwo zjazdowe w Polsce powoli się zwija. I albo przenosi się w Alpy, albo sprzęt musi czekać do następnej zimy.

  Od kilku lat ostatnie tygodnie sezonu spędzałam pracując w Alpejskich ośrodkach, gdzie długie dni i wiosenne słońce sprawia, że szusy po śniegu stają się już tylko przyjemnością.  Jednak tej wiosny plan był inny.  Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa wybrałam się na Międzynarodowy Kongres Instruktorów Amatorów (IVSI) w Hakubie, Japonii.

  trasa

  avatar
  0
  20 czerwiec 2017, 18:57
   

  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"