Mistrzostwa Europy Juniorów w Boulderingu 2017.

Ten wpis jest dla mnie szczególnie ważny, ponieważ chce napisać w nim o jednym z moich największych osiągnięć: o juniorskich Mistrzostwach Europy w boulderingu, które odbyły się w czeskich Slanach i w których po raz pierwszy na zawodach międzynarodowych udało mi się stanąć na podium J Oprócz mistrzostw Europy uczestniczyłam jeszcze w tym roku w dwóch edycjach Pucharu Europy (w Austrii i w Portugalii) i w obydwu zajęłam pechowe 4 miejsce. Fajnie, że pod sam koniec sezonu udało się złamać zła passę ;)

Zawody u naszych południowych sąsiadów były bardzo miłą odmianą po austriackich luksusach ;) Flatholdy i wszelkiego rodzaju paczki zastąpiły zwykle krawądki i oblaki, a ruchy z wyłapaniem nogi i skoki przez rzeczkę - zginanie w dachu bądź balans na pionie ;P  Również atmosfera była zupełnie inna: stare, pomalowane na żółto bądź czerwono ławeczki oraz obecny podczas całych zawodów piwo-bus napawdę rozczulał J  Pod względem wspinaczkowym również wybieram Czechy. Baldy stylem odpowiadały zazwyczaj tym ruchom, które często robimy na „Koronie” (wyjątkiem był połóg, który zrobiłam dopiero w piątej próbie i który dał mi wejście do finału), więc na pewno sprawiły mi mniej kłopotów niż te 'nowocześniejsze'.

Szkoda tylko, że wszystko to zepsuło ułożenie baldów w finale L  Wszystkie dziewczyny zrobiły pierwsze trzy baldy głównie fleszem, a na czwartym nikt nie miał nawet bonusa… L  O kolejności na podium decydowały próby oraz wyniki z eliminacji... Mogłabym powiedzieć, że brakło mi bardzo niewiele, bo tylko jednej próby do złota bądź lepszego wyniku z eliminacji do srebra, ale prawda jest taka, że każdej z nas brakło bardzo niewiele i każda mogła wygrać. Na dobry koniec mogę jeszcze dodać, że w eliminacjach jako jedna z dwóch dziewczyn na całe zawody udało mi się zrobić najtrudniejszy czyli ósmy balder :))

Pozdrawiam z Moskwy – jestem w drodze na kolejne Mistrzostwa Europy – w prowadzeniu i czasówkach :)

#PZASport  #BergansTeam  #blogiportalugorskiego

 

MEJ Slany1a

MEJ Slany2

MEJ Slany3a

MEJ Slany44a

avatar
0
28 wrzesień 2017, 11:42
Maja Rudka