Podsumowanie 2018 r.

W podsumowaniu tym, nie zamierzam chwalić się niesamowicie trudnymi przejściami. Nie napiszę też o arcytrudnych ścianach, nie podbije emocji i nie ubarwię pewnych przeżyć i historii. Nie znaczy to jednak, że ten rok czy to podsumowanie będzie gorsze, że w moim życiu nic ciekawego się nie dzieje i że z górami nie mam nic wspólnego.

Przeciwnie wręcz!

Myślę, że rok 2018 był dla mnie w pewnym sensie przełomowy:

blogbar1612 1

Wydarzyło się bowiem wiele pozytywnych rzeczy i zacząłem realizować sporo różnych planów i Marzeń. Oczywiście większość z nich zajmie mi pewnie ileś czasu i nie są to jakieś krótkie, jednorazowe projekty. Najważniejsze w tym wszystkim są jednak podjęte decyzję, które pozwalają wcielać nasze plany w życie i te idee materializować. Plan bez konkretnych decyzji pozostaje li zawsze tylko planem do końca życie. Podjęcie zaś decyzji (choćby wstępnych), zrobienie kilku kroków naprzód powoduje, że pojawia się często (nie zawsze, bo czasem również rezygnujemy w trakcie, ale jednak..) chęć parcia do przodu. Podświadomość i naturalna ciekawość świata, wydarzeń rodzi u nas pragnienie zgłębiania tego co jest dalej...

blogbar1612 2

Jednak najbardziej istotny i priorytetowy w tej chwili jest dla mnie mój projekt TY TEŻ MOŻESZ, którego głównymi założeniami jest przełamywanie różnych mitów i stereotypów oraz propagowanie idei o ukrytym potencjale jednostki. Wynika z tego też MOJA KORONA ZIEMI, a wszystko to uzyskało oficjalny patronat Fundacji Wspierania Alpinizmu im. Jurka Kukuczki oraz pomoc Oddziału Kultury Fizycznej Wydziału Sportu przy Urzędzie Miasta Łodzi.

blogbar1612 3

Ostatnio, przy okazji składania życzeń noworocznych, Ktoś powiedział mi abym podejmował w przyszłym roku same właściwe decyzje. I myślę sobie, że to chyba jedne z najlepszych rzeczy jakie mogłoby się mi w roku 2019 przydarzyć. Zdolność podejmowania właściwych wyborów, działań (świadoma oczywiście). I tak jak 2018 r. był (i jest jeszcze) początkiem czegoś pewnie większego, to myślę sobie, że rok 2019 będzie niezwykle rozwojowy i zapewne wielokrotnie mnie zaskoczy (mam tylko nadzieję, że pozytywnie).

Ale jak coś to niedawno rozmawiałem z grupą znajomych i planowaliśmy styczeń/luty 2020 r. :)

Póki co jednak jest TU I TERAZ, a tu i teraz znaczy grudzień i 2018 r. :)

avatar
0
17 grudzień 2018, 12:56
Bartosz Michalak