Forum Portalu Górskiego :  Forum Portalu Górskiego - portalgorski.pl
Forum Portalu Górskiego - forum moderowane 
messageRe: Kalymnos
Anonimowy użytkownik ()
06 wrz 2008 - 09:11:08
Quote
Jacek
W pazdzierniku wybieramy sie na Kalymnos.

Ooo, nie pożałujesz grinning smiley. Wypas sprawa grinning smiley.

Quote
Jacek
Czy jest mozliwosc wynajecie tamtejszego studia blisko skal tak aby mozna bylo dotrzec tam na nogach

Słabo, ale na upartego... Generalnie rejony wspinaczkowe są niestety lekko porozrzucane po całym wybrzeżu wyspy. Fakt - zaczynają się w zasadzie gdy kończy się miasto - więc im bliżej skraju miasta będziesz tym lepiej. Jakbyś się uparł, to z dwa, może trzy rejony miałbyś w zasięgu nóg - tak ok 15-20 minut. Ale niektóre są już poważnie oddalone. W linii prostej może nie jest daleko (ok 5km) ale droga kluczy i w praktyce może wyjść z tego nawet 10km. Pamiętaj, że tam jest gorąco. Jak w upale się tak ładnie przespacerujesz - mi już by się odechciało wszystkiego, a szczególnie wspinania.
Quote
Jacek
nie wynajmowac codziennie skutera
Skutera nie wynajmujesz codziennie. Wynajmujesz go raz na cały wyjazd i normalnie parkujesz go sobie pod studiem smiling smiley. Zaufanie tam jest dosyć duże, no bo jak ukradniesz pojazd na tak małej wyspie to co z nim zrobisz? winking smiley
Quote
Jacek
Czy ma ktos moze jakies namiary? (czy studio polecone w opisie rejonu jest najlepiej usytuowane czy znacie moze jakies lepsze lokalozacje?)

Studio z opisu niestety jest raczej na drugim końcu miasta, więc jeśli na prawdę będziesz chciał uderzać z buta to mocno odradzam.

Quote
Jacek
2) Jakie sektory wspinaczkowe najbardzej polecacie ( tak zeby bylo duzo fajnego wspinanka w granicach 6-6.2)
Tu Ci niestety nie pomogę bo:
1. Mój zakres tam to było tak 5-6b/c
2. Pamięć zawodna winking smiley

Ale generalnie w prawie każdym rejonie znajdziesz coś dla siebie. Możesz pominąć School - typowo proste drogi, wręcz kursowe. Fajny rejonik, jeśli lubisz przewieszenia, to Cave. Ogólnie - na początek uderz do knajpy u Sakisa, usiądź, zjedz coś i popatrz na topo. Współczynnik odrzutów dróg... nie wiem, my robiliśmy chyba wszystko co popadnie i wszystko było git grinning smiley

Ale wracając do tych skuterów - ja Ci mocno odradzam poruszanie się na nogach. Dużo stracisz. Będziesz musiał kombinować każdego dnia jak i gdzie się dostać. Skończy się tym, że przewspinasz tylko kilka rejonów, dużo pozostanie dla Ciebie białą plamą. A warto przejrzeć wszystko.


Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
messageKalymnos 3586 Jacek 2008-09-05 17:10
messageRe: Kalymnos 1644 Anonimowy użytkownik 2008-09-06 09:11
messageRe: Kalymnos 1487 Jacek 2008-09-08 09:52
messageRe: Kalymnos 1472 Anonimowy użytkownik 2008-09-08 18:14
messageRe: Kalymnos 1933 Jacek 2008-09-09 17:41


Forum Portalu Górskiego - portalgorski.pl - Statystyka forum

Globalna
Wątki: 1,752, Posty: 9,351, Użytkownicy: 7,315.
Ostatnio zarejestrowany: Natalia Walasiak.

To forum
Wątki: 1,317, Posty: 8,407.

Uwaga: publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony. Portal Górski www.portalgorski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.