Forum Portalu Górskiego :  Forum Portalu Górskiego - portalgorski.pl
Forum Portalu Górskiego - forum moderowane 
messageRe: Komentarz do: Zerwanie troczków mięśniowych w palcu
Wojtek Karnas ()
01 mar 2012 - 19:34:30
avatar
Quote
pendejo44
Po pierwsze zerwany troczek nie boli, nie mówiąc już o bólu promieniującym na całą rękę.

Nie jestemautorem,ale się wypowiem smiling smiley Chyba trochę przesadziłeś smiling smiley Gdy parę lat temu miałem nieprzyjemność zerwać sobie troczek, to w pierwszych godzinach i nawet dniach czułem naprawdęmocny ból w tymmiejscu sad smiley Fakt faktem, że stosunkowo szybko minął i potem bez wykonywania ruchów, które go wyzwalały, sam palec już nie bolał.


Quote
pendejo44
Po drugie, leczenie farmakologiczne w przypadku tej kontuzji to pomyłka.


Zgadzam się!


Quote
pendejo44
Po czwarte, zerwania troczka (całkowitego) nie da się z niczym pomylić. Odgłos jest nie do opisania i dla wspinacza brzmi jak wyrok śmierci (tak myślałem początkowo, teraz dochodzę do wniosku, że zerwany troczek praktycznie w niczym nie przeszkadza).

Wisiałem nad ziemią jakieś 6 metrów gdy urwał mi się troczek i wyzwoliło to bardzo charakterystyczny dźwięk. Kolega który mnie asekurował myślał, że nadepnął na gałązke winking smiley Ale nie zgodzę się, że nie przeszkadza. Jest to bardzo ciężka kontuzja osłabiajca cały palec i powodująca bardzo negatywny i kontuzjogenny rozkład sił w palcu przy dalszym wspinanaiu.


Quote
pendejo44
Nie oszczędzamy zbytnio ręki bo można łatwo zepsuć się ponownie po powrocie do wspinu. To nie tylko moje zdanie, ale także lekarza u którego się prześwietlałem, do którego zjeżdżają ludzie z kontuzjami wspinaczkowymi z całego kraju.

Mogę prosić na priva namiary na tego lekarza? No chyba, że jest z KRK to chyba wiem o kogo chodzi...


Pozdrawiam,
Wojtek

Pozdrawiam,

Wojtek Karnaś

Heartbeat

Szkoła Wspinania Vertical Limits

Zielona Szkoła Tatry


Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
messageKomentarz do: Zerwanie troczków mięśniowych w palcu 5749 pendejo44 2012-03-01 19:23
messageRe: Komentarz do: Zerwanie troczków mięśniowych w palcu 3044 Wojtek Karnas 2012-03-01 19:34
messageRe: Komentarz do: Zerwanie troczków mięśniowych w palcu 2717 pendejo44 2012-03-02 10:27


Forum Portalu Górskiego - portalgorski.pl - Statystyka forum

Globalna
Wątki: 1,752, Posty: 9,351, Użytkownicy: 7,312.
Ostatnio zarejestrowany: Natalia Walasiak.

To forum
Wątki: 1,317, Posty: 8,407.

Uwaga: publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony. Portal Górski www.portalgorski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.