Ogłoszenia :  Forum Portalu Górskiego - portalgorski.pl
Ogłoszenia użytkowników Portalu Górskiego 
messageIII REGATTA Bieg Wierchami 2016 !!!
Visegrad Maraton Rytro ()
25 sty 2015 - 19:41:34
avatar
Już od lat, a w tej formule po raz trzeci Stowarzyszenie Visegrad Maraton Rytro tradycyjnie w trzeci weekend czerwca zaprasza w piękny Beskid Sądecki do Rytra na III Visegrad Sports Festival, który w 2016r. odbędzie się w dniach 18-19 czerwca.
Naszą bazą tradycyjnie już będą gościnne progi Hotelu Perła Południa oraz klimatycznej Karczmy nad Potokiem. Dla Waszej wygody Biuro zawodów czynne będzie już od piątkowego popołudnia. W sobotę rozegrane zostaną biegi górskie na tegorocznych trasach, a więc trasie S-11km, M-30km oraz coś dla ultrasów i tych, którzy chcieliby wstąpić w ich szeregi, a więc trasa L-50km.
Na trasie biegu przebiegniecie przez takie miejsca jak Rezerwat Wietrzne Dziury, Schronisko na Prehybie z pięknym widokiem na Tatry, najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego, czyli Radziejową mierzącą bagatela 1262 m npm na szczycie, której ustawiono 15m wieże widokową, klimatyczne Chatkę na Niemcowej prowadzoną przez Harisa by dalej przebiec obok ruin najwyżej położonej szkoły w Polsce, która stała się głównym motywem znanej Wam z podstawówki książki Marii Kownackiej „Szkoła nad obłokami”. Dalej wbiegniecie na Halę Poczekaj z jedną z niewielu już zachowanych kurnych chat po śp. Babci Nowakowej, znanej wszystkim miłośnikom Beskidu Sądeckiego. I pomyśleć, że tyle ciekawych miejsc można zobaczyć przebiegając zaledwie 30km. A tym, którym jeszcze mało polecam trasę L-50km. Przebiegniecie nad Głębokim Jarem by poprzez dumnie wznoszącą się nad Rytrem Makowice (tak to ta góra, którą widzicie po lewej na wjeździe do Rytra od strony Starego Sącza) dostać się do słynącego z dobrej kuchni Schroniska na Cyrli. A po drodze jeszcze ryterski zamek, więc w monotonie raczenie wpadniecie. Jedyne, na co możecie wpaść to na makaron, który będzie serwowany w trzech odmianach. Ci, co już u nas byli to wiedzą.
W Niedzielę coś dla całej rodziny - Rodzinne Bieganie z Regatta. Nasz biegowe miasteczko teleportujemy 200 metrów wyżej w kierunku Roztoki Wielkiej w gościnne progi Ryterskiego Raju. Bieg zostanie podzielony na trzy etapy, w którym każdy członek rodziny będzie miał do pokonania określoną trasę. Będą podbiegi i zbiegi, będzie wspinaczka i zjazd na igielicie, będą przeszkody, które zweryfikują nasz gibkość, a co najważniejsze finiszować będzie Wasza pociecha. Jakby tego było mało dla Waszych pozostałych pociech zorganizowane będzie przedszkole żebyście mogli spokojnie się bawić na sportowo. Jeździliście na nartach w lecie? A Wasze pociechy będą miały taką możliwość. O pozostałych atrakcjach nie będziemy na razie wspominać. Zapraszamy także kibiców, którzy tego dnia będą mieli możliwość podziwiać zmagania uczestników Rodzinnego Biegania z Regatta z tarasu Karczmy lub dla osób rządnych większych wrażeń z krzesełka wyciągu na Jastrzębską Górę.
Zapisy już aktywne: [zapisy.ultimasport.pl]

SZCZEGÓŁY O BIEGU : [www.visegradmaraton.info]


link do strony i zapisów: [www.visegradmaraton.info]Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-04 17:50 przez Visegrad Maraton Rytro.


Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
messageIII REGATTA Bieg Wierchami 2016 !!! 5125 Visegrad Maraton Rytro 2015-01-25 19:41


Forum Portalu Górskiego - portalgorski.pl - Statystyka forum

Globalna
Wątki: 1,757, Posty: 9,356, Użytkownicy: 7,315.
Ostatnio zarejestrowany: Natalia Walasiak.

To forum
Wątki: 167, Posty: 209.

Uwaga: publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony. Portal Górski www.portalgorski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.