Topo :  Forum Portalu Górskiego - portalgorski.pl
Komentarze dotyczące skał i dróg w TOPO 

Bieżąca strona: 1 z 1
Wyniki 1 - 17 z 17
5 lat temu
qqrator
Drogę nr 10 i 10a prowadziłem w maju 2016 r. A przede mną był jeszcze kilku powtarzaczy , nie wiem skąd data 1 prowadzenia.... Co do wycen to 10a potwierdzam 100 wydawała się ciut trudniejsza może V. Jest to komentarz dotyczący I kto mi zabroni [ IV+ ], Dziewica .
Forum: Topo
7 lat temu
qqrator
W okolicach 96 lub 97 roku robiłem próby z niejakim Tomaszem Miszczakiem w tych rejonach Wtedy dół był kruchawy, pamiętam że Tomek przewędkowałcałość. Wtedy nie zgłaszał takich trudności ale wiadomo, przewędkował a poza tym pewnie sporo chwytów od tamtego czasu ubyło. Jest to komentarz dotyczący Jednoręki bandyta [ VI.3+/4 ], Szafa .
Forum: Topo
8 lat temu
qqrator
Gratulacje dla pierwszej trójki Jest to komentarz do artykułu Konkurs ze znajomości skał Jury 2015.
Forum: Forum Portalu Górskiego
8 lat temu
qqrator
Na prawo od Poziomkowej Rysy powinna być wrysowana jeszcze "Droga przez Badyl" wiodąca wyraźną rysą widoczną na zdjęciu. To raczej stara droga...wycena VI+ ale były chyba na górze jakieś warianty jeszcze. Jest to komentarz dotyczący Góra Apteka .
Forum: Topo
8 lat temu
qqrator
Wydaje mi się że to droga Waldemara Podhajnego i wyceniana była swego czasu na VI.4/4+ sąsiednie Wiosenne Klekoty mają wycenę VI.3+ a autorem jest chyba M. Wódka Jest to komentarz dotyczący Podchwytliwe problemy [ ], Sektor Okiennika .
Forum: Topo
8 lat temu
qqrator
Dawno temu Ścianka do Powtarzania startowała tak jak Rynna Bienackiego. Do dziury z Rynny następnie w lewo. Były dwa warianty pokonania kluczowej "ścianki" nie zmieniające znacząco trudności. Jest to komentarz dotyczący Ścianka do powtarzania [ VI.2+ ], Przy Zamku .
Forum: Topo
8 lat temu
qqrator
Kiedyś Konia robiło się do półki cały czas rysą ( kluczowe miejsce, wyjście na nią właśnie)a następnie tak jak linia ringów z Garnka młodego Myszy. Istniało także Prostowanie konia za VI.+ może VI.1. Rysą Konia do półki i dalej jak końcówka Filara Konia i Ścianki do Powtarzania. Jest to komentarz dotyczący Koń [ V ], Przy Zamku .
Forum: Topo
8 lat temu
qqrator
Kiedyś istniało jeszcze "Prostowanie Marionetki" VI.2 startujące na lewo do Marionetki wprost do obecnego drugiego przelotu. Jest to komentarz dotyczący Marionetka [ VI.1+ ], Płetwa, Urwista, Podcięta .
Forum: Topo
8 lat temu
qqrator
Autorem Solówki za VI.2+ jaki i Solówki życia - kiedyś za VI.4 jest Grzegorz Kimla Jest to komentarz dotyczący Solówka [ VI+ ], Płetwa, Urwista, Podcięta .
Forum: Topo
8 lat temu
qqrator
W starym przewodniku Amerykańska Papuga szła na wprost a na lewo był Wariant Potoka. Obie za VI.2. Na prawo był też wariant za VI.1+ start wspólny z Papugą, obecnie stanowiący autonomiczną drogę z własnym startem ( wygląda na trudniejszy niż VI.1+) Jest to komentarz dotyczący Amerykańska papuga [ VI.2 ], Słoneczne .
Forum: Topo
8 lat temu
qqrator
Pierwsze ringi na drodze zainstalowali Tomek Biernacki, Mariusz Szmerdt i Daniel Pędziwiatr - jak nie wymienione na nowe to asekuracja była dość "lotna" zwłaszcza na odcinku między drugim a trzecim przelotem. Jest to komentarz dotyczący Pod wąsem [ VI.1+ ], Szafa .
Forum: Topo
8 lat temu
qqrator
Na lewo od drogi był stary projekt ŚP. Marcina Bartochy wiodący filarkiem widocznym na zdjęciu Dziewica II. Odchodził od Szkraba na wysokości obecnego 4 ringa. Marcin twierdził że to "projekt na lata" ostatnio nie zauważyłem na nim przelotów ( kiedyś na samym filarku 3 ringi). Drugi projekt Marcina znajdował się dalej na lewo. Było obity 2 ringamii wywiercona była jeszcze dziura pod rin
Forum: Topo
8 lat temu
qqrator
Kiedyś wyceniana na VI.4/4+. Autorzy Radosław Chwiejda i Grzegorz Kaczmarczyk. Jest to komentarz dotyczący Lot ku ziemi [ VI.5 ], Dziewica .
Forum: Topo
8 lat temu
qqrator
Droga obita i poprowadzona w 1999 roku przez Daniela Pędziwiatra. Stan asekuracji w dniu prowadzenia 2 spity. Droga kończyła się na wysokości obecnego 4 przelotu. Wycena - "łutowieckie" VI.2 ( VI+ myślę że było by w sam raz).Nazwy nie pamiętam. Jest to komentarz dotyczący Bez nazwy [ VI ], Grupa Knura .
Forum: Topo
8 lat temu
qqrator
Droga została obita i poprowadzona w 1999 roku przez Daniela Pędziwiatra. Obicie składało się z 4 spitów a droga kończyła się gdzieś w okolicach dzisiejszego 4 ringa. Nazwy nie pamiętam Wycena - wtedy łutowieckie VI+. Jest to komentarz dotyczący Bez nazwy [ VI ], Grupa Knura .
Forum: Topo
8 lat temu
qqrator
Droga nr 8 została przewędkowana w okolicach roku 1993 przez Daniela Pędziwiatra i Marcina Kwapisza z roboczą nazwą "Rada Marcina" i wyceną VI. Jest to komentarz dotyczący bez nazwy [ V+ ], Słoneczne .
Forum: Topo
8 lat temu
qqrator
Pierwszego obicia (3 spity) dokonał Tomasz Miszczak i Daniel Pędziwiatr w roku 1994 lub 1995. Czy były to pierwsze prowadzenia drogi nie wiem, ponieważ była możliwość założenia iluzorycznej asekuracji własnej. W pierwszym przewodniku po Słonecznych, droga nie miała nazwy. Nazwaliśmy ją " O jeden stopień za daleko" wycena VI.1+ Jest to komentarz dotyczący Droga Piszczyka [ VI.1+ ], Sło
Forum: Topo
Bieżąca strona: 1 z 1
Akcja: ForaWątkiNowy wątekZaloguj

Forum Portalu Górskiego - portalgorski.pl - Statystyka forum

Globalna
Wątki: 1,710, Posty: 9,307, Użytkownicy: 7,298.
Ostatnio zarejestrowany: Natalia Walasiak.

To forum
Wątki: 93, Posty: 178.

Uwaga: publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony. Portal Górski www.portalgorski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.