male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Konkursy

Wyniki III etapu konkursu Górski Kalendarz

Niebo nad Turbaczem

Tak oto dotarliśmy do półmetku naszego konkursu, a co się z tym wiąże, mamy już w tym momencie 6 zdjęć z 12, które znajdą się w kalendarzu Portalu Górskiego i Magazynu Turystyki Górskiej n.p.m. na rok 2018. Niniejszym prezentujemy kolejne 2 wyróżnione prace, które jury wybrało spośród wszystkich nadesłanych w III etapie konkursu.

Czytaj więcej...

Wygraj książkę Moniki Rogozińskiej – „Lot koło Nagiej Damy”

Wygraj książkę Moniki Rogozińskiej – „Lot koło Nagiej Damy”

Szanowni czytelnicy. Zbliżają się święta i każdy z nas poza tym, że szykuje się na zakupy prezentów dla swoich najbliższych, na pewno ma również swój wymarzony prezent, który chciałby dostać pod choinkę. I wcale nie będzie dla nas dziwne jeśli Waszym wymarzonym prezentem będzie jakaś ciekawa pozycja z literatury górskiej.

Czytaj więcej...

Wygraj szkolenie skiturowe w Tatrach

Wygraj szkolenie skiturowe w Tatrach

Portal Górski zaprasza Was do udziału w konkursie, dzięki któremu każdy ma szanse na udział w jednodniowym szkoleniu skiturowym w Tatrach. Konkurs organizowany jest przez portal www.skiturowe-tatry.pl. A co trzeba zrobić, by wygrać? Wystarczy pod postem konkursowym na profilu facebook Portalu Górskiego zamieścić komentarz z odpowiedzią na pytanie: Jaka jest Twoja wymarzona trasa skiturowa? Spośród zamieszczonych odpowiedzi komisja wyłoni dwie najciekawsze propozycje, a autorzy 2 z nich zostaną nagrodzeni udziałem w szkoleniu. Szczegóły konkursu zamieszczone są w poniższym regulaminie.

Czytaj więcej...

Regulamin konkursu fotograficznego "Górski Kalendarz"

Regulamin konkursu fotograficznego „Górski Kalendarz”

1. Organizatorem konkursu jest Portal Górski oraz Magazyn Turystyki Górskiej n.p.m.

2. Konkurs jest otwarty dla wszystkich fotografujących. Głównym motywem konkursu jest hasło „Górski Kalendarz”.

3. Każdy z autorów może nadesłać maksymalnie jedną fotografię w całym konkursie. Organizator zastrzega sobie prawo niedopuszczenia do konkursu zdjęć, które nie będą związane z tematem konkursu.

4. Technika wykonywania prac konkursowych jest dowolna.

5. Prace należy nadsyłać poprzez formularz konkursowy dostępny na stronie: „Górski Kalendarz”.

6. Prace należy nadsyłać w formacie JPG, w wymiarach 1024x768 pikseli, w plikach nie przekraczających wielkością 1mb.

7. Aby wziąć udział w konkursie i wypełnić formularz konkursowy, konieczna jest rejestracja na Portalu Górskim.

8. Przesłanie zdjęcia do konkursu jest równoznaczne z oświadczeniem o posiadaniu praw autorskich (majątkowych i osobistych) do nadesłanych fotografii.

9. Przesłanie fotografii jest równoznaczne z udzieleniem Organizatorom przez Uczestnika nieodpłatnej i bezterminowej licencji na wykorzystanie prac na niżej wymienionych polach eksploatacji:

- publiczna ekspozycja prac wraz z podpisem (imię i nazwisko) autora w internetowej galerii konkursowej na stronie Portalu Górskiego, jej profilu facebook oraz na łamach Magazynu Turystyki Górskiej n.p.m. z możliwością komentowania oraz oceny pracy przez internautów/czytelników,

- publiczna ekspozycja prac na innych stronach internetowych w celu promocji konkursu.

10. Konkurs podzielony jest na 6 etapów (6 miesięcy). W każdym etapie zdjęcia należy nadsyłać od 10 do ostatniego dnia miesiąca do godziny 23:59 z wyjątkiem grudnia i maja. W grudniu edycja zaczyna się z dniem uruchomienia konkursu, zaś w maju 2017 roku ostatnie zdjęcia można będzie nadesłać w dniu 20.05.2017 do godziny 23:59. W każdym miesiącu/etapie jury wybierze dwa wyróżnione zdjęcia. W maju spośród 12 wyróżnionych prac zostanie wyłoniony zwycięzca całego konkursu na najlepsze zdjęcie.

11. Rozstrzygnięcie konkursu, ogłoszenie zwycięzcy i wręczenie nagród nastąpi 27.05.2017 podczas VII edycji Otwartych Dni Wspinania, które odbędą się w kompleksie Małe Dolomity na Jurze.

12. Oceny zdjęć dokona jury powołane przez organizatora. Decyzje jury są ostateczne, a wszyscy laureaci zostaną powiadomieni o werdykcie.

13. Organizatorzy przyznają nagrodę główną dla zwycięscy całego konkursu, a będzie to: kurtka softshellowa marki Bergans of Norway, roczna prenumerata Magazynu n.p.m. oraz butelka SIGG z logo n.p.m. Ponadto wszystkie 12 wyróżnionych prac znajdzie się w kalendarzu Portalu Górskiego i Magazynu Turystyki Górskiej n.p.m. na rok 2018. Zwycięskie zdjęcie znajdzie się również na okładce kalendarza.

14. Oferowana nagroda nie podlega zamianie na inne produkty, ani zamianie na ekwiwalent pieniężny.

15. Uzupełnienie i wysłanie formularza konkursowego jest równoznaczne z akceptacją warunków konkursu i regulaminu, którego ostateczna interpretacja należy do Organizatorów konkursu.

16. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przerwania lub odwołania konkursu.

17. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu oraz w celach marketingowych organizatora/ustawa o ochronie danych osobowych z dn.29.08.1997 r. Dz.U. Nr 133 poz.833 z póz. zm./.

18. Skład jury: Bob A. Schefhout Aubertijn (obok Elizabeth Hawley najbardziej znany kronikarz wydarzeń w świecie gór wysokich), Danuta Piotrowska (Żona zmarłego tragicznie himalaisty Tadeusza Piotrowskiego, absolwentka Podyplomowego Studium Fotografii Naukowej i Technicznej Uniwersytetu Warszawskiego), Bartosz Andrzejewski (redaktor naczelny Portalu Górskiego), Jarosław Tomaszewski (fotograf i fotoedytor od kilku lat współpracujący z "n.p.m.").

19. W konkursie mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie.

Wyniki II etapu konkursu Górski Kalendarz

Valahnukur, Islandia, Wojciech Kruczyński

Tym razem również nie było łatwo dokonać wyboru dwóch najlepszych zdjęć. Konkurs od samego początku trzyma wysoki poziom. Gdy czwórka jurorów dokonuje niemal identycznego wyboru, zaczynają się prawdziwe schody w drodze do wyróżnienia dwóch fotografii.

Czytaj więcej...

Konkurs fotograficzny "Górski Kalendarz"

Czas na kolejną ciekawą rywalizację na łamach Portalu Górskiego. Wspólnie z Magazynem Turystyki Górskiej n.p.m. zapraszamy Was do udziału w konkursie fotograficznym pod tytułem "Górski Kalendarz". Konkurs potrwa aż do maja 2017 roku, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zatem aparaty w dłoń!

Czytaj więcej...

Wyniki I etapu konkursu Górski Kalendarz

Tatry, Ornak – Jan Haręza

Dokładnie tego można się było spodziewać. Podnieśliście poprzeczkę tak wysoko, że jury miało sporą burzę mózgu, by wybrać 2 prace z ponad 60 nadesłanych. Niemniej jednak jurorzy musieli dokonać wyboru. Tak oto prezentujemy dwie prace wyróżnione w pierwszym etapie konkursu „Górski Kalendarz”.

Czytaj więcej...

Konkurs ze znajomości gór Polski 2016 – wyniki

Konkurs ze znajomości gór Polski 2016 – wyniki

W tym roku mieliśmy dla Was nowy i mamy nadzieję ciekawy konkurs! Co tydzień, w każdy kolejny wtorek, publikowaliśmy na naszym portalu zdjęcia zrobione w różnych miejscach naszych ukochanych polskich gór, a Waszym zadaniem było odgadnąć co to za szczyt, masyw górski lub gdzie znajduje się miejsce wykonania fotografii!

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"