male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Konkursy

Wyniki VI etapu konkursu Górski Kalendarz

„Noworoczne fajerwerki” autorstwa Piotra Lisowskiego

Koniec! Finał! Mamy 12 zdjęć, które znajdą się w kalendarzu na rok 2018. Dziękujemy Wam wszystkim za udział. Widzimy się w sobotę wieczorem w Małych Dolomitach na wielkim finale przy okazji VII Otwartych Dni Wspinania! A tymczasem 2 wyróżnione w VI etapie prace to:

Czytaj więcej...

Łap (za)dyszkę 2017 - Korzenie Trekkingu

Korzenie Trekkingu

W XIX wieku Burowie, biali mieszkańcy Południowej Afryki, rozpoczęli wielką migrację w głąb kontynentu, zdobywając kolejne ziemie kosztem lokalnych plemion Khosa i Bantu. To, co jednym przyniosło wolność, skończyło się niewolą i śmiercią dla innych. Proces ten nazwano Wielkim Trekiem. To od holenderskiego słowa „trek” – „wędrówka” pochodzi dzisiejsze określenie trekkingu.

Czytaj więcej...

Łap (za)dyszkę 2017 - Pacific Crest Trial - spacer życia

Pacific Crest Trial - spacer życia

Całkiem niedawno wróciłam z Ameryki Północnej z podróży wspinaczkowej Tyszka&Wernix. Musiałam przyjechać do Polski z powodów prywatnych. Nie miałam środków żeby ponownie wrócić do Ameryki i dalej kontynuować ten projekt. Teraz robię wszystko żeby znowu poczuć zew przygody.

Czytaj więcej...

Łap (za)dyszkę 2017 - Impossible? Possible! - Vol.2

Impossible Possible - Vol2

Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich przyjaciół KLIKA powstało w 1971 roku. Poza działaniami statutowymi, Stowarzyszenie można powiedzieć samorzutnie rozszerzyło swoją działalność o zadania ekstremalne. Począwszy od Ekstremalnej Drogi Krzyżowej organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna (pierwsze i jak na razie jedyne przejście z osobą na wózku inwalidzkim), przez wycieczki w Beskidy, a skończywszy na wyprawach w Tatry.

Czytaj więcej...

Łap (za)dyszkę 2017 - Manaslu (8.163 m n.p.m.)

Manaslu (8.163 m n.p.m.)

Zdarzają się czasem w życiu takie sytuacje, które albo zmieniają je całkowicie, albo sprawiają, że zaczynamy inaczej postrzegać to, co nas otacza, albo chociażby motywują do działania. Tak też się stało w moim życiu dziesięć lat temu, kiedy uległam wypadkowi samochodowemu, w którym zginął człowiek. To był ten moment kiedy dotarło do mnie, że powinnam zacząć realizować swoje marzenia, bo zwyczajnie mogę nie zdążyć...

Czytaj więcej...

Łap (za)dyszkę 2017 - Finis Terrae - Svalbard Arctic Adventure 2017

Finis Terrae - Svalbard Arctic Adventure 2017

Svalbard to norweska prowincja znajdująca się w strefie arktycznej, 1000km od bieguna północnego. Rozciągając się między 74 a 85 równoleżnikiem stanowi najdalej wysuniętą na północ część Europy. Głównym wyspami wchodzącymi w skład archipelagu są: Spitsbergen, Nordaustlandet, Barents Island, Edge Island oraz Prins Karls Forland Island. Svalbard od zachodu oblewają wody Morza Grenlandzkiego, od wschodu Morza Barentsa, a od północy okołobiegunowy basen arktyczny. Nad całym terytorium zwierzchnictwo sprawuje Norwegia.

Czytaj więcej...

Łap (za)dyszkę 2017 - Lenin Peak 2017 Ski Expedition

Lenin Peak 2017 Ski Expedition

Pik Lenina znajduje się na granicy Tadżykistanu i Kirgistanu. Jest drugim co do wysokości szczytem Pamiru, a co więcej wchodzi w skład szczytów wymaganych do zdobycia odznaczenia Śnieżnej Pantery.

Czytaj więcej...

Łap (za)dyszkę 2017 - 2x7000 Pamir Expedition

Pamir

Latem 2017 roku w góry Pamiru tadżyckiego rusza dwuosobowa wyprawa mająca na celu zdobycie dwóch szczytów siedmiotysięcznych: Piku Korżeniewskiej (7105m) i Piku Somoni (Komunizmu, 7495m). Na pierwszym z nich zamierzamy działać w tradycyjnym stylu z wyjściami aklimatyzacyjnymi i założeniem trzech obozów przed atakiem szczytowym; z kolei Pik Komunizmu na swojej drodze klasycznej wymagać będzie szybkiej akcji w stylu alpejskim.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"