Przedstawiamy kolejny projekt wyprawy górskiej na konkurs realizowany przez Portal Górski „Łap (za) dyszkę!” 2015
Uczestnicy:
Agata Natkaniec 34 lata
Doświadczenie dotychczasowe: górskie wędrówki letnie: wszystkie tatrzańskie doliny po polskiej stronie(oprócz Doliny Pięciu Stawów), Nosal, Wielki Kopieniec, Giewont, Czerwone Wierchy od Kasprowego do Kościeliskiej, Grześ, Rakoń, Wołowiec, Morskie Oko i Czarny Staw
Ewa Natkaniec 21 lat
Doświadczenie dotychczasowe: górskie wędrówki letnie: dolina Chochołowska, Nosal,Morskie Oko i Czarny Staw
Dawid Porwik 24 lata
Doświadczenie dotychczasowe: piłkarz, sportowiec, bieg na Rysy z Palenicy Białczańskiej wramach treningów piłkarskich
Nasza podróż przez Tatry
Kosztorys
Dojazdz Katowic do Zakopanego i powrót z Zakopanego do Katowic samochodem 100,00/ 3 os. wstęp do TPN na 7 dni 75,00/ 3 os.
noclegi w schroniskach ok. 400,00/ 3 os. wyżywienie na 3 osoby ok 1500,00/ 3 os.
Nasza wymarzona podróż przez Tatry.
Dzień 1:
Z Siwej Polany szlakiem zielonym wyruszamy do schroniska na Polanie Chochołowskiej, gdzie będziemy nocować.
Dzień 2:
Ze Schroniska na Polanie Chochołowskiej idziemy na Trzydniowiański Wierch szlakiem czerwonym, następnie na Kończysty Wierch szlakiem zielonym, na Iwanicką Przełęcz, szlakiem zielonym na Małą Polanę Ornaczańską i żółtym do schroniska Ornak.
Dzień 3:
Z Ornaka robimy sobie krótką wycieczkę nad Smreczyński Staw i spowrotem do schronisko Ornak, wiedzie tam szlak czarny, teraz swe kroki kierujemy na Chudą Przełączkę zielonym szlakiem, na Kondracką Kopę szlakiem czerwonym, na Kondracką Przełęcz żółtym na Halę Kondratową i niebieskim do schronisko na Hali Kondratowej- miejsce naszego dzisiejszego noclegu.
Dzień 4:
Ze schroniska na Hali Kondratowej wyruszamy na Przełęcz pod Kopą Kondracką szlakiem zielonym, na Kasprowy Wierch idziemy szlakiem czerwonym, stamtąd na Halę Gąsienicową szlakiem żółtym do schroniska Murowaniec , tutaj krótki wypad nad Czarny Staw Gąsienicowy, powrót na nocleg do Murowańca szlakiem niebieskim.
Dzień 5:
Z Murowańca idziemy na Przełęcz Krzyżne i do Doliny Pięciu Stawów Polskich szlakiem żółtym a dokładnie do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.
Dzień 6:
Ze schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich niebieskim szlakiem kierujemy się na Szpiglasową Przełęcz i na Szpiglasowy Wierch, powracamy na Szpiglasowa Przełęcz i przez Dolinkę za Mnichem schodzimy do schroniska nad Morskim Okiem.
Dzień 7:
Wyruszamy ze schroniska nad Morskim Okiem idziemy nad Czarny Staw pod Rysami szlakiem czerwonym, dalej czerwonym do Buli pod Rysami, wracamy nad Morskie Oko, schodzimy do Wodogrzmotów Mickiewicza szlakiem czerwonym i odbijamy do schroniska w Roztoce szlakiem zielonym, gdzie spędzimy noc.
Szczegółowy projekt wyprawy w formacie PDF dostępny TUTAJ
Chcesz wziąć udział w konkursie i zagrać o 10 000zł na wyprawę swoich marzeń? Tutaj znajdziesz więcej szczegółów!