male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7272
  • Odsłon artykułów: 19688010

Festiwale

II edycja Memoriału Tadeusza Piotrowskiego - Piękno Gór: Lhotse

II edycja Memoriału Tadeusza Piotrowskiego

W weekend 7/8 października bieżącego roku w położonym na Jurze Hucisku, na terenie kompleksu Małe Dolomity odbędzie się druga edycja Memoriału Tadeusza Piotrowskiego – Piękno Gór. Tym razem tematyka obejmie swoim zasięgiem himalajską górę Lhotse. I to właśnie o tej górze oraz przygodach z nią związanych opowiedzą zaproszeni prelegenci. W roku ubiegłym spotkanie było poświęcone historii polskiej walki o zdobycie K2.

Czytaj więcej...

I edycja Feskiwalu - Festiwalu Sportów Śnieżnych

Festiwal Sportów Śnieżnych

Trwają intensywne przygotowanie do I Feskiwalu, czyli Festiwalu Sportów Śnieżnych, który odbędzie się w dniach 14-15 października w Katowicach. Mamy już potwierdzone liczne grono partnerów, którymi już są:

Czytaj więcej...

Najwybitniejsze nazwiska kultury górskiej podczas XXII Festiwalu Górskiego w Lądku - Zdroju

XXII Festiwal Górski w Lądku Zdrój

Podczas pierwszej edycji festiwalu gościem był najwybitniejszy polski himalaista, Andrzej Zawada. Od tamtej pory pod jego patronatem co roku spotykają się inspirujący ludzie, których łączy jedno – wyjątkowa pasja i miłość do gór. XXII Festiwal Górski w Lądku-Zdroju, który rozpocznie się 21 i potrwa do 24 września będzie niepowtarzalną okazją, aby poznać i posłuchać niesamowitych historii tych, dla których góry są największą życiową pasją.

Czytaj więcej...

K2 dla Polaków - spotkanie z uczestnikami letniej i zimowej wyprawy już za tydzień

13. Spotkania z Filmem Górskim

1 września, podczas 13. Spotkań z Filmem Górskim, godz o 19.30 odbędzie się spotkanie z uczestnikami wyprawy Polskiego Himalaizmu Zimowego PZA wspieranej przez markę LOTTO i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Spotkanie oraz konferencja prasowa odbędą się w Zakopanem, Górna Rówień Krupowa.

Czytaj więcej...

13 Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem - relacja

13. Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem

Za nami 13. Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem. Do polskiej stolicy Tatr po raz kolejny zawitały wielkie osobistości z szeroko pojętego świata gór, wspinaczki i podróży. Obszerny przekrój działalności zaproszonych gości obejmował zarówno ich dokonania górskie i wspinaczkowe, jak również te z dziedziny podróży, czy eksploracji jaskiniowej. Tradycyjnie nie zabrakło spotkań z autorami nowych pozycji na rynku literatury górskiej i podróżniczej.

Czytaj więcej...

X Festiwal Górski Adrenalinium

Od 19-22 października 2017 roku w Kinie Janosik w Żywcu - podwyższony poziom adrenaliny. Festiwal Górski ADRENALINIUM to czterodniowe święto dla wszystkich aktywnych, lubiących ruch, sport, podróże, a przede wszystkim adrenalinę. Widzowie mają okazję obejrzeć najlepsze filmy z festiwali górskich, podróżniczych i ekologicznych oraz uczestniczyć w spotkaniach z ludźmi z pasją: alpinistami, wspinaczami, podróżnikami.

Czytaj więcej...

Największe święto gór w Polsce - czas na XXII Festiwal Górski w Lądku Zdrój

XXII Festiwal Górski w Lądku Zdrój

21 filmów, w tym 11 premierowych pokazów, 1074 niezapomniane minuty projekcji, 38 książek i 60 niezwykłych ludzi z pasją. Już 21 września rusza najstarsza i najbardziej znana impreza tego typu w Polsce. XXII edycja Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdrój połączy w sobie pokazy filmów górskich, prelekcje podróżnicze m.in. Alexa Honnolda, Marko Prezelj, Alexa Txikona, Adama Ondry, wystawy zdjęć i liczne wydarzenia kulturalne.

Czytaj więcej...

„Satisfaction”. Marek Holeček i Zdeněk Hák wytyczyli nową drogę na Gasherbrum I

Marek Holeček

30 VII 2017 - historyczne przejście w Karokorum. Czesi Marek Holeček i Zdeněk Hák wytyczyli nową drogę na Gasherbrum I. „Satisfaction” przecina południowo-zachodnią ścianę i jest zwieńczeniem prawie ośmioletnich bojów Holečka o jej zdobycie.

Czytaj więcej...

Werdykt Jury Międzynarodowego Konkursu Filmowego 13. Spotkań z Filmem Górskim

13. Spotkania z Filmem Górskim

GRAND PRIX 13. SPOTKAŃ Z FILMEM GÓRSKIM
Wielka Drewniana Góra i nagroda pieniężna w wysokości 4000 zł
WYROK HADWINA / HADWIN’S JUDGMENT
reż. Sasha Snow
Kanada/Wielka Brytania 2015, 87 min.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"


';