Festiwale

13 Biwak n.p.m. i Portalu Górskiego – relacja

13 Biwak n.p.m. i Portalu Górskiego – relacja

To był kolejny wyjątkowy weekend. W dniach 16-18.02.2018 w Pasterce odbyła się XIII edycja Biwaku Zimowego „n.p.m.” i Portalu Górskiego. Blisko 100 uczestników spędzało aktywnie czas w nadzwyczajnie klimatycznych i uroczych Górach Stołowych, tuż u podnóży Szczelińca Wielkiego.

Czytaj więcej...

VIII Festiwal Górski Wondół Challenge - program

Wondół plakat

Znamy już program Festiwalu Górskiego Wondół Challenge. Widzimy się 2 marca w Gliwicach oraz 3-4 marca w Szczyrku. Zapraszamy do zapoznania się z programem.

Czytaj więcej...

9 Przegląd Filmów Górskich - święto gór w Wadowickim Centrum Kultury!

9 Przegląd Filmów Górskich - święto gór w Wadowickim Centrum Kultury!

Maraton filmowy, wspaniali goście, konkursy z cennymi nagrodami, warsztaty dla dzieci, stoiska branżowe, pyszne jedzenie i niezapomniana atmosfera. To wszystko odbędzie się w weekend 17-18 marca w Wadowickim Centrum Kultury. Znany i lubiany Przegląd Filmów Górskich ma swoją nową dwudniową formułę.

Czytaj więcej...

Zmierzą się z grawitacją w Białce Tatrzańskiej

Garmin Winter Sport Festival

Blisko 60 narciarzy, snowboardzistów i rowerzystów z Polski, Finlandii, Niemiec, Norwegii, Łotwy i Wielkiej Brytanii zgłosiło się do startu w Garmin Winter Sports Festival 2018, który odbędzie się w dniach 2–3 lutego (piątek i sobota) w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska.

Czytaj więcej...

Już w kwietniu II edycja Memoriału Janusza Nabrdalika

Memoriał Janusza Nabrdalika

21/22 kwietnia 2018 jest datą, którą każdy miłośnik gór, wspinania, a także biegania powinien zapisać w swoim kalendarzu. W sosnowieckim obiekcie wspinaczkowym Poziom450 odbędzie się druga edycja memoriału mającego na celu upamiętnienie osoby Janusza Nabrdalika.

Czytaj więcej...

VII Przegląd Filmów o Górach O! GÓRY im. Tadeusza Piotrowskiego

O! Góry plakat

Patron Przeglądu: Tadeusz Piotrowski - Szczecinianin, który wspinaczki rozpoczął w Tatrach, na początku lat 60 ubiegłego wieku, w czasie studiów na Politechnice Szczecińskiej. Na przełomie lat 60. i 70. zyskał opinię wybitnego wspinacza o niezwykłych możliwościach i legendarnej odporności, z czasem specjalizującego się we wspinaczce zimowej i wspinaczce w górach najwyższych.

Czytaj więcej...

Program XI Katowickiego Przeglądu Filmów Górskich

Plakat XI Katowickiego Przeglądu Filmów Górskich

To już jedenasty raz spotykamy się w Kinoteatrze Rialto, aby oglądać filmy, słuchać prelekcji i rozmawiać o górach. Jak zwykle towarzyszyć nam będą doborowi goście. Prolog uświetni Małgorzata Wojtaczka – pasjonatka wypraw jaskiniowych oraz ekspedycji w rejony polarne (7 marca), zaś podczas zasadniczej części imprezy (16-18 marca) odwiedzą nas Ryszard Pawłowski, Bartosz Malinowski, Leszek Cichy, Aleksander Lwow i Martyna Wojciechowska.

Czytaj więcej...

I Memoriał im. Mieczysława Króla-Łęgowskiego

I Memoriał im. Mieczysława Króla-Łęgowskiego

Rzeźbiarz, poeta, narciarz i kolekcjoner. Mieczysław-Król Łegowski był człowiekiem który żył pasją i z pasją. W środowisku zakopiańskim był znany z wielkiego serca i ogromnej wytrwałości, bo przez 17 lata walczył ze szpiczakiem. Kiedy go zabrakło, przyjaciele postanowili uczcić pamięć o tym wyjątkowym góralu, organizując memoriał jego imienia. Pierwszą edycję zaplanowano na 24 lutego 2018 roku.

Czytaj więcej...

Gubałówka i Kasprowy Wierch z wyjątkowym smakiem!

Redykołki

23 i 24 lutego na turystów odwiedzających Gubałówkę i Kasprowy Wierch czekać będzie smaczna niespodzianka! Przy dolnych stacjach kolei PKL odbędą się degustacje potraw, organizowane w ramach Małopolskiego Festiwalu Smaku. To wyjątkowa okazja, by spróbować regionalnych przysmaków.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7835
  • Odsłon artykułów: 21855176

';