Festiwale

7 Przegląd Filmów o Górach O! GÓRY im. Tadeusza Piotrowskiego

7 Przegląd Filmów o Górach O! GÓRY im. Tadeusza Piotrowskiego

Serdecznie zapraszamy na niezwykłe w skali naszego miasta wydarzenie przyciągające wiele osób czynnie uprawiających wspinaczkę górską, trekkingi w najwyższych i najpiękniejszych górach świata, miłośników turystyki górskiej, krajobrazu, ochrony przyrody i ekologii. Przegląd wprowadza w magiczny świat gór, na piękne szczyty, skąd rozpościerają się zapierające dech widoki. Pogłębia wiedzę o górach, umożliwia poznawanie ich wymiarów zewnętrznych i wewnętrznych, stwarza możliwość integracji różnych środowisk społecznych.

Czytaj więcej...

XIV Edycja Przeglądu Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych

XIV Edycja Przeglądu Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych

W dniach 26-28 stycznia 2018 roku odbędzie się XIV edycja Przeglądu Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych. Swój początek Przegląd będzie miał… w Hotelu Arłamów, gdzie na rozpoczęcie wystąpi zespół KSU. Następnie czeka nas pełna humoru opowieść Mietka Bieńka „Hajera”, który zabierze nas w autostopową podróż przez Himalaje. Ostatnim akcentem wieczoru będzie nocny maraton filmowy z takimi klasykami jak „Czekając na Joe” czy „Zew ciszy”.

Czytaj więcej...

7 Przegląd Filmów o Górach O! GÓRY im. Tadeusza Piotrowskiego

Plakat Festiwalu O! Góry 2018

Patron Przeglądu: Tadeusz Piotrowski - Szczecinianin, który wspinaczki rozpoczął w Tatrach, na początku lat 60 ubiegłego wieku, w czasie studiów na Politechnice Szczecińskiej. Na przełomie lat 60. i 70. zyskał opinię wybitnego wspinacza o niezwykłych możliwościach i legendarnej odporności, z czasem specjalizującego się we wspinaczce zimowej i wspinaczce w górach najwyższych. Należał do ścisłej polskiej czołówki alpinistycznej, a kilka z jego osiągnięć zapisało się na trwałe w historii alpinizmu światowego.

Czytaj więcej...

Kolosy, czas zgłaszania wypraw i projektów

Kolosy 2018

9-11 marca 2018 w Gdyni, jak co roku, odbędzie się największa podróżnicza impreza w Europie. Zapraszamy do aktywnego, w roli prelegentów, udziału w jubileuszowych XX Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników Żeglarzy i Alpinistów. Zgłaszać wyprawy można do 22 stycznia. W ostatni dzień gdyńskich spotkań zostaną wręczone Kolosy – statuetki za podróżnicze dokonania 2017 roku.

Czytaj więcej...

Najbardziej widowiskowa impreza tej zimy już za niecały miesiąc!

Garmin Winter Sports Festival / fot. Wiktor Bubniak

Do Garmin Winter Sports Festival 2018 pozostał niecały miesiąc! Zapowiedź tego, co będzie się działo w dniach 2-3 lutego w Białce Tatrzańskiej, zobaczyć można w krótkim klipie:

Czytaj więcej...

15. Krakowski Festiwal Górski – Grand Prix KFG 2017 dla "The Last Honey Hunter"

KFG 2017 / fot. Adam Kokot

15. Krakowski Festiwal Górski przeszedł do historii, a wraz z nim moc emocji podczas prelekcji, wykładów, warsztatów i zawodów wspinaczkowych. Zostały także rozstrzygnięte dwa konkursy – Międzynarodowy Konkurs Filmowy oraz Polski Konkurs Filmowy. Grand Prix KFG 2017 otrzymał film "The Last Honey Hunter" w reżyserii Bena Knighta.

Czytaj więcej...

Dni Otwarte Centrum Lawinowego PZU na Kalatówkach 19-21.01.2018

Dni Otwarte Centrum Lawinowego PZU na Kalatówkach 19-21.01.2018

Tatrzański Park Narodowy oraz partnerzy: TOPR, PZU, Pieps, Mammut, Ortovox, Freerajdy, Fundacja Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR zapraszają w ramach akcji „Lawinowe ABC” w dniach 19 – 21.01.2018 na Dni Otwarte Treningowego Centrum Lawinowego PZU na Kalatówkach. W programie treningi w centrum lawinowym na Kalatówkach z ratownikami TOPR, wycieczki edukacyjne z przewodnikiem tatrzańskim, prelekcje i testy sprzętów. Zapraszamy! Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Kolosowe Spotkanie w Dworku - Piotr Opacian

Piotr Opacian

Po okolicznościowej Dekadzie Kolosów wracamy do cyklicznych Kolosowych Spotkań w Dworku. Naszym kolejnym gościem, niestety ostatnim w tym roku kalendarzowym, będzie Piotr Opacian - podróżnik, kajakarz, pasjonat przyrody i fotografii. Od lat przemierza różne kontynenty w poszukiwaniu przygód i nieskażonej, dzikiej przyrody. Jako środek lokomocji wybrał sobie wszystko co pływa, pod warunkiem, że jest napędzane wiosłem.

Czytaj więcej...

Szybowcem nad wysokimi górami - spotkanie z Sebastianem Kawą

Szybowiec ASH-25-MI Sebastiana Kawy nad Himalajami / fot. Sebastian Kawa

W 2013 roku jako pierwszy człowiek na świecie wzniósł się szybowcem (bez użycia silnika i bez holowania) ponad Himalajami. Wznosząc się nad szczyty i osiągając 9600m w Himalajach udowodnił, że zdobycie Mount Everestu szybowcem jest możliwe. Latał dwuosobowym ASH 25 Mi. W Himalajach nie ma ma gdzie lądować szybowcem i po odlocie z lotniska w Pokharze, w efekcie udało mu się polecieć tylko raz i to przy huraganowym wietrze 200km/h.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7605
  • Odsłon artykułów: 21001876

';