male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Festiwale

„Gór mi mało” - spotkanie z Bogusławem Magrelem

Gór mi mało - fot. z arch. Bogusław Margel

„GÓR MI MAŁO” - spotkanie ze znanym alpinistą, długoletnim prezesem Polskiego Klubu Alpejskiego, Bogusławem Magrelem - 25 maja (czwartek) 2017 r. o godz. 18.00 Wstęp to jedyne 10 zł. Dzieci, uczniowie i studenci - WSTĘP WOLNY!

Czytaj więcej...

VII Otwarte Dni Wspinania już 27/28 maja

VII Otwarte Dni Wspinania

Wielkimi krokami zbliża się VII edycja Otwartych Dni Wspinania. W weekend 27/28 maja w kompleksie Małe Dolomity w Hucisku położonym na Jurze z inicjatywy Fundacji Górskiej ECHO zagoszczą wielkie osobistości środowiska górskiego i wspinaczkowego. Wśród nich swoją obecnością zaszczyci nas meksykański himalaista Carlos Carsolio. Jego prelekcja w niedzielę.

Czytaj więcej...

Nela Mała Reporterka zdobywa Travelera – prestiżową nagrodę podróżniczą

Nela Mała Reporterka zdobywa Travelera – prestiżową nagrodę podróżnicząNela Mała Reporterka zdobywa Travelera – prestiżową nagrodę podróżniczą

Nela Mała Reporterka to najmłodsza laureatka Travelerów – nagrody przyznawanej przez magazyn National Geographic już po raz jedenasty w historii. Dziewczynka zwyciężyła w największym ogólnopolskim konkursie za serię książek podróżniczych dla dzieci.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Johnem Porterem - Za horyzont domu

John Porter

Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie zaprasza na spotkanie z Johnem Porterem – legendą świata wspinaczki i himalaizmu, partnerem wspinaczkowym Alexa MacIntyre’a i Wojtka Kurtyki, które odbędzie się 19 maja o godz. 18:00.

Czytaj więcej...

Kolosowe spotkania - Wielki Post Łukasza Supergana

Supergan

Kolejnym gościem Kolosowych Spotkań w Dworku Białoprądnickim będzie świetnie znany piechur z wybitnym talentem do opowiadania, Łukasz Supergan. Zimą i wiosną tego roku zdecydował się przejść Izraelski Szlak Narodowy, liczącą 1000 km trasę znad Morza Czerwonego, przez pustynię Negew, aż po Wzgórza Golan. Szedł dłużej niż 40 dni. Tym, co przeżył, podzieli się w już 20 maja. Prezentacja w Krakowie będzie jego pierwszą po powrocie z Bliskiego Wschodu.

Czytaj więcej...

8 Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego oraz sprzątanie Doliny Kobylańskiej

8. Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

Długi weekend majowy, w tym roku dla wielu z Was oznaczał 9 dni wspinania, niekoniecznie w Polsce, bo przecież pogoda u nas nie rozpieszczała. Po oderwaniu się od codzienności, przypominamy o nadchodzącym wydarzeniu! 27.05.2017 nastąpi weryfikacja Waszej formy podczas VIII Memoriału Andrzeja Skwirczyńskiego. Czy jesteście na to gotowi?

Czytaj więcej...

Wspinaj się z najlepszymi podczas The North Face Mountain Festival

The North Face Mountain Festival

Uczestników tegorocznej edycji The North Face Mountain Festival przywitają u stop Eigeru jedni z najsłynniejszych współczesnych himalaistów i wspinaczy. W Lauterbrunnen będzie można spotkać się z Simone Moro, Tamarą Lunger, Jamesem Pearsonem, Ikerem Eneko Pou, Caroline Ciavaldini, Davidem Goettlerem, Hansjorgiem Auerem, Herve Barmassem, Jacopo Larcherem, Siebe Vanhee i Mathieu Maynadierem.

Czytaj więcej...

Za nami I Memoriał Janusza Nabrdalika

Memoriał Janusza Nabrdalika

W sobotę 22 kwietnia w sosnowieckim Sport Poziom 450 odbył się I Memoriał Janusza Nabrdalika. Impreza przyciągnęła wielu miłośników gór i wspinaczki. Była rywalizacja, były emocje, była świetna festiwalowa atmosfera. Wszystko zaczęło się już z samego rana. Pierwszym akcentem był start zawodów wspinaczkowych „Nabrdal Wall”.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"