Festiwale

Polscy goście na 15. Krakowskim Festiwalu Górskim

Polscy goście na 15. Krakowskim Festiwalu Górskim

Ryszard Pawłowski, Janusz Majer, Krzysztof Starnawski, Piotr Hercog, Magdalena Łączak, Krzysztof Wielicki, Janusz Gołąb, Marcin „Yeti” Tomaszewski, Wojciech Malawski, Sławomir Eysmont, Piotr Sułowski, Paweł Karczmarczyk, Maciej Bedrejczuk, Łukasz Dudek, Jacek Matuszek, Damian Granowski, Tomasz Klimczak, Karolina Ośka, Michał Czech, Małgorzata Jurewicz, Józek Soszyński, Grzegorz Folta i wielu innych – Krakowski Festiwal Górski już tradycyjnie podsumuje najważniejsze górskie wydarzenia mijającego roku. 15. edycja festiwalu odbędzie się w dniach od 1 do 3 grudnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Czytaj więcej...

Już za 10 dni - 9. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy w Rzeszowie

Plakat Festiwalu

3-5 listopada 2017, Rzeszów: Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy po raz dziewiąty! Wśród gości m.in. Aleksander Doba, Janusz Majer, Piotr Strzeżysz, Michał Woroch i Ewa Wachowicz!

Czytaj więcej...

XII Spotkania Górskie - Lawiny 2017

Lawiny

Piotr Pustelnik i Kinga Ociepka – Grzegulska będą gośćmi XII Spotkań Górskich „Lawiny” w Rudzie Śląskiej. Publiczność będzie mogła zobaczyć filmy takiego kalibru jak obsypany nagrodami na festiwalach górskich całego świata „Valley Uprising”, czy mająca niedawno swoją premierę „Mama”, a także wysłuchać relacji z wyjazdów w Kaukaz, Pamir, Himalaje, na Islandię, Kilimandżaro i w góry Bałkanów.

Czytaj więcej...

Zagraniczne gwiazdy na 15. Krakowskim Festiwalu Górskim

15. Krakowski Festiwal Górski

Ines Papert, Peter Habeler, Ermanno Salvaterra, Davo Karničar, Marek Holeček, Matt Helliker oraz Michi Wohlleben – oto zagraniczni goście, którzy zaprezentują się na scenie 15. Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Festiwal odbędzie się w dniach od 1 do 3 grudnia 2017 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Czytaj więcej...

XVIII Karkonoskie Dni Lajtowe

XVIII Karkonoskie Dni Lajtowe

Wszystkich miłośników gór i alpinizmu zapraszamy do Karpacza, na XVIII Karkonoskie Dni Lajtowe. Pokazy filmów i prelekcje gwiazd tradycyjnie odbędą się w sali kinowej Hotelu Gołębiewski. W tym roku nasz festiwal staje się pełnoletni, więc nie może zabraknąć atrakcji. W ramach “Pokazów Gwiazd” na sobotę i niedzielę zaplanowaliśmy aż 12 wspaniałych prelekcji, które poprzedzą pokazy z najciekawszych wypraw klubowych.

Czytaj więcej...

Podsumowanie II Memoriału Tadeusza Piotrowskiego

Podsumowanie II Memoriału Tadeusza Piotrowskiego

Nieco ponad dwa tygodnie temu w położonym na Jurze Hucisku, na terenie kompleksu Małe Dolomity odbył się II Memoriał Tadeusza Piotrowskiego – Piękno Gór. Głównym gościem wydarzenia tradycyjnie była Danuta Piotrowska, żona tragicznie zmarłego Tadeusza, która obok Fundacji Górskiej ECHO jest jednym z inicjatorów wydarzenia.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Konkurs Filmowy na 15. Krakowskim Festiwalu Górskim – aż siedem polskich premier

Krakowski Festiwal Górski

Od lat wizytówką Krakowskiego Festiwalu Górskiego są dwa konkursy filmowe – polski i międzynarodowy. W tym roku o Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego KFG 2017 będzie walczyć 12 dokumentów, z czego aż 7 to polskie premiery.

Czytaj więcej...

X Festiwal Górski Adrenalinium juz nie długo

X Festiwal Górski Adrenalinium

Adrenalina razy dziesięć. 19-22 października warto zaplanować w Kinie Janosik w Żywcu. Od dziesięciu lat Festiwal Górski Adrenalinium dostarcza publiczności niesamowitych wrażeń i stwarza sposobność do spotkania znanych himalaistów, podróżników, obejrzenia najlepszych filmów z adrenaliną, górami i podróżami w temacie oraz spędzania ciekawie czasu w przestrzeni festiwalowej.

Czytaj więcej...

Kolosowe Spotkania w Dworku: Małgorzata Jarmułowicz i Zygmunt Leśniak

Kolosy

Podróżniczy duet znad morza od ponad dwunastu lat niestrudzenie eksploruje najtajniejsze zakątki Azji, a szczególnie upodobał sobie Indonezję. Małgorzata Jarmułowicz i Zygmunt Leśniak nie tylko zwiedzają, doświadczają, poznają, ale potrafią też pięknie swe przeżycia utrwalić – słowem i obrazem.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7446
  • Odsłon artykułów: 20376714

';