Festiwale

14. Spotkania z Filmem Górskim: Nicolas Favrese, Silvo Karo, Bernadette McDonalds, Tom Ballard, Adam Bielecki, Krzysztof Wielicki i wielu, wielu innych…

14. Spotkania z Filmem Górskim

Tegoroczna edycja Spotkań z Filmem Górskim zbliża się wielkimi krokami. 30 sierpnia do Zakopanego zjadą znamienici goście, wśród nich: Nicolas Favrese, Silvo Karo, Bernadette McDonalds, Tom Ballard, Adam Bielecki, Krzysztof Wielicki. Z kolei w jury konkursowym zasiądą Krzysztof Zanussi, Kinga Baranowska, Piotr Pustelnik, Peter Horky i Dariusz Załuski.

Czytaj więcej...

VIII Otwarte Dni Wspinania - relacja

VIII Otwarte Dni Wspinania - relacja

Jurajskie Otwarte Dni Wspinania odbyły się już ósmy raz z inicjatywy Fundacji Górskiej ECHO. Jak co roku, organizatorzy zaprosili wyjątkowych prelegentów, zadbali o warsztaty wspinaczkowe, fotograficzne czy żywieniowe. Tradycyjnie obyła się kolejna, IV edycja biegu przełajowego JUR(a)UN. Zawodnicy rywalizowali na dystansie około 10 km, na trasie biegnącej przez urokliwe jurajskie łąki, lasy i tereny skałkowe. W klasyfikacji mężczyzn najszybciej pobiegli Krzysztof Tarnowski, Krzysztof Ryłko oraz Tomasz Kleszcz. Zaś w klasyfikacji pań, na podium stanęły kolejno Agnieszka Jeż, Angelina Pilarz i Agnieszka Czyżewska. Kompletne wyniki biegu znajdują się TUTAJ.

Czytaj więcej...

Zapisy na 7 Memoriał Wojtka Kozuba. Bieg na Babią Górę

Zapisy na 7 Memoriał Wojtka Kozuba. Bieg na Babią Górę

6 października odbędzie się po raz siódmy na Babią Górę 13 kilometrowy bieg upamiętniający życie Wojtka Kozuba. Memoriały są w Polsce coraz częściej organizowane (m.in. Bieg Dla Słonia, Memoriał Janusza Nabrdalika w Sosnowcu) i dzięki czemu pamięć o wybitnych ludziach nie pozostaje jedynie w pamięci ich najbliższych. To najczęściej oni są organizatorami takich wydarzeń. Nie inaczej jest w przypadku tego biegu, który powstał dzięki Żonie Paulinie oraz przyjaciołom Wojtka działających jako Stowarzyszenie im. Wojtka Kozuba.

Czytaj więcej...

Ludwik Wilczyński i Ryszard Gajewski będą wspominać Macieja Berbekę

Ludwik Wilczyński i Ryszard Gajewski będą wspominać Macieja Berbekę

Podczas rozpoczynających się jutro VIII Otwartych Dni Wspinania, w jurajskim kompleksie Małe Dolomity zagoszczą Ludwik Wilczyński i Ryszard Gajewski. Podczas swojej prelekcji wybitni wspinacze i przewodnicy górscy będą wspominać swojego kolegę po fachu, Macieja Berbekę.

Czytaj więcej...

Ruszył Hej Fest! Przed widzami jeszcze 14 koncertów

fot. Konrad Obidziński

Na pierwszym koncercie w Szczawnicy zagrał zespół Piersi i Kasia Kowalska. W najbliższą sobotę na bezpłatnym koncercie w Krynicy-Zdroju wystąpi m.in. Maryla Rodowicz. Hej Fest to jedna z największych letnich imprez muzycznych w Małopolsce. Podczas trzeciej edycji festiwalu w polskich górach wystąpi łącznie 16 gwiazd, które będą grały co sobotę aż do 25 sierpnia.

Czytaj więcej...

Wybitni goście Otwartych Dni Wspinania

TAMARA LUNGER

Już w najbliższy weekend (9/10.06) spotkamy się w ramach VIII edycji Otwartych Dni Wspinania. Warto jeszcze raz przypomnieć sobie sylwetki prelegentów. W tym roku jest to silnie kobiecy skład, z racji tego, że w Hucisku pojawią się Tamara Lunger, Anna Czerwińska, Aleksandra Dzik i Kinga Ociepka-Grzegulska. O swojej górskiej przygodzie zrealizowanej dzięki marce Bergans of Norway w ramach zeszłorocznego konkursu „Łap (za)dyszkę!” opowiedzą Karolina Jendrysik i Adrian Podżorski.

Czytaj więcej...

14. Spotkania z Filmem Górskim: ruszyła sprzedaż karnetów

14. Spotkania z Filmem Górskim: ruszyła sprzedaż karnetów

W dniach 30 sierpnia – 2 września w Zakopanem odbędzie się 14 edycja festiwalu Spotkania z Filmem Górskim. W ramach festiwalu poza filmami pokazywanymi w kinie Sokół można będzie spotkać się z wybitnymi wspinaczami, alpinistami, himalaistami, ratownikami TOPR, lekarzami, filmowcami oraz autorami książek. Odbędą się także zawody biegowe – Bieg Przedni, spotkania z blogerami – BloGÓRsfera, a także Akademia Górska w ramach której zorganizowane zostaną warsztaty wspinaczki, pierwszej pomocy, nawigacji i wiele innych.

Czytaj więcej...

Orły Przednie poleciały w Karkonosze i Izery

Orły Przednie poleciały w Karkonosze i Izery

Zgodnie z planem akcja "Śmieci skrzydeł nie mają" zawitała 2 i 3 czerwca w przepiękne Karkonosze i Góry Izerskie. Właśnie tutaj spotkali się miłośnicy gór, tzn: dzieci i młodzież ze Stowarzyszenia „Góry Szalonych Możliwości” i Świetlicy Wiejskiej „Rudawy” w Janowicach Wielkich, pod opieką Krystyny Pisarskiej oraz Dominika Dobrowolskiego z Koalicji Recykling Górom.

Czytaj więcej...

Już w ten weekend rusza Outdoor Show 2018 – Friedrichshafen

Outdoor Friedrichshafen

Jak co roku, w położonym nad jeziorem Bodeńskim Friedrichshafen, odbędą się jedne z największych targów outdoorowych świata. To już 25 edycja europejskich targów, a odbędą się one w dniach od 17 do 20 czerwca. Ubiegłoroczna edycja targów przyciągnęła ponad 21 000 odwiedzających z 90 krajów i pod katem organizacyjny została bardzo dobrze przyjęta przez gości imprezy.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

logo biale_proste2

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 8211
  • Odsłon artykułów: 23066223

';