Twój Sklep Górski

 

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Statystyki

  • Artykułów: 6513
  • Odsłon artykułów: 17095737

Festiwale

VII Festiwal Górski Wondół Challenge

VII Festiwal Górski Wondół Challenge

Wielkim krokami zbliża się kolejna edycja Festiwalu Górskiego Wondół Challenge. Już po raz siódmy, do Szczyrku zjadą się miłośnicy górskich przygód, którzy co roku chętnie odwiedzają festiwal dla wyjątkowej atmosfery i ciekawego programu.

Czytaj więcej...

6. Przegląd filmów o górach O! GÓRY

o góry logo

O! GÓRY to szósta edycja Przeglądu Filmów o Górach. Wybór filmów zrealizowanych przez polskich i zagranicznych autorów, które zostaną zaprezentowane podczas Przeglądu jest wyjątkowo ciekawy i urozmaicony.
Zapraszamy 3 - 5 Lutego, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Czytaj więcej...

Nela Mała Reporterka po raz kolejny zdobywa Bestseller Empiku

Nela Mała Reporterka po raz kolejny zdobywa Bestseller Empiku

Nela Mała Reporterka to najmłodsza laureatka Bestsellerów Empiku w historii tej nagrody. Zwyciężyła w największym plebiscycie kulturalnym drugi rok z rzędu. Dziewczynka wygrała w kategorii literatura dla dzieci za książkę „Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany”.

Czytaj więcej...

Znany himalaista Bogdan Jankowski gościem Klubu Miłośników Gór w Rybniku - 9 lutego 2017 r. o godz. 18.00

Bogdan Jankowski. Halo Polonia, tu Sagarmatha - fot. z arch. Bogdan Jankowski

9 lutego (czwartek) 2017 r. o godz. 18.00 Góry dalekie i bliskie - spotkanie ze znanym himalaistą, łącznościowcem Bogdanem Jankowskim. Wstęp to jedyne 10 zł. Dzieci, uczniowie i studenci - WSTĘP WOLNY!
Góry dalekie i bliskie - prelekcja Bogdana Jankowskiego jest swoistego rodzaju opowiadaniem o górach, tych odległych i tych bliskich. Bliskich fizycznie, ale też bliskich sercu autora, widzianych z jego subiektywnego punktu widzenia: Tatry, Himalaje, Karakorum, Sokoliki, Śnieżne Kotły…

Czytaj więcej...

O! GÓRY. VI Przegląd Filmów o Górach

VI Przegląd Filmów o Górach

W miniony weekend (3-5 lutego 2017) odbył się w Szczecinie 6. Przegląd Filmów o Górach O! GÓRY im. Tadeusza Piotrowskiego. Przegląd to nie tylko projekcje przeszło 20 filmów, ale także spotkania z gośćmi specjalnymi, panel dyskusyjny, wystawa malarstwa, minikoncerty, Konkurs Filmów Amatorskich i stoiska wystawiennicze.

Czytaj więcej...

XXV górski finał WOŚP w Samotni

Kultowe już zdjęcie uczestników górskiego finału fot. Marek Arcimowicz

W Karkonoszach, a dokładniej w Kotle Małego Stawu, pod skalistymi ścianami położone jest jedno z najbardziej klimatycznych, a zarazem najstarszych schronisk w Polsce - Samotnia. Przytulne, drewniane wnętrza stwarzają iście domową atmosferę.

Czytaj więcej...

10. Katowicki Przegląd Filmów Górskich

10. Katowicki Przegląd Filmów Górskich

To już dziesiąty raz spotykamy się w Kinoteatrze Rialto, aby oglądać filmy, słuchać prelekcji i rozmawiać o górach. Jak zwykle towarzyszyć nam będą doborowi goście. Prolog uświetni Magdalena Łączak - jedna z najlepszych polskich biegaczek wysokogórskich (16 lutego), zaś podczas zasadniczej części imprezy (3-5 marca) odwiedzą nas Janusz Gołąb, Krzysztof Wielicki oraz Adam Bielecki. Nie zabraknie także znakomitych filmów górskich, prezentujących wydarzenia, którymi w ostatnim czasie żył górski świat. Serdecznie zapraszamy do Kinoteatru Rialto.

Czytaj więcej...

Wintercamp 2017 w tym roku ze specjalną edycją Family

Wintercamp

W połowie lutego ponad 300 miłośników gór zamieszka na kilka dni na polu namiotowym pod Turbaczem. Tam pod opieką instruktorów i ratowników GOPR szkolić się będą m.in. w zakresie bezpiecznego poruszania się zimą w górach, awaryjnego obozowania w śniegu, skitouringu oraz pierwszej pomocy.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"