male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Festiwale

13. Spotkania z Filmem Górskim

13. Spotkania z Filmem Górskim

Międzynarodowa Impreza filmowo – outdoorowa dla miłośników gór i sportów ekstremalnych. Festiwal to wydarzenie w szczycie sezonu. Odbywa się w miejscu o największym potencjale dla przemysłu czasu wolnego w Polsce, czyli w Zakopanem, na Górnej Równi Krupowej.

Czytaj więcej...

Festiwal „Dalekosiężni" - letnie spotkania podróżników

Festiwal „Dalekosiężni" - letnie spotkania podróżników

W tegorocznej edycji, wystąpią m.in.: Magda Łączak - wybitna biegaczka górska, zajmująca pierwsze miejsca w ultramaratonach górskich, Bartek Sabela z reportażem o walce o niepodległość mieszkańców Sahary Zachodniej, Dominik Szmajda z samotną przeprawą przez dziewiczą dżunglę tropikalną w Kongo w samym środku Afryki, Tomasz Jakimiuk, który na tegorocznych Kolosach zdobył Nagrodę Dziennikarzy - za bezpretensjonalność, autentyczność i kreatywność oraz pokazanie, że nawet z najmniejszego miasteczka można wyruszyć w świat, opowie o sposobie na długą wyprawę, Andrzej Meller - polski dziennikarz, pracujący głównie jako reportażysta, korespondent wojenny opowie o słodko – gorzkim Wietnamie, Anna Knapik – tarnowianka, która samotnie eksplorowała Stany Zjednoczone, Kanadę, Meksyk, Nikaraguę, Kostarykę, Panamę, Kolumbię i Kubę.

Czytaj więcej...

IV Photo Summer Day Letni Festiwal Fotograficzny na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Photo Summer Day

19 sierpnia przypada Międzynarodowy Dzień Fotografii. Rokrocznie Jurajska Grupa Fotograficzna wraz z Hotelem Fajkier (Hotel Przyjazny Fotografii - www.hotelfajkier.pl) organizuje bardzo ciekawe wydarzenie w ramach tego święta, jest nim Letni Festiwal Fotograficzny PHOTO SUMMER DAY tym razem już po raz IV.

Czytaj więcej...

Konkurs książkowy i filmowy otwarty - festiwal w Lądku czeka na zgłoszenia

Festiwal

Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady to jedna z najstarszych i największych imprez górskich w kraju, odbywająca się tradycyjnie pod koniec września w Lądku-Zdroju. Do cieszącego się długą tradycją konkursu filmowego w ostatnich latach dołączył także konkurs książkowy: Książka Górska Roku im. Wawrzyńca Żuławskiego. Właśnie rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznej edycji. Książki można zgłaszać na stronie: http://www.festiwalgorski.pl/zglos-ksiazke-2017/

Czytaj więcej...

1 lipca w Kielcach startuje Festiwal Sportów Ekstremalnych

Kadzielnia Sport Festiwal

Szerokiemu gronu odbiorców kielecka Kadzielnia kojarzy się ze słynnym amfiteatrem muzycznym. Nie można jednak zapominać, że budowla znajduje się w rezerwacie geologicznym położonym 5 min od ścisłego centrum stolicy Gór Świętokrzyskich. Jest to miejsce lubiane przez mieszkańców, wykorzystywane głównie do spacerów, udziału w koncertach, odpoczynku. Miejsce to jednak ze względu na zachwycające walory przyrodnicze w postaci formacji skalnych nie zostało do końca docenione przez sympatyków aktywnego spędzania czasu.

Czytaj więcej...

Dżunglowa strefa Neli na Warsaw Comic Con

Dżunglowa strefa Neli na Warsaw Comic Con

Dżungla w mieście? Lasy tropikalne na wyciągnięcie ręki? Zwisające liany, dzika roślinność oraz ściany z mchu to tylko część atrakcji, które czekają na dzieci 4 czerwca na Warsaw Comic Con w Nadarzynie. W ramach targów odbędzie się spotkanie autorskie z Nelą Małą Reporterką.

Czytaj więcej...

VII Otwarte Dni Wspinania – relacja

VII Otwarte Dni Wspinania – relacja

Za nami VII edycja Otartych Dni Wspinania. Jak co roku z inicjatywy Fundacji Górskiej ECHO do Huciska przybyli miłośnicy świata gór i wspinania. Współorganizatorami wydarzenia był kompleks Małe Dolomity oraz Portal Górski. I choć ludzi może nie przybyło tak dużo, jak na popularne górskie festiwale, to nie można uznać tego za wadę. Dzięki temu wydarzenia jak co roku ma swój wyjątkowy, na swój sposób kameralny charakter.

Czytaj więcej...

Majówka Magazynu Turystyki Górskiej NPM w Dolinie Roztoki

Polana Rusinowa – piękne widoki i idealne miejsce na odpoczynek (fot. Grzegorz Stodolny)

Zaledwie piętnaście minut od autostrady Palenica Białczańska - Morskie Oko znajduje się niezwykle urokliwe schronisko w Dolinie Roztoki. Wieczorem przez otwarte okna do pokoju cisną się odgłosy lasu, szum potoku i zapach świerków. Poza tym głucha cisza i nieprzenikniona ciemność. Schronisko to, jedno z najstarszych w Polskich Tatrach może poszczycić się dziś wyjątkowym klimatem oraz rodzinną atmosferą, za sprawą obecnych dzierżawców schroniska i jego pracowników.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"