male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Festiwale

The North Face Mountain Festival 2017 - Niezapomniana przygoda w szwajcarskim Lauterbrunnen

The North Face Mountain Festival 2017 - Niezapomniana przygoda w szwajcarskim Lauterbrunnen

Jesienią tego roku w szwajcarskim Lauterbrunnen odbędzie się druga edycja The North Face Mountain Festival. Wydarzenie potrwa o jeden dzień dłużej (od 14 do 17 września), a organizatorzy przygotowali dwa razy więcej biletów. U stóp Eigeru będzie też można skorzystać z jeszcze większej ilości atrakcji!

Czytaj więcej...

VII Festiwal Wondół Challenge – relacja

VII Wondół Challenge – relacja

Już na wstępie chciałbym zaznaczyć, że Festiwal Wondół Challenge tradycyjnie nie zawiódł! Weekend 03-05.03.2017 upłynął pod znakiem VII edycji tej wyjątkowej imprezy. Wydarzenie zrealizowano w dwóch miastach, mianowicie w Gliwicach i oczywiście w Szczyrku.

Czytaj więcej...

Kolosowe Postscriptum

Kolosy PS

Jak co roku krótko po zakończeniu Kolosów zapraszamy do Krakowa na pofestiwalowy deser. W sobotę, 25 marca o 17.00 w Dworku Białoprądnickim pokaz zapisanych w Gdyni prelekcji laureatów i wyróżnionych za dokonania roku 2016, m.in. Małgorzaty Wojtaczki oraz Małgorzaty Jarmułowicz i Zygmunta Leśniaka. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Relacja z 10. Katowickiego Przeglądu Filmów Górskich

Relacja z 10. Katowickiego Przeglądu Filmów Górskich

W dniach 3-5 marca w Kinoteatrze Rialto w Katowicach odbyło się kolejne bardzo ważne wydarzenie związane z tematyką górską. Zacznę od tego, że samo miejsce jest wyjątkowe. Zazwyczaj na festiwalach górskich siedzimy w wielkich salach domów kultury lub spotykamy się w typowym kinie. Rialto jest nietypowe. I to właśnie ta nietypowość daje widzowi jeszcze większą moc wrażeń. Zamawiasz kawę, siadasz do stolika, właściwie czujesz się jak w kawiarni, a obok są znajomi i … nieznajomi. Nagle ruszasz po przygodę na wielkim ekranie. Masz wszystko na wyciągnięcie ręki. Okazuje się, że miejsce także bardzo wpływa na odbiór wrażeń.

Czytaj więcej...

Rybnicki Festiwal Podróżników KARAWANA Rybnik 1-2 kwietnia 2017

Rybnicki Festiwal Podróżników KARAWANA Rybnik 1-2 kwietnia 2017

Podróżując tanio, w linii prostej, motocyklem wokół globu, w cieniu minaretów,z ludem Turkana, w Himalajach, w czasie kamienia, w afrykańskiej ciszy,na 26 wyspach, przed końcem świata, w lodzie i zorzy polarnej.

Czytaj więcej...

Kolosy (za rok) 2016. Zaczynamy!

Kolosy 2016

Otwarcie 19. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, największej imprezy podróżniczej w Europie, już w piątek 10 marca w Gdyni. Przed nami trzy dni opowieści i filmów o najciekawszych polskich wyprawach ostatniego roku. Wśród gości m.in. Krzysztof Starnawski, Olek Doba, Wojciech Dąbrowski, Marek Kamiński, Adam Bielecki, Ryszard Pawłowski i Małgorzata Wojtaczka. Finał i wręczenie Kolosów – nagród za najważniejsze dokonania eksploracyjne roku 2016 – w niedzielę 12 marca. Przybywajcie!

Czytaj więcej...

17 Południk - Dolnośląski Festiwal Podróżników

17 Południk Festiwal

Rusza nowa, wiosenna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Podróżników - 17 Południk! Od kilku lat Festiwal 17 Południk odbywa się we wrześniu w niewielkiej, malowniczo położonej miejscowości Pasterka w Górach Stołowych. W tym jednak roku, poza tradycyjną, letnią edycją festiwalu, planowana jest również wiosenna, która odbędzie się już w dniach 24-26.03.2017 r. w Kudowie-Zdroju.

Czytaj więcej...

Relacja z 12 Biwaku Zimowego magazynu n.p.m. i Portalu Górskiego

biwak pg

Działo się działo, a wszystko co dobre niestety zgodnie z powiedzeniem szybko się kończy. Całe szczęście, że niektóre wydarzenia, takie jak np. 12 Biwak Zimowy n.p.m.’u i Portalu Górskiego są imprezami cyklicznymi. Tymczasem powspominajmy tegoroczną imprezę, która na kilka dni zdominowała położną na końcu świata Pasterkę.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"