Nela Mała Reporterka zdobywa Travelera – prestiżową nagrodę podróżniczą

Kategoria: Kultura / Festiwale

Nela Mała Reporterka to najmłodsza laureatka Travelerów – nagrody przyznawanej przez magazyn National Geographic już po raz jedenasty w historii. Dziewczynka zwyciężyła w największym ogólnopolskim konkursie za serię książek podróżniczych dla dzieci.

Nela Mała Reporterka zdobywa Travelera

17 maja 2017 roku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród 11. edycji konkursu „Travelery”. Nela Mała Reporterka otrzymała nagrodę specjalną, która została przyznana dziewczynce za całokształt twórczości oraz za serię książek podróżniczych dla dzieci. Ponadto twórczość Neli została doceniona za poszerzanie horyzontów najmłodszych podróżników, pokazywanie świata i uczenie tolerancji oraz otwartości na różne kultury i obyczaje, a także za pobudzanie dziecięcej wyobraźni.

Wszystkie książki Neli Małej Reporterki cieszą się ogromną popularnością – przede wszystkim uczą, opisują odległe kraje oraz inne kultury, rozbudzają apetyt dzieci na podróżowanie oraz poznawanie świata. Poza pisaniem książek Nela nagrywa również filmy z podróży oraz prowadzi audycję radiową „Nela i tajemnice świata”.

Nela w przyszłości chciałaby zostać biologiem morskim, paleontologiem oraz archeologiem, chciałaby dalej podróżować, odkrywać tajemnice świata i opowiadać o nich dzieciom. Podczas ostatniej wyprawy obserwowała rekiny wąsate. To na Oceanie Indyjskim uczyła się o ich życiu i zwyczajach.

Dotychczas nakładem wydawnictwa Burda NG Polska ukazało się siedem książek Neli: „10 Niesamowitych przygód Neli”, „Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane”, „Nela i tajemnice świata” (Bestseller Empiku 2015), „Nela na tropie przygód”, „Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany” (Bestseller Empiku 2016), „Nela na kole podbiegunowym” (nominowana do Bestsellerów Empiku 2016), oraz najnowsza „Nela i skarby Karaibów”, która od razu po premierze znalazła się na liście TOP książek dla dzieci.

Nela Mała Reporterka zdobywa Travelera

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 8024
  • Odsłon artykułów: 22626677
  
  ';