Ruszył Hej Fest! Przed widzami jeszcze 14 koncertów

Kategoria: Kultura / Festiwale

Na pierwszym koncercie w Szczawnicy zagrał zespół Piersi i Kasia Kowalska. W najbliższą sobotę na bezpłatnym koncercie w Krynicy-Zdroju wystąpi m.in. Maryla Rodowicz. Hej Fest to jedna z największych letnich imprez muzycznych w Małopolsce. Podczas trzeciej edycji festiwalu w polskich górach wystąpi łącznie 16 gwiazd, które będą grały co sobotę aż do 25 sierpnia.

Piersi i Kasia Kowalska w Szczawnicy

Koncert inaugurujący tegoroczny Hej Fest odbył się - podobnie jak w zeszłym roku - w Szczawnicy. Jako pierwszy zespół na scenie pojawiły się Piersi. Muzycy grając „Bałkanicę” błyskawicznie rozruszali publiczność. Adam Asanow - wokalista grupy - z łatwością nawiązał kontakt z widzami zgromadzonymi na placu pod koleją na Palenicę. Chwilę potem zabrzmiał kolejny z hitów - „Chodź tu, miła” - oraz starsze i nowsze utwory zespołu. „Pigułka szczęścia” z wydanej w 2013 r. płyty „Piersi i przyjaciele 2”, następnie żołnierska „Oka” w niespotykanej wersji, czy „Rowerek” z roku 2000. Reggae mieszało się z punkiem, a ska z rockiem i taka mieszanka trafiła w gusta widzów w Szczawnicy. Na bisy muzycy z Piersi zaprosili na scenę kilkoro dzieci z publiczności, aby wspólnie z nimi odśpiewały jeszcze raz Bałkanicę.

fot. Konrad Obidziński

fot. Konrad Obidziński

fot. Konrad Obidziński

fot. Konrad Obidziński

fot. Konrad Obidziński

fot. Konrad Obidziński

fot. Konrad Obidziński

Po chwili niezbędnych przygotowań technicznych, na scenie pojawił się Sonbird - jedno z odkryć towarzyszącemu Hej Fest od początku Festiwalu Supportów. Sonbird to grupa pochodząca z Żywca i laureat drugiej edycji festiwalu dla młodych zespołów. Piątka młodych i utalentowanych muzyków zagrała godzinny koncert, na którym pojawił się singlowy „Ląd”, „Głodny”, czy niedawno zaprezentowany „Hel”. Żywiołowa charyzma wokalisty Dawida Mędrzaka porwała trzy pokolenia widzów do zabawy, czego efektem była pokoncertowa kolejka fanów po autografy debiutantów.

Dzień chylił się ku końcowi, kiedy na szczawnickiej scenie pojawiła się gwiazda wieczoru. Kasia Kowalska rozpoczęła swój występ od „Antidotum” i „Pieprz i sól” - swoich największych przebojów ostatnich lat. Wokalistka była w doskonałej formie prezentując największe hity z dwudziestoczteroletniej kariery. Powrót do lat 90-tych zapewniły widzom utwory „Co może przynieść nowy dzień”, „Jak rzecz”, czy „Coś optymistycznego”. Hołd złożony Grzegorzowi Ciechowskiemu „Tak, tak” poprzedził „Maskaradę” i „Wyrzuć ten gniew”. Artystka umiejętnie łączyła miękkie brzmienia z nieco ostrzejszymi kompozycjami, jak „Cukierek (mój dawca słodyczy)”, czy „Czekam, boję się”. Szczawnicki koncert Kasi Kowalskiej zakończył się gorąco wyklaskanym bisem.

 

fot. Konrad Obidziński

fot. Konrad Obidziński

Najbliższa sobota w Krynicy

Kolejna impreza z cyklu Hej Fest odbędzie się 14 lipca w Krynicy-Zdroju, gdzie zagrają Maryla Rodowicz, a także Rico Sanchez and The Gypsies oraz finalista Festiwalu Supportów - zespół Sayes. Koncerty w Krynicy-Zdroju będą bezpłatne. Od 21 lipca do 25 sierpnia artyści będą występować na Gubałówce. Na najwyżej położonej scenie w Polsce z widokiem na Tatry wystąpią: Krzysztof Cugowski, Organek, Happysad, Coma, Ania Dąbrowska, Andrzej Piaseczny, Agnieszka Chylińska, O.S.T.R., Myslovitz, LemON, Cleo oraz Doda & Virgin.

Organizatorem Hej Fest jest fundacja Polish Heritage, a głównym sponsorem i właścicielem marki festiwalu są Polskie Koleje Linowe. Festiwal Hej Fest jest realizowany w ramach projektu współfinansowanego przez Fundusze Europejskie w ramach cyklu „Małopolska Brzmi Dobrze!”.

www.hejfest.pl
facebook.com/hejfest

Autorem fotografii jest Konrad Obidziński.

***

Polskie Koleje Linowe to przedsiębiorstwo z 80-letnią tradycją działające w branży turystycznej, operator kolei linowych w kluczowych lokalizacjach turystycznych w  Polsce. Spółka oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną. Obecnie PKL działa w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach: Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Góra Parkowa, Mosorny Groń, Palenica oraz Góra Żar. PKL jest jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 200 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie dalsze inwestycje i poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne.

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 8781
  • Odsłon artykułów: 24628208
  
  ';