GETAWAY - festiwal outdoorowy już maju!

Kategoria: Kultura / Festiwale

GETAWAY Festival już po raz drugi przyciągnie miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, pasjonatów sportów ekstremalnych, amatorów weekendowych wypadów za miasto i podróżników. Stolica Wielkopolski zamieni się w outdoorową arenę pełną ludzi ciekawych świata i przygody.

GETAWAY Festival odbędzie się w dniach 17-19 maja br. w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej.

GETAWAY to festiwal, który na 3 dni skupia w jednym miejscu tysiące fanów aktywnego spędzania czasu, sportu, podróży i odkrywania świata. Publiczność będzie mogła posłuchać prelekcji i podyskutować z podróżnikami, obejrzeć filmy outdoorowe z najlepszych światowych festiwali, a przede wszystkim spróbować licznych niecodziennych aktywności podczas warsztatów praktycznych, wziąć udział w spływie kajakowym, zajęciach jogi czy przespać się w namiocie nad rzeką w centrum miasta. Przed prawie tysięczną widownią wystąpią inspirujący goście - sportowcy i podróżnicy, wśród nich także osoby niepełnosprawne, którzy pokazują, że świat nie ma przed nami ograniczeń.

getawaykwi s

 Na fetwiwalowej scenie wystąpią m.in.: Martyna Wojciechowska - dziennikarka telewizyjna, podróżniczka, zdobywczyni Korony Ziemi, najbardziej rozpoznawalna twarz polskiego outdooru; Piotr Hercog - biegacz ultra. Startuje w najbardziej niezwykłych biegach na świecie i zazwyczaj wygrywa (m..in. Baikal Ice Maraton i 385km - Moab Endurance Run); Mateusz Waligóra - podróżnik, jako pierwszy człowiek na świecie przeszedł pieszo pustynię GOBI bez pomocy z zewnątrz; Beata Choma - zdobywczyni Pucharu Świata w Baloniarstwie. Dzięki swojej pasji w niezwykły sposób zwiedza świat.

Nie zabraknie również aktywności dla najmłodszych – organizatorzy zaplanowali dla dzieci festiwalowe przedszkole oraz liczne warsztaty. GETAWAY to również strefa EXPO, w ramach której będzie można zaopatrzyć się w najnowszy sprzęt outdoorowy na kolejne wspaniałe przygody.

GETAWAY to jedyne takie wydarzenie w Polsce, nie może na nim zabraknąć żadnego miłośnika outdooru i aktywnego spędzania czasu. Więcej informacji o festiwalu znajduje się na stronie: getawayfestival.pl.

Źródło:
mat.pras. POCO LOCO ADVENTURE

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9504
  • Odsłon artykułów: 25924938
  
  ';