Serdecznie zapraszamy na następną wystawę z cyklu jubileuszowego - 40-lecie Okręgu Szczecińskiego ZPAF. Wernisaż wystawy Danuty Piotrowskiej odbędzie się 28 lutego o godz. 18.00 w Galerii OS ZPAF na Wydziale Elektrycznym ZUT.

Wernisaż wystawy Danuty Piotrowskiej

DANUTA PIOTROWSKA – “LADY BOYS”
28.02.2018 – 18.04.2018
Wernisaż 28.02.2018 godz. 18.00

Galeria Okręgu Szczecińskiego ZPAF
Wydział Elektryczny ZUT
Szczecin, ul. 26 Kwietnia 10

Wernisaż wystawy Danuty Piotrowskiej

Danuta Piotrowska – urodziła się i mieszka w Szczecinie. Absolwentka Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Szczecińskiej. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików i Związku Polskich Fotografów Przyrody. Autorka fotograficznych wystaw indywidualnych i współuczestniczka wystaw zbiorowych.

Ladyboys, czyli kilka kadrów z jednego występu kabaretowego…,

Tajlandia, Pattaya, Kabaret Alkazar, bajecznie barwna rewia transseksualistów i transwestytów .
Wszystkie uczestniczki wycieczki z zainteresowaniem wyczekiwały spotkania z najpiękniejszymi Tajkami, a heteroseksualni mężczyźni występ zbojkotowali.
- Dlaczego nie chcecie tego przedstawienia obejrzeć?
- Bo nie!
- Macie jakieś uprzedzenia? Dlaczego nie?
- Nie, bo nie!

Z czego wynikało takie niepoważne zachowanie? Przede wszystkim z braku wiedzy, niezrozumienia zjawiska ze względu na różnice kulturowe, które dzielą mieszkańców chrześcijańskiej Europy, od Tajów.
Określenie Ladyboy jest terminem stworzonym przez Anglików, ponieważ w naszej kulturze nie ma odpowiednika tajskiego Kathoey, czyli osoby trzeciej płci, która nie jest ani kobietą, ani mężczyzną.

Buddyzm, w odróżnieniu od innych religii świata, wyróżnia trzy płcie. Tajowie uważają, że człowiek swojej seksualności nie wybiera, a rodzi się z nią. Bycie transwestytą/ transseksualistą w Tajlandii nie jest stygmatem. Wielu tajskich chłopców, marzących o zmianie płci, pragnie osiągnąć sukces, wygrywając wybory piękności – Miss Tiffany’s, zostając gwiazdami radia i telewizji, piosenkarkami, bizneswoman, czy nawet sportowcami tak jak „Piękny Bokser” – Parinya Charoenphol. Transseksualiści i transwestyci młodość poświęcają karierze i zabezpieczeniu swojej przyszłości. Pracują w showbiznesie lub seksbiznesie, więc szybko kończą kariery. Przemianę w kobietę rozpoczyna się od terapii hormonalnej, a kończy bolesnymi i kosztownymi operacjami. Azjaci przez swoją drobną, szczupłą budowę i wysoki tembr głosu świetnie adaptują się do roli kobiety. Dobrze „zrobiony” Ladyboy jest o niebo seksowniejszy i ponętniejszy od przeciętnej Tajki. Posiada długie i zdrowe włosy, jędrny i idealnie kształtny biust, bezdyskusyjnie zgrabną pupę i nogi tak szczupłe, jak u modelki wybiegowej. Ponadto są żywiołowi i bardzo kobiecy w swoim zachowaniu, w odróżnieniu od cichych i spokojnych Tajek.
Sprzyjającym akceptacji zatrudnienia w showbusinessie czy seksbusinessie jest fakt, że Tajlandii dzieci mają obowiązek utrzymywania rodziców i reszty rodziny, a ten business pozwala „łatwo i dużo” zarobić. Pieniądze pozwalają nie tylko zmazać skazę swojej seksualność, ale przede wszystkim wybić się, zdobyć szacunek i pozycję w społeczeństwie.

Tajowie są niezwykle tolerancyjni, co wynika z buddyzmu. Nie ma zatem publicznego piętnowania odmienności seksualnych, nie ma wytykania palcami ani docinków, nie ma skinów ani narodowców chętnych przebiec się za transwestytą/ transseksualistą z kijem baseballowym.… W przeciwieństwie...

W tekście wykorzystano tekst z Blogosfrera Transwestyci i transseksualiści – Prosto z Tajlandii Piotr Druzgała

Wernisaż wystawy Danuty PiotrowskiejWernisaż wystawy Danuty PiotrowskiejWernisaż wystawy Danuty PiotrowskiejWernisaż wystawy Danuty PiotrowskiejWernisaż wystawy Danuty PiotrowskiejWernisaż wystawy Danuty Piotrowskiej

Wernisaż wystawy Danuty Piotrowskiej
Wernisaż wystawy Danuty Piotrowskiej