Biografie polskich himalaistów nominowane w plebiscycie Książka Roku 2017

Kategoria: Kultura / Literatura

240 książek walczy o tytuł Książki Roku 2017 – wśród nich znajdują się trzy biografie polskich himalaistów: Wandy Rutkiewicz, Piotra Pustelnika i Adama Bieleckiego. O tym, która z nich zostanie Książką Roku 2017, zdecydują Internauci w największym głosowaniu czytelników w Polsce – w serwisie lubimyczytac.pl

1 lutego wystartowała trzecia edycja najbardziej demokratycznego plebiscytu czytelniczego w Polsce. Uprawnionych do głosowania jest więcej niż w wyborach do Sejmu - głos może oddać każdy miłośnik książek, wystarczy posiadać konto w serwisie. Plebiscyt trwa przez cały miesiąc w portalu lubimyczytać.pl - największej społeczności czytelników w kraju. W ubiegłym roku na najlepsze książki oddano aż 110 tysięcy głosów - organizatorzy są przekonani, że tegoroczne wyniki będą jeszcze bardziej imponujące.

lubimyczytac.pl

W plebiscycie Książka Roku jurorem jest każdy czytelnik w Polsce. To największe głosowanie i najbardziej demokratyczna nagroda literacka w kraju. O jej przyznaniu decydują głosy kilkudziesięciu tysięcy czytelników. Pod tym względem nasz plebiscyt jest absolutnie wyjątkowy - mówi Izabela Sadowska, prezes portalu lubimyczytac.pl.

Wśród nominowanych znajdują się książki polskich i zagranicznych autorów wydane w minionym roku w Polsce. Głosowanie potrwa do 28 lutego. Autorzy rywalizują w 12 kategoriach, a łącznie nominowanych zostało 240 pozycji. Na liście nominacji znajdują się również: „Wanda”, czyli biografia najsłynniejszej polskiej himalaistki, Wandy Rutkiewicz, pióra Anny Kamińskiej, autobiografia Piotra Pustelnika „Ja, pustelnik” stworzona z Piotrem Trybalskim, a także „Spod zamarzniętych powiek” - autobiograficzna opowieść Adama Bieleckiego o drodze na najwyższe szczyty świata. Swoje głosy na biografie polskich himalaistów można oddawać na stronie http://lubimyczytac.pl/plebiscyt/kategoria/64/autobiografia-biografia-wspomnienia

Co roku wyniki naszego plebiscytu pokazują, jakie książki są najpopularniejsze wśród polskich czytelników - mówi Sadowska. - To odróżnia naszą nagrodę od innych nagród literackich. Właśnie dlatego jest ona ważna dla całego środowiska literackiego, a wydawcom i autorom sprawia szczególną radość. Zachęcam wszystkich do oddania głosu - warto polecać innym wartościową literaturę.

Które książki zwyciężą? Przekonamy się w pierwszym tygodniu marca, kiedy zostaną ogłoszone wyniki plebiscytu.

lubimyczytac.plO serwisie lubimyczytać.pl

Serwis lubimyczytać.pl powstał w 2011 roku. Miesięcznie odwiedza go około 3 mln unikalnych użytkowników - to największa społeczność czytelników w kraju. Do tej pory wystawili oni książkom kilkanaście milionów ocen i kilka milionów opinii. Serwis otrzymał wiele nagród: m.in. Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii „Kultura w sieci” 2014 czy nagrodę „Firma Polskiego Internetu” przyznawaną przez InternetStandard.

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 8689
  • Odsłon artykułów: 24434377
  
  ';