Muzyka Ennio Morricone podczas startu, blisko 2500 zawodników z 56 krajów, ponad 500 wolontariuszy, niezliczona liczba kibiców i fantastyczna biegowa atmosfera. Tak w skrócie opisać można zakończone właśnie zawody The North Face Lavaredo Ultra Trail.

The North Face Lavaredo Ultra Trail

"To był najlepszy bieg mojego życia." „Jestem niesamowicie szczęśliwy. To był świetny bieg, w naprawdę niesamowitym miejscu." - To tylko niektóre z wypowiedzi zawodników, którzy dotarli do mety The North Face Lavaredo Ultra Trail. Zakończona w sobotę 9. edycja imprezy, jak co roku przyciągnęła do włoskiej miejscowości Cortina d'Ampezzo zawodników i kibiców z całego świata.

Jako pierwszy, w imponującym czasie 12 godzin 34 minut i 29 sekund, 119 - kilometrową trasę pokonał Norweg Didrik Hermansen. Tuż za nim na mecie pojawił się Francuz Erik Clavery (13:01:07), trzeci był Hiszpan Yeray Duran Lopez z teamu The North Face (13:04:16).

Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Caroline Chaverot, która z czasem 13 godzin 40 minut i 34 sekund zajęła również 10. pozycję w klasyfikacji ogólnej. Tuż za nią na podium pojawiła się jej rodaczka Nathalie Mauclair (14:25:02). Trzecie miejsce zajęła zawodniczka teamu The North Face Fernanda Maciel.

"Jestem niesamowicie szczęśliwa, że udało mi się ukończyć bieg. To były dla mnie bardzo trudne zawody ponieważ na trasie miałam problemy zdrowotne, ale dałam z siebie wszystko, by móc dotrzeć na metę" powiedziała po ukończeniu wyścigu Brazylijka.

W 47 - kilometrowym biegu Cortina Trail podium zdominowali Włosi. Pierwsze miejsce zajął David Cheraz, drugie Stefano Fantuz, z czasami odpowiednio 4:43:08 oraz 4:54:26. Trzecią lokatę wywalczył pochodzący ze Słowenii Sebastjan Zarnik (4:58:30). Wśród kobiet triumfowała Brytyjka Kim Spence (5:42:33), tuż za nią na metę dobiegła Kerstin Erdmann (5:58:42) oraz Włoszka Anna Biasin (5:59: 54).

9. edycja The North Face Lavaredo Ultra Trail przeszła do historii. Ci, którym nie udało się dotrzeć na miejsce, by wspierać swoich idoli mogą już teraz obejrzeć relację z tego jednego w swoim rodzaju święta biegowego.

{youtube}C95gZsJelqM{/youtube}

The North Face Lavaredo Ultra Trail 2015 w liczbach:
Cortina Skyrace: zarejestrowanych 230 zawodników, 208 z nich ukończyło bieg (90%).
The Cortina Trail: zarejestrowanych 955 zawodników, 945 ukończyło bieg (95%).
At The North Face® Lavaredo Ultra Trail: 1200 zawodników z których 746 ukończyło bieg (67%).

THE NORTH FACE®, NALEŻĄCY DO VF CORPORATION, INC., POWSTAŁ W 1968 ROKU W SAN LEANDRO W KALIFORNII. FIRMA OFERUJE NAJBARDZIEJ ZAAWANSOWANE TECHNICZNIE PRODUKTY WSPINACZOM, SPORTOWCOM WYTRZYMAŁOŚCIOWYM, MIŁOŚNIKOM GÓR I SPORTÓW ZIMOWYCH ORAZ ODKRYWCOM. PRODUKTY FIRMY SPRZEDAWANE SĄ W SKLEPACH DEDYKOWANYCH PODRÓŻNIKOM, WSPINACZOM, NARCIARZOM I SNOWBOARDZISTOM, SIECIACH SKLEPÓW SPORTOWYCH ORAZ Z ODZIEŻĄ OUTDOOROWĄ.