Anna Figura ustanowiła nowy kobiecy rekord wbiegu na Elbrus! Sukces Polaków na Kaukazie. 24 września Anna Figura (Dynafi Team International/KW Zakopane) z czasem 4h22min stawiła się jako pierwsza kobieta na czubku Mount Elbrus jednocześnie ustanawiając kobiecy rekord wbiegu na najwyższy szczyt Kaukazu.

Bieg na Mount Elbrus, fot. Marcin Rzeszótko

Tym samym pobiła dotychczasowy rekord należący do Rosjanki Oksany Stefaniszyny, która w maju tego roku, podczas wiosennej edycji zawodów „Elbrus Race“, osiągnęła wierzchołek w czasie 4h48min. Trasa zaczynająca się na wysokości 2400 m n.p.m. z metą na szczycie (5642 m n.p.m) liczyła 12,2 km i 3200 m przewyższenia.

Zwyciężył Rosjanin, drugie miejsce zajął kolega Ani z KW Zakopane - Marcin Rzeszótko, do którego Ania dołaczyła kilka sekund później. Anna Tybor (również KW Zakopane) jako druga kobieta ukończyła bieg z czasem 5h:22min.

Polacy okazali się bardzo silną drużyną we wrześniowych zawodach Elbrus Race. Cała trójka wystartowała w najtrudniejszej wersji biegu (trasa Extreme) docierając szczęśliwie do mety i z doskonałymi rezultatami.

Anna Figura – polska zawodniczka międzynarodowego teamu Dynafit oraz KW Zakopane. Wspierana przez Fundację LOTTO Milion Marzeń, Termy Bukovina i Budrem. W zeszłym roku na MŚ w Skialpinizmie zdobyła tytuł wicemistrztyni świata w sprincie oraz wygrała wszystkie możliwe zawody skitourowe w Polsce i na Słowacji. Zwyciężczyni tegorocznej II edycji Biegu Ultra Granią Tatr.