male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Patronaty

Beskid Pamir Expedition 2017

Beskid Pamir Expedition 2017

W lipcu 2017 roku rusza wyprawa w góry Pamir której uczestnikami są pasjonaci środowiska górskiego, ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR, taternicy, alpiniści, skialpiniści, Piotr Krzyżowski i Darek Lizak. Przygotowania w pełni i każdy dzień poświęcony jest na treningi, sprawy organizacyjne oraz PR. Wyprawa nosi nazwę „Beskid Pamir Expedition 2017”, a jej projekt, wraz z postami, opisany jest na stronie Facebook:
https://www.facebook.com/Beskihttps://www.facebook.com/BeskidPamirExpedition2017/.

Czytaj więcej...

Łuk Karpat - Lotrului

Łukiem Karpat - Lotrului

Góry Lotrului to pasmo około 60 km bardzo dobrze oznakowanych szlaków. Charakterem przypominają nasze Bieszczady z rozległymi połoninami i stosunkowo łagodnymi podejściami. Przez ostatnie dni pogodę mieliśmy bardzo zmienną z przewagą słońca. Jutro zawitamy do Talmaciu, jeden dzień regeneracji i w czwartek wychodzimy w Fogarasze.

Czytaj więcej...

Korona Europy dla miasta Radomia

korona europy

„Korona Europy dla miasta Radomia” zakłada wejście na wszystkie najwyższe szczyty państw Europy.
47 państw i 46 najwyższych szczytów. Korona Europy – jest zbiorem najwyższych szczytów poszczególnych państw Europy. Uwzględnia on tylko te szczyty, które leżą w obrębie Europy w granicach określonych przez Międzynarodową Unię Geograficzną. Projekt „Korona Europy dla miasta Radomia” zakłada zdobycie trekkingowo lub wspinaczkowo wszystkich najwyższych szczytów Państw Europejskich. Do dnia dzisiejszego zdobyłem 20 szczytów z 46 dostępnych.

Czytaj więcej...

Eksploracja jaskiń w północnej Hiszpanii - wyprawa Picos de Europa 2015

Eksploracja jaskiń w północnej Hiszpanii - wyprawa Picos de Europa 2015

Speleoclub Wrocław już po raz 24 organizuje wyprawę w masyw Gór Kantabryjskich - Picos de Europa. Celem wypraw jest eksploracja jaskiń w przydzielonej strefie. Wyprawa Picos de Europa 2015 ma ambitny cel – osiągnięcie 1000m głębokości w odkrytej w 2009 roku jaskini Pozu de la Torre Santa Maria (PE001). Do realizacji tego zamierzenia zostało niewiele, tylko 117m.

Czytaj więcej...

Łuk Karpat - góry Fogarskie

Łuk Karpat - góry Fogarskie

Póki co kilka zdjeć z gór Fogaraskich. Chcemy wykorzystać piękna pogodę, by przejść jak najdalej, bo zmienność aury w tych górach to standard. Pozdrawiamy!

Czytaj więcej...

Białoczerwona flaga od prezydenta RP

Białoczerwona flaga od prezydenta RP

Nie zapominajmy, że wyprawa „Denali Mount & Run Expedition 2015” jest nie tylko wydarzeniem o charakterze sportowym. To także zbieranie środków finansowych na rzecz fundacji wojsk specjalnych - KRS Formoza.

Czytaj więcej...

Spływ Majowy KTW 2015

Spływ Majowy KTW 2015

Czasem wzywa nas inny żywioł niż góry. Czasem niczym Wilk Morski mamy chęć popłynąć z prądem czy falą, odetchnąć morską solą, a zachód Słońca obejrzeć nie w wierzchołkach gór, tylko w bezkresnych wodach morza. Taki cel, a może po prostu chęć popływania kajakiem, przyświecała na tegorocznym Spływie Majowym KTW 2015 (Kurs Turystyki Wszechstronnej organizowanej przez AKT Watra). Ja, ponieważ po ostatnim weekendzie marca w Gorcach zostałem bez butów, również postanowiłem, oczywiście razem z nieodłącznym Kaloszem, wziąć w nim udział. Kolejny wyjazd pokazujący, że Kalosz to obuwie na każdą okazję!

Czytaj więcej...

Wypadek Sławka w górach Godeanu

Wypadek Sławka w górach Godeanu

Przepraszamy, że dopiero teraz podajemy tę informację, ale z rożnych względów zastanawialiśmy sie czy w ogóle to robić. Ostatecznie stwierdziliśmy, ze byłoby nie fair w stosunku do Was, gdyby się okazało, że będziemy musieli nagle przerwać nasza wyprawę. 13 maja rozbiliśmy biwak około 50 metrów pod szczytem w górach Godeanu, na wysokości około 2000m n.p.m.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"