male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Patronaty

Ben Nevis - 21 szczyt dla Radomia

korona europy

„If you don't like the weather, wait a minute”. Takim sformułowaniem można by podsumować ostatnią zdobytą górę w Wielkiej Brytanii. Pogoda w Wielkiej Brytanii, a ściślej, w Szkocji bywa bardzo zmienna. Pada, świeci słońce lub wieje wiatr. Taki „scottish weather”.

Czytaj więcej...

Korona Europy dla miasta Radomia - Dzierżyńska Góra

Najwyższy szczyt Białorusi, Dzierżyńska Góra 345 m n.p.m.

Opis dojazdu i wejścia na najwyższy szczyt Białorusi Dzierżyńską Górę. Dzierżyńska Góra ma 345 metrów wysokości. Na szczycie znajduje się tablica pamiątkowa.

Czytaj więcej...

Rozpoczyna się walka o zimowe K2

Rozpoczyna się walka o zimowe K2

Rozpoczął się kwiecień i choć wydawałoby się, że do kolejnej zimy jeszcze daleko, to już za 8 miesięcy Polacy ruszą w Karakorum, by podjąć się ekstremalnie trudnej próby napisania nowego rozdziału zimowego himalaizmu. Jeśli nasi rodacy zdobędą zimą K2, zakończy się odwieczna walka o legendarny ośmiotysięcznik. Jeszcze w zeszłym roku podczas swoich wizyt w Polsce życzył nam tego sam Simone Moro twierdząc, że nikomu tak się góra nie należy jak właśnie Polakom.

Czytaj więcej...

Rusza wyprawa Jarka Gawrysiaka na Mount Everest i Lhotse

Jarek Gawrysiak

Dotarliśmy do Kathmandu. Wszystko układa się idealnie, agent, bagaże, logistyka i terminy po naszej myśli. Pogoda wspaniała i mimo deszczowych prognoz świeci słońce ale upały nie dają się we znaki. Kathmandu po niedawnej tragedii podniosło się całkowicie. Prawie nie widać gruzów, czy uszkodzonych budynków, za to powstają nowe szkielety wyższych budowli.

Czytaj więcej...

1% podatku na Fundację Kukuczki wesprze narodową wyprawę na K2!

1% podatku na Fundację Kukuczki wesprze narodową wyprawę na K2!

K2 - marzenie himalaistów z całego świata, najtrudniejszy przeciwnik, z jakim przyszło się mierzyć wspinaczom wysokogórskim w warunkach zimowych i jak dotąd też jedyny niezdobyty zimą ośmiotysięcznik. Przekazując 1% podatku na Fundację Kukuczki możesz wesprzeć narodową wyprawę na K2 i tym samym spełnić ambicję Polaków o zdobyciu „góry gór” jeszcze w tym roku!

Czytaj więcej...

Korona Europy dla miasta Radomia - opis wejścia na Śnieżkę

najwyższy szczyt Czech – Śnieżka 1602 metry n.p.m.

Za tydzień startujemy do UK na Ben Nevis. Trzeba działać (Wielka Brytania wychodzi z UE :) ). Walczymy o 21 szczyt dla miasta Radomia. Tym razem będziemy działać w mocnym składzie. Oficjalnie z Radomia lecą 2 osoby, 2 kolejne osoby z Radomia ale mieszkające w UK dołączają na miejscu. Kolejna osoba z Radomia, ale mieszkająca w Irlandii najprawdopodobniej doleci już pod górę. Będzie się działo. Radom górą !

Czytaj więcej...

Zapowiedź Projektu „Kaukaskie Kolosy” Kazbek i Elbrus 2017

kazbek i elbrus

Cześć! Nazywamy się Bartłomiej i Jakub Bednarczykowie, jesteśmy braćmi i chcemy podzielić się z Wami swoją pasją oraz nowymi planami. „Kaukaskie Kolosy” to nasz drugi większy górski projekt, który zakłada zdobycie dwóch pięciotysięczników w malowniczych górach Kaukazu. Kazbek i Elbrus to dwa szczyty, które stały się głównymi celami w tym roku. Wyprawę rozpoczniemy dokładnie 4 sierpnia wylotem z Warszawy do stolicy Gruzji – Tbilisi. Całość potrwa 17 dni, a powrót do Polski zaplanowaliśmy na 21 sierpnia.

Czytaj więcej...

Beskid Pamir Expedition 2017

Beskid Pamir Expedition 2017

W lipcu 2017 roku rusza wyprawa w góry Pamir której uczestnikami są pasjonaci środowiska górskiego, ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR, taternicy, alpiniści, skialpiniści, Piotr Krzyżowski i Darek Lizak. Przygotowania w pełni i każdy dzień poświęcony jest na treningi, sprawy organizacyjne oraz PR. Wyprawa nosi nazwę „Beskid Pamir Expedition 2017”, a jej projekt, wraz z postami, opisany jest na stronie Facebook:
https://www.facebook.com/Beskihttps://www.facebook.com/BeskidPamirExpedition2017/.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"