Korona Europy dla miasta Radomia

Kategoria: Nowości / Patronaty

„Korona Europy dla miasta Radomia” zakłada wejście na wszystkie najwyższe szczyty państw Europy.
47 państw i 46 najwyższych szczytów. Korona Europy – jest zbiorem najwyższych szczytów poszczególnych państw Europy. Uwzględnia on tylko te szczyty, które leżą w obrębie Europy w granicach określonych przez Międzynarodową Unię Geograficzną. Projekt „Korona Europy dla miasta Radomia” zakłada zdobycie trekkingowo lub wspinaczkowo wszystkich najwyższych szczytów Państw Europejskich. Do dnia dzisiejszego zdobyłem 20 szczytów z 46 dostępnych.

korona europy
Ideą projektu jest promowanie mojego rodzinnego miasta Radomia oraz jego regionu na arenie Europy. Wbicie przysłowiowej flagi miasta na każdy ze szczytów jest gestem symbolicznym, ale cała otoczka tego projektu ma charakter związany z promocją i zniwelowaniem stereotypów Radomia.

Przedsięwzięcie to jest pierwszym tego typu realizowanym w Radomiu. Z całej Polski zdobywców Korony Europy jest kilku. Ja chcę być pierwszym z Radomia, któremu udało się zrealizować go w tak krótkim czasie.

korona europy

Do tej pory zostały zdobyte szczyty państw:
Austrii, Słowenii, Słowacji, Rumunii, Polski, Norwegii, Islandii, Ukrainy, Chorwacji, Czech, Węgier, Belgii, Luxemburga, Mołdawii, Białorusi, Holandii, Estonii, Łotwy, Litwy i Watykanu.

Na ten rok zaplanowane są najwyższe szczyty:
Wielka Brytanii, Irlandii, Niemiec, Bułgarii, Serbii, Szwecji, Finlandii, Albanii, Macedonii, Czarnogóry, Kosowa, Bośni i Hercegowiny oraz drugie podejście do Francji.

Projekt opisywany jest na stronie internetowej www.koronaeuropy.pl oraz na FB www.facebook.com/koronaeuropyradom . Opisy, zdjęcia i filmy pokazują w jaki sposób się dostać do szczytu. Jak optymalnie go zdobyć, co zabrać, gdzie i jak nocować.

Projekt realizowany jest od 2015 roku, a jego koniec planowany jest na 2020 roku.

Zapraszam do kibicowania i śledzenia postępów.

korona europy

Dawid Penkalla

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9776
  • Odsłon artykułów: 26642394
  
  ';