Ryszard Pawłowski przetestował Kayland Gravity w górach Kaukazu

Kategoria: Patronaty / Bergans Team

Wiele wskazuje na to, że Włosi wyprodukowali buty, które w swojej kategorii mogą aspirować na produkt roku. Kayland Gravity GTX sprzedaje się na Polskim rynku jak świeże bułki. Sklep Górski otrzymuje sporo pozytywnych informacji na temat jakości buta od jego nabywców.

Kayland Gravity GTX

Lekkie i na pierwszy rzut oka delikatne podejściówki okazały się być strzałem w dziesiątkę dla osób poszukujących modelu, który będzie jednocześnie wygodny, lekki i odporny na czynniki egzogenne. Buty występują w wersji z membraną GORE-TEX jak i bez niej, zarówno dla panów jak i dla pań. O ile kolorystyka jest w tym przypadku odmienna, to kształt buta i jego design są identyczne.

Nie tak dawno z wyprawy agencyjnej na Elbrus powrócił himalaista Ryszard Pawłowski (#BergansTeam), który jest twarzą marki Kayland na polskim rynku. Ryszard zabrał na test buty w wersji z GORE-TEX. Co powiedział na ich temat po powrocie?

„Testowałem już wiele modeli podejściówek. Chodziłem zarówno w butach delikatnych o niskiej wadze jak i tych bardziej topornych. Testowałem też wcześniejsze modele butów marki Kayland. Uważam jednak, że właśnie teraz włoski producent stworzył podejściówkę idealną (przynajmniej dla mnie). Z pozoru delikatne buty okazały się bardzo odporne na ciężkie górskie warunki i zdały mój test na najwyższą notę. Żadnych ucisków i otarć, nie poczułem nawet przez chwilę jakiegokolwiek dyskomfortu pomimo, że posiadaczem butów jestem od niedawna i nie było zbyt wielu okazji, żeby je rozchodzić. Teraz jednak wiem, że są to dla mnie podejściówki idealne. W moim przypadku dodatkowym atutem modelu jest jego szerokość, która sprawia, że but doskonale układa się na mojej stopie. Czy można sobie życzyć od butów tego typu czegoś więcej?” – relacjonuje członek #BergansTeam

Buty stworzono z myślą o podejściu technicznym i wędrówkach w urozmaiconym terenie z uwzględnieniem elementów wspinaczki. Kayland Gravity GTX to wyrafinowana kombinacja materiałów i technologii gwarantujących wyjątkową wydajność, praktyczność i komfort użytkowania. W modelu zastosowano zaawansowany asymetryczny system sznurowania, oferujący praktycznie dopasowane buta do stopy.

Ryszard Pawłowski

But wyposażony jest w cholewkę o ergonomicznym kształcie. Wykonano ją z tkaniny i mikrofibry wysoce odpornej na zużycie. Cholewka została wyprodukowana przy użyciu specjalnej techniki Ekso Tech. Zapewnia ona kształt buta bezpieczny dla postawy ciała użytkownika. Technologia ta opiera się na zewnętrznym systemie mikro-injection, który działa jak szkielet buta, kontrolując boczne skręcenie stopy bez wpływu na jego mobilność. Zastosowana membrana Gore-Tex® Extended Comfort zapewnia całkowitą ochronę i oddychalność buta przy skrajnie zmiennych warunkach atmosferycznych.

W modelu zastosowano najwyższej jakości podeszwę Vibram® Gravity złożonej z: Idrogrip ™ w obszarze wspinaczki i hamowania oraz Megagrip ™ w środku, co gwarantuje maksymalny wzrost poziomu bezpieczeństwa użytkownika, gdy ten znajdzie się w trudnym terenie.

Model Kayland Gravity dostępny jest cały czas w Sklepie Górskim pod linkiem:

Sklep Górski

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9505
  • Odsłon artykułów: 25926507
  
  ';