male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Sporty Górskie

Szczyt K2 zdobyty!

Lokalizator GPS

Ostatni raz na wierzchołku Czogori stanął Janusz Gołąb i Marcin Kaczkan w 2014 r. Dopiero dziś, po tej dłuższej przerwie, góra wpuściła himalaistów na szczyt. Niestety wejścia nie dokonali uczestnicy polskiej wyprawy rekonesansowej, przebywający obecnie w bazie.

Czytaj więcej...

Festiwal Biegów Alpejskich – zapisy tylko do 31 lipca

Iwona Januszyk / fot. Magdalena Bogdan

5 - 6 sierpnia 2017 r. do Zawoi zawitają miłośnicy rywalizacji etapowej i biegów górskich. Czeka na nich 13 biegów na różnych dystansach o łącznej długości 40 km i ponad 6000 m przewyższenia w pionie. Można wystartować we wszystkich lub w pojedynczych. To ostatnia chwila na zapisy internetowe - trwają tylko do 31 lipca 2017 r. lub do wyczerpania limitów miejsc. Wszystkie biegi liczą się w klasyfikacji Ligi Biegów Górskich Dare 2b.

Czytaj więcej...

Kalendarz zawodów zimowych Stowarzyszenia Bieg Piastów

Zimowy kalendarz

Nowością jest Sztafeta Piastów – Bieg Firmowy. Będzie to pierwsza w Polsce sztafeta narciarska dostępna dla wszystkich. Dystanse, z których będzie się składać, jeszcze ustalimy. Nawiązanie w nazwie do firm wzięło się stąd, że mamy nadzieję na udział w sztafecie reprezentacji przedsiębiorstw. Choć oczywiście swoją drużynę może zgłosić każdy, także grupy nieformalne.

Czytaj więcej...

Maja Rudka z 8b w Rodellar!

 Maja Rudka z 8b w Rodellar

Taka oto relacja dotarła do nas od Mai Rudki z #BergansTeam, jednej z najlepiej zapowiadających się wspinaczek w kraju: "Ogólnie droga była dość pode mnie. Najpierw wytrzymałościowy start, który trzeba po prostu wytrzymać żeby podhaczyc kolanko. Niestety nie do "no hand'a" ale w następującego później cruxa po krawądkach w pionie z jednym najtrudniejszym dla mnie dalekim ruchem. Wchodzi się dość świeżo."

Czytaj więcej...

Rowerowy Bieg Piastów

Rowerowy Bieg Piastów

30 września trzecia edycja Rowerowego Biegu Piastów na pięknych trasach Gór Izerskich od Szklarskiej Poręby po Świeradów-Zdrój ze startem i metą w Jakuszycach. Na ponad dwa miesiące przed zawodami na liście startowej jest już ponad trzysta osób z różnych stron Polski, Czech i Austrii.

Czytaj więcej...

W Górach Świętokrzyskich "polecą wióry"

Swimrun

Pływanie nie jest kojarzone z górami. Kiedy jednak dodamy do pływania biegi przełajowe i umieścimy je w zachwycających terenach Gór Świętokrzyskich to otrzymamy dyscyplinę, której część z Was być może nigdy nie słyszała. Swimrun mimo, że w Polsce dopiero debiutuje to już doczekał się swojej stolicy. Góry Świętokrzyskie doskonale nadają się do tego zobowiązującego miana. Nic dziwnego, że polscy prekursorzy swimrunu postanowili zorganizować zawody właśnie w malowniczych okolicznościach świętokrzyskiej przyrody.

Czytaj więcej...

Letni Bieg Piastów

Letni Bieg Piastów

Prawie tysiąc sto osób zgłosiło swój udział w Letnim Biegu Piastów na miesiąc przed zawodami. Pobiegną po pięknych trasach Gór Izerskich na dystansach 11, 21 i 50 kilometrów, jak również wezmą udział w marszu rekreacyjnym nordic walking. Dla dzieci przygotowano Wyprawę Zuchów i Bieg Przedszkolaka. Termin LBP: 26-27 sierpnia (sobota-niedziela).

Czytaj więcej...

Enel-Sport opiekunem medycznym wyprawy Bargiela. Jak wyglądały przygotowania ekipy himalaisty?

Enel-Sport

Wiele tygodni treningów we francuskim Chamonix. Wspinaczka na szczyty Alp i zjazdy najtrudniejszymi trasami. W taki sposób Andrzej Bargiel trenował do „K2 Ski Challenge”. O szczegółach przygotowań członków ekipy Andrzeja Bargiela opowiada dr n. med. Jacek Jaroszewski, lekarz Reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz kierownik medyczny Enel-Sport, opiekuna medycznego wyprawy.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"