Sporty Górskie

Zimowe atrakcje na Jaworzynie Krynickiej

Zimowe atrakcje na Jaworzynie Krynickiej

Nowa szkoła narciarska Jaworzyna Ski&Snowboard, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego z najnowszych kolekcji, najdłuższy w Polsce snowpark Krynistler – to tylko część atrakcji czekających w ośrodku Jaworzyna Krynicka. Choć dla wielu najbardziej znanym ośrodkiem pozostaje Zakopane, miasto ma godnego konkurenta – Krynicę-Zdrój, gdzie na szczyt Jaworzyny Krynickiej wiezie nas kolej gondolowa Polskich Kolei Linowych.

Czytaj więcej...

Pobiegnij na nartach dla WOŚP oraz Jakuszycka Siódemka - Bieg tylko dla Kobiet

Bieg dla kobiet i WOŚP

Zapraszamy na Bieg dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Bez wyników, nagród za najlepsze czasy i rywalizacji, na wesoło, na dystansie siedmiu kilometrów (Górny Dukt i Dolny Dukt oraz Polana Jakuszycka), w gronie biegaczy z całej Polski... Pamiątkowe medale dla wszystkich, loteria fantowa, słodka akcja - pyszne wypieki do kupienia za symboliczną opłatę. Zamiast opłaty startowej - datek w wysokości co najmniej 30 zł dla WOŚP.

Czytaj więcej...

20 stycznia odbędzie się IV edycja Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych

Zimowy Półmaraton Gór Stołowych

Nowe biuro zawodów w Karłowie, zmodyfikowana trasa, Mistrzostwa Polski Alpinistów w Biegu Górskim, prelekcje Kacpra Tekieli i Piotra Pustelnika, najnowsze wieści o wyprawie na K2, to wszystko czeka na 550 uczestników IV już edycji Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych. W sobotę 20 stycznia uczestnicy będą zmagać się z trasą 21 km. Do pokonania będzie 1003 metrów w górę oraz 886 metrów zbiegów, a ostani odcinek trasy poprowadzony został słynnymi schodami na Szczeliniec, gdzie usytuowna będzie meta.

Czytaj więcej...

Nowa, bardzo wymagająca trasa Tatrzańskiego Festiwalu Biegowego. Zapisy już 15 stycznia!

fot. materiały własne organizatora

Kilka tygodni temu organizatorzy Tatrzańskiego Festiwalu Biegowego oficjalnie ogłosili datę tegorocznych zawodów, które mają się odbyć 18 sierpnia 2018. Wiadomo też było, że trwają starania o nową, bardziej atrakcyjną, ale i trudniejszą dla biegaczy trasę. Ostatecznie organizatorom udało się wyznaczyć naprawdę morderczą trasę o długości niemal 61 km i 4130 metrów pod górę.

Czytaj więcej...

Nowa kolekcja rowerów BMC

Rowery BMC

W kolekcji rowerów na rok 2018 marka BMC proponuje w sumie blisko 90 różnych modeli szosowych, górskich i lifestyle. Jak wskazuje BMC Polska, nowa oferta jest zróżnicowana i obejmuje zarówno znane serie rowerów (np. Teammachine i Teamelite), jak i całkiem nowe propozycje (Agonist). Polski dystrybutor przygotował też ofertę specjalną, która dotyczy rowerów z kolekcji 2017.

Czytaj więcej...

TCS: Historyczny triumf Kamila Stocha!

Kamil Stoch, fot. Wikipedia

Kamil Stoch złotymi zgłoskami po raz kolejny zapisał się w annałach skoków narciarskich. „Rakieta” z Zębu w świąteczną sobotę ponownie „odpaliła”, uzyskując na skoczni w Bischofshofen 132,5 oraz 137 metrów! Takie odległości pozwoliły mu powtórzyć niesamowity wyczyn Svena Hannawalda z 2002 roku, czyli wygrać wszystkie konkursy prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni.

Czytaj więcej...

#K2dlaPolaków, a także nowe wiadomości z Mount Everest i Nanga Parbat (15.01.2018)

źr. Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera, fot. Rafał Fronia

Poniżej porcja najświeższych informacji z gór najwyższych. Nasze zainteresowanie skierowane jest aktualnie w kierunku trzech ośmiotysięczników: K2 – za sprawą Polaków aspirujących do tytułu pierwszych zimowych zdobywców tego wierzchołka, Mount Everestu – na który po raz drugi zimą wyruszył Bask Alex Txikon z zamiarem wejścia na szczyt bez użycia dodatkowego tlenu z butli oraz Nanga Parbat – gdzie Tomek Mackiewicz siódmy już raz próbuje zdobyć górę zimą.

Czytaj więcej...

TCS: Kamil Stoch królem Innsbrucku!

Kamil Stoch, fot. Wikipedia

Kamil Stoch pędzi jak Pendolino i nawet na chwilę nie zamierza się zatrzymać. Polak w czwartek bez problemu poradził sobie z presją i w imponującym stylu sięgnął po kolejne, trzecie z rzędu zwycięstwo. Nasz rodak w Innsbrucku zdeklasował rywali, uzyskując w swoich próbach 130,5 oraz 128,5 metra.

Czytaj więcej...

Zima w Himalajach i Karakorum – małe podsumowanie

K2

Zima w najwyższych łańcuchach górskich ziemi kręci się aktualnie wokół trzech szczytów: Mount Everest i Nanga Parbat w Himalajach, a także K2 w Karakorum. To właśnie na tych trzech górach działają aspiranci do ich zimowego zdobycia. Polska wyprawa na K2 chce dokonać pierwszego zimowego wejścia, a uczestnicy wypraw na pozostałe dwie góry zamierzają te wyczyny powtórzyć, gdyż zarówno Mount Everest jak i Nanga Parbat zostały już zimą zdobyte.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7605
  • Odsłon artykułów: 21009805

';