Sporty Górskie

Zaproszenie do wystartowania w cyklu Silesia Bouldering Cup

Silesia Boulder Cup

Silesia Boulder Cup 2017/18 czyli IV Puchar Śląska w Boulderingu to jedna z wielu, z pośród lig jak i boulderowych wtorków, czwartków czy piątków, okazja do rywalizacji sportowej na małych formacjach. Cykl ten charakteryzuje się formułą zbliżoną do rywalizacji finałowej na zawodach PZA w Boulderingu poprzez punktowanie flashy czy wyczyszczenie zbędnych chwytów z ściany co znacznie umila zabawę.

Czytaj więcej...

Finał III edycji „Ligi Tradowej WKW”

Liga

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników konkursu i innych zainteresowanych do wzięcia udziału w Finale III edycji "Ligi Tradowej WKW", który odbędzie się 25 listopada 2017 r. na wrocławskiej ściance wspinaczkowej EIGER.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Śląska Dzieci i Młodzieży w Boulderingu

Mistrzostwa Śląska Dzieci i Młodzieży w Boulderingu

Zapraszamy na kolejne zawody boulderowe dla dzieci na ściance wspinaczkowej Bunkier "W Skale" w Rudzie Śląskiej. Gwarantujemy 20 ciekawych problemów tym razem po "czystych ścianach"- czyli zbędne chwyty nie będą Wam przeszkadzać! Jak zawsze najlepszych małych zawodników szczodrze wynagrodzimy. Macie 4 godziny na pokonanie jak największej ilości problemów. Całe zawody planujemy przeprowadzić sprawnie i szybko. Do zobaczenia w Bunkrze!

Czytaj więcej...

Niebawem ruszą zapisy na Ultramaraton Karkonoski

Niebawem ruszą zapisy na Ultramaraton Karkonoski

Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego to impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarz biegów górskich i wydarzeń odbywających się Karkonoszach. Bieg jest memoriałem Tomka Kowalskiego, który zginął podczas zimowej wyprawy na Broad Peak.

Czytaj więcej...

Magda Łączak i Paweł Dybek wystartują w Haria Extreme Lanzarote

Foto – materiały organizatora z edycji biegu 2016

Prawie 30 zawodników z Polski wystartuje w najbliższy weekend w zawodach Haria Extreme Lanzarote. Zawodnicy będą rywalizować na 4 trasach: Starter na dystansie 10 km, Medium - 23 km Maratonie - 44 km oraz Ultra gdzie do pokonania będzie 94 km i 3050 metrów przewyższenia. Oczywiście najwięcej naszych rodaków wystartuje na najdłuższej trasie.

Czytaj więcej...

Naturalne piękno Sudetów – Sala Mastodonta dla turystów?

Jaskinia Niedźwiedzia

Ogromna przestrzeń, bogactwo form i utworzone w skale naturalne piękno. W Jaskini Niedźwiedziej przygotowywana jest koncepcja nowej niezwykłe trasy – wkrótce dowiemy się, czy Salę Mastodonta będą mogli podziwiać turyści z całego świata.

Czytaj więcej...

Rozpoczynają się zapisy na VI edycję Biegów w Szczawnicy

fot. Piotr Dymus

Przyszłoroczna edycja Biegów w Szczawnicy odbędzie się 21 kwietnia 2018 roku. Już po raz VI do Szczawnicy przyjadą najlepsi górscy biegacze i biegaczki z całej Polski, a także Europy. Jak co roku pod koniec kwietnia Szczawnica zamieni się w biegową stolicę Polski.

Czytaj więcej...

Zawody wspinaczkowe w Zielonej Górze

fot. Archiwum Klubu

Klub Wysokogórski Zielona Góra zaprasza na VIII edycję wspinaczkowych zawodów boulderowych Zielone Górowanie Mocy, która odbędzie się już 9 Grudnia w sobotę. Zawodnicy zmagać się będą na ściance wspinaczkowej MOSiR przy ul. Urszuli w Zielonej Górze. Początek zaplanowano na 9:30, natomiast finał na 18.00.

Czytaj więcej...

Dzieciaki na start!

Dzieciaki na start!

Po raz pierwszy w nowej lokalizacji przy ulicy Szymonowica, zapraszamy na organizowane przez nas zawody wspinaczkowe dla dzieci - Boulder Dash kids :)

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7446
  • Odsłon artykułów: 20376675

';