Sporty Górskie

Gdzie wspinać się na Jurze w upalne dni?

Rzędkowickie lasy też mają kilka zacienionych propozycji

Temperatury w Polsce zaskakująco szybko zrobiły się bardziej letnie niż wiosenne. Za chwilę wspinanie w wielu jurajskich sektorach stanie się niemożliwe, bo po prostu będzie tam za dużo słońca. Co zatem robić kiedy chęci i siły są, ale pogoda nie chce nam ułatwić zadania? Przedstawiamy kilka miejsc na Jurze, w których można znaleźć trochę cienia w upalne dni.

Czytaj więcej...

Natalia Tomasiak podbija Elbę! Zwycięstwo na trasie Elba Trail

Natalia Tomasiak podbija Elbę

W miniony weekend na włoskiej wyspie Elbie odbyła się XI edycja Elba Trail. To, że bieganie na wyspach ostatnio jest coraz popularniejszym kierunkiem startu dla naszych rodzimych biegaczy górskich, pokazała Transgrancanaria oraz Transvulkania, gdzie w ostatnich latach na listach startowych widniało czasami od kilkudziesięciu do nawet 150 naszych rodaków.

Czytaj więcej...

750 Pakietów startowych na Regatta 9. "Bieg na Wielką Sowę"

750 Pakietów startowych na Regatta 9. "Bieg na Wielką Sowę"

Do startu Regatta 9.„Biegu na Wielką Sowę” zostały już tylko trzy miesiące. Jest jeszcze czas, aby zdecydować się na start w tym biegu. Jest czas, aby się odpowiednio przygotować czy po kontuzji wrócić do gry i 12 sierpnia zameldować się w Ludwikowicach Kłodzkich by pobiec w najlepszym polskim biegu alpejskim 2016 i 2017 roku. Jest czas na rezerwacje noclegu.

Czytaj więcej...

Zawody wspinaczkowe w Bytomiu - 26.05.2018

Plakat zawodów

W dniu 26.05.2018 (sobota) Klub Sportowy Skarpa Bytom ma zaszczyt zaprosić dzieci młodsze, dzieci i młodzików z województwa śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego na regionalne zawody wspinaczkowe na czas w formacie klasycznym.

Czytaj więcej...

Janosik Business Run 2018 – charytatywna sztafeta po raz pierwszy w górach

Janosik Business Run

1 września w Niedzicy wystartuje charytatywna sztafeta biznesowa górskim szlakiem – Janosik Business Run 2018. 50 pięcioosobowych zespołów zmierzy się z malowniczą, ale i wymagającą trasą poprowadzoną przez tereny polskich gór. Za projekt odpowiada Fundacja Na Ratunek, organizator cyklu biegów górskich UltraJanosik, oraz Fundacja Poland Business Run. Zapisy rozpoczną się 24 maja o godz. 12:00.

Czytaj więcej...

MŚ w Trailu za nami. Magdalena Łączak szóstą kobietą na świecie!

fot. Kingrunner ULTRA

Mistrzostwa Świata w Trailu 12 maja przeszły do historii. Zawody pod patronatem ITRA (International Trail Running Association) odbyły się w Penyagolosa, a bieg główny liczył 85 km (+4.900/-3690 m). To na nim świetną formę pokazała polska, ośmioosobowa reprezentacja. Edyta Lewandowska, Magdalena Łączak, Paulina Wywłoka, Marcin Świerc, Artur Jabłoński, Kamil Leśniak, Paweł Dybek oraz Piotr Będkowski.

Czytaj więcej...

Wielkie odliczanie do startu IV Rzeźnickiego Festiwalu Biegowego

Bieg Rzeźnika 2017 (fot. Piotr Dymus) 3

Wielkie odliczanie do startu IV Rzeźnickiego Festiwalu Biegowego. Hoka One One Głównym Sponsorem Branżowym. Wraz z przełomem maja i czerwca w piękne, bieszczadzkie plenery powrócą specjaliści od biegów górskich. Rywalizacja w ramach IV Rzeźnickiego Festiwalu Biegowego potrwa 5 dni, przypadających pomiędzy 30 maja a 3 czerwca, z bazą w Cisnej.

Czytaj więcej...

Boyan Petrov pozostał w górach...

Boyan Petrov - alpinista, speleolog, zoolog

Boyan Petrov urodził się 7 lutego 1973 r. w Bułgarii, zaginął w maju 2018 r. na Sziszapangmie. Zoolog z wykształcenia, pracował w Narodowym Muzeum Historii Naturalnej w Sofii. Był badaczem, prelegentem, alpinistą i speleologiem. W wieku 28 lat po raz pierwszy zmierzył się ze szczytem ośmiotysięcznym (osiągnął wówczas wysokość 7300 m). Brał udział w wielu wyprawach badawczych i alpinistycznych, zarówno w roli lidera jak i członka zespołu. W sumie stanął na 10 ośmiotysięcznikach, na wszystkie wszedł bez korzystania z dodatkowego tlenu.

Czytaj więcej...

Miłka Raulin zdobyła Koronę Ziemi!

Miłka Raulin zdobyła Koronę Ziemi!

Dzisiaj o 7:30 czasu nepalskiego Miłka Raulin stała się najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi. Dokonała tego zdobywając ostatni na jej drodze i jednocześnie najtrudniejszy Mount Everest (8848 m n.p.m.). 34-latka jest trzecią Polką, a dziewiątą kobietą na świecie, której udało się wspiąć na najwyższe szczyty poszczególnych kontynentów. Jej poprzedniczkami są Anna Czerwińska i Martyna Wojciechowska.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

logo biale_proste2

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 8031
  • Odsłon artykułów: 22632975

';