male dolomity

Popularne

 • Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Gerlach, Niżne Rysy, Rysy i Wysoka, fot. Anna Wojciechowska
  Te trzy naj...

  Gerlach (2665 m n.p.m.), Łomnica (2634 m n.p.m.) i Lodowy Szczyt (2630 m n.p.m.) - oto...

 • topr
  TOPR. Kulisy akcji na Rysach

  Na najwyższym polskim szczycie doszło do wypadku w poniedziałek 5 czerwca. Nie mogła...

 • Zdjęcie z bazy zdjęć PG, Krywań z Szatana
  Krywań i Giewont

  Obie są owiane legendami, każdy prawdziwy turysta górski choć raz wypadałoby żeby tu...

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Sporty Górskie

Polka pobiegnie w chmurach

wa Majer - Solgar Polska, fot. Piotr Dymus

Ponad tysiąc kilometrów przebiegła Ewa Majer (Solgar Polska) na treningach w tym roku, żeby przygotować się do walki o miejsce w światowej elicie. Ma szansę być pierwszą Polką, która stanie na podium Ultra-Trail World Tour.

Czytaj więcej...

Ultramaraton 6x Babia Góra pierwszy raz w historii pokonany w limicie

Krzysztof Dołęgowski na mecie, fot. Karolina Krawczyk

Krzysztof Dołęgowski dokonał czegoś, z czym próbowali zmierzyć się biegacze od 2014 roku. Jako pierwszy w historii Ultramaratonu 6 x Babia Góra organizowanego w ramach Regatta Ultramaraton ukończył dystans w wyznaczonym limicie czasowym wynoszącym 17 godzin. Dołęgowski dokonał tego w 16 godzin i 6 minut!

Czytaj więcej...

Wyprawa na Broad Peak – czyli krok po kroku z Moniką Witkowską

fot. Monika Witkowska - Podróże małe i duże

Dla Moniki Witkowskiej to ważny rok. Długo przygotowywała się do momentu by wyruszyć na Broad Peak, czli dwunastą pod względem wysokości górę na świecie (8051 m n.p.m). Broad Peak leży na granicy Chin i Pakistanu. Monika Witkowska jest podróżniczką, dziennikarką a także zdobywczynią Korony Ziemi.

Czytaj więcej...

Mateusz Polaczyk mistrzem Europy w kajakarstwie górskim!

Polaczyk

Mateusz Polaczyk zdobył tytuł mistrza Europy w kajakarstwie górskim. Polak dokonał tego 3 czerwca podczas Mistrzostw Europy w słoweńskim Tacen w konkurencji K 1. To kolejny medal i tytuł w rękach Mateusza.

Czytaj więcej...

LOTTO partnerem letniej wyprawy na K2

Czesław Lang i Jerzy Natkański

Już dziś – w czwartek, 22 czerwca 2017, o godz. 14.55 – grupa polskich himalaistów, z Jerzym Natkańskim na czele, odleci z lotniska Okęcie w Warszawie do Islamabadu w Pakistanie. Celem letniej wyprawy przygotowawczej na K2, której partnerem zostało LOTTO, jest wejście na drugi szczyt świata o wysokości 8611m n.p.m. i jednocześnie jak najlepsze przygotowanie, m.in. pod względem wyboru trasy, do  zimowego szturmu na K2. Ekspedycja stanowi jeden z punktów realizacji programu Polski Himalaizm Zimowy im. A. Hajzera, realizowanego przez PZA.

Czytaj więcej...

Regatta Ultramaraton Babia Góra - relacja z zawodów

Fot. Karolina Krawczyk

Dnia 10 czerwca 2017 roku odbyła się czwarta już edycja jednego z najtrudniejszych biegów górskich w Polsce - Regatta Ultramaraton Babia Góra. Tym razem trasy biegów - od dystansu maratońskiego po najdłuższy 6xBabia - zostały lekko zmienione. Powodem tego były naturalnie występujące zmiany terenu, na części których miały odbywać się zawody.

Czytaj więcej...

Bieg dla Słonia już w piątek 23.06 o 22:00

Bieg dla Słonia

Już po raz piąty biegacze i miłośnicy gór oraz sportu wystartują w Biegu dla Słonia, memoriale upamiętniającym tragicznie zmarłego himalaistę Artura Hajzera. Uczestnicy, jak co roku wystartują o godzinie 22:00 ze Stadionu Śląskiego i pokonają dystans niespełna 7 kilometrów alejkami Parku Śląskiego.

Czytaj więcej...

Beskidy dla rowerzystów. PKL w sezonie letnim stawia na dwa koła

MTB

Polskie Koleje Linowe chcą korzystać z lata. Co prawda na nartach o tej porze roku nie da rady poszusować, ale za to można wsiąść na rower! Góry są najpopularniejszym w Polsce kierunkiem wakacyjnych podróży. Przyciągają nie tylko widokami i mikroklimatem, ale również możliwościami aktywnego spędzania czasu – tak wynika z badania Polskich Kolei Linowych.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"