Twój Sklep Górski

 

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Statystyki

  • Artykułów: 6513
  • Odsłon artykułów: 17095737

Sporty Górskie

Zapisy na III Flexistav Bieg Granią Tatr rozpoczęte

Flexistav BGT

Jeszcze do niedzieli 19 lutego trwają zapisy na trzecią edycję Flexistav Biegu Granią Tatr, który w tym roku odbędzie się w sobotę 19 sierpnia. Trasa ponownie będzie prowadzić z Siwej Polany w Dolinie Chochołowskiej przez Grzesia, Wołowiec, Starorobociański Wierch na Halę Ornak. Dalej przez Czerwone Wierchy na Kasprowy i Halę Gąsienicową, skąd przez Krzyżne zawodnicy przebiegną do Doliny Pięciu Stawów i Roztoki, by przez Rówień Waksmundzką i Nosalową Przełęcz wrócić do Kuźnic. Stamtąd krótki, finałowy zbieg na stadion COS przy rondzie Jana Pawła II w Zakopanem, gdzie czekać będzie upragniona meta. Dystans wyniesie 71km z +5000m przewyższenia, a limit na pokonanie trasy został wydłużony o pół godziny i ma 17h 30min.

Czytaj więcej...

#everestnews: Okno pogodowe i kolejna próba zdobycia Everestu

#everestnews: Okno pogodowe i kolejna próba zdobycia Everestu

Jak donoszą prognozy wraz z początkiem przyszłego tygodnia huraganowe wiatry mają się uspokoić, a wyprawę Alexa Txikona czeka kilka dni okna pogodowego pomiędzy 14 a 18 lutym. Trzeba wykorzystać taką szansę komentuje Alex publikując na swojej stronie, iż po kilku dniach odpoczynku po ostatniej akcji górskiej, himalaista znów rusza na starcie z Mont Everestem. Właśnie dziś wyprawa rusza do obozu drugiego. Przypomnijmy, iż ostatnim razem porywiste wiatry dosłownie zmiotły C2, czego i tym razem obawia się Alex.

Czytaj więcej...

Zwycięzcy VIII Zielonego Górowania Mocy

Zielone Górowanie Mocy

Kobiety:
1. Kasia Makasewicz - Łódź
2. Iza Juszczak - Zielona Góra
3. Gracjana Wąsik - Lubin

Czytaj więcej...

Konferencja prasowa przed 41. Biegiem Piastów

konferencja

Sporo nowości w 41. Biegu Piastów, 5561 zgłoszeń z 26 krajów z czterech kontynentów. Dziesięć biegów na dystansach od 1 do 50 kilometrów. Konkurencje rodzinne, dziecięce, jedna nocna… Piękna twarz dwukrotnej mistrzyni Polski i dwukrotnej olimpijki Pauliny Maciuszek Oficjalną Twarzą 41. Biegu Piastów.

Czytaj więcej...

Everest news: Powrót z C4

alex txikon

Wszystkim tym, którzy od rana śledzą kolejne kroki Alexa Txikona w zdobyciu Mount Everestu zimą bez tlenu spieszymy z informacją dlaczego wyprawa z C4 wraca do C3. Jak donosi portal Altitude porywisty, huraganowy wręcz wiatr w C4 uniemożliwia rozbicie namiotu. W związku z powyższym wyprawa prawdopodobnie zostanie dziś w obozie niższym i na bieżąco podejmować będzie decyzję co dalej z atakiem szczytowym. Trzymamy kciuki – niezmiennie i nieprzerwanie!

Czytaj więcej...

#everestnews: Depozyt na Przełęczy Południowej w obozie czwartym

Depozyt na Przełęczy Południowej w obozie czwartym

Wyprawa Alexa przebywa obecnie w basecampie po osiągnięciu rekordowej jak dotąd wysokości 7950 m n.p.m. Srogie warunki zimowe i porywiste wiatry kolejny raz zaskakują himalaistę. Atak, który uznaliśmy za szczytowy 2 lutego w rezultacie zakończył się po dojściu do C4 na wysokości 7950 m n.p.m. i pozostawieniu tam depozytu. Korzystając w krótkotrwałego okna pogodowego Txikon wraz z sherpami ruszyli 4 lutego na Everest.

Czytaj więcej...

Everest news: Wyprawa Alexa Txikona w C3

Alex Txikon

Dzisiejszą noc wyprawa Alexa Txikona spędziła na wysokości 7400 m n.p.m. w C3. Alex wspina się z dwoma Sherpami: Nurbu i Cheppalem. Ekipa jest mocno zmotywowana i czuje się bardzo dobrze. Nie obyło się również bez nieprzyjemnych niespodzianek, na które jednak ekipa Alexa była przygotowana.

Czytaj więcej...

Red Bull Bieg Zbójników - wyzwanie dla każdego

red bull bieg zbójników

Jeżeli chcesz się sprawdzić i jesteś prawdziwym miłośnikiem aktywności fizycznej na świeżym powietrzu Red Bull Bieg Zbójników to zawody dla Ciebie. Zdobycie Jankulakowskiego Wierchu jest co prawda wyzwaniem nawet dla profesjonalistów, ale jak pokazuje historia zeszłorocznej edycji na szczycie stanąć mogą także ci, którzy swoje pierwsze kroki na biegówkach postawili zaledwie dzień wcześniej. Wszystko czego potrzebujesz to odpowiedni sprzęt, podstawy techniki i dobry humor!

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"