Sporty Górskie

400 zawodników, 54 kilometry na grzbiecie Karkonoszy

Zimowy Ultramaraton Karkonoski

400 zawodników, 54 kilometry na grzbiecie Karkonoszy, mgła, śnieg, silny wiatr, mnóstwo emocji i przełamania własnych słabości. W ubiegły weekend odbył się w Karpaczu po raz piąty Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego.

Czytaj więcej...

Alpiniści Marc-Andre Leclerc i George Johnson zaginęli podczas wspinaczki na Alasce

źr. Juneau Mountain Rescue

Dwóch doświadczonych alpinistów: Kanadyjczyk Marc-Andre Leclerc i Amerykanin George Johnson zaginęli podczas wspinaczki na jednym ze szczytów w masywie Mendenhall Towers na Alasce.

Czytaj więcej...

PŚ w skokach: Kamil Stoch z drugą Kryształową Kulą!

Kamil Stoch, Fot. Clement Bucco-Lechat, źr. Wikipedia

Kamil Stoch nawet na chwilę nie zwalnia tempa. Trzykrotny mistrz olimpijski w czwartek nie miał sobie równych w Trondheim, z kolei w niedzielę po raz drugi w swojej karierze zapewnił sobie zwycięstwo w końcowej klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polak w zawodach był wprawdzie szósty, ale i tak zdołał postawić kropkę nad „i”, wygrywając przy okazji morderczy maraton, jakim bez wątpienia był Raw Air. Za triumf w norweskim cyklu nasz rodak zainkasował bagatela 60 tysięcy euro.

Czytaj więcej...

5500 kilometrów rowerem – wrocławianin rusza na ekstremalny wyścig

5500 kilometrów rowerem – wrocławianin rusza na ekstremalny wyścig

Trasa łącząca dwa oceany, 5500 kilometrów, jeden etap i konieczność liczenia tylko na siebie. Już 17 marca Paweł Puławski weźmie udział w ekstremalnym wyścigu przez Australię – wspomagany przez oświetlenie wrocławskiej firmy Mactronic.

Czytaj więcej...

Szybciej, wyżej, mocniej, czyli Akademickie Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej 2018

Szybciej, wyżej, mocniej, czyli Akademickie Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej 2018

Zgodnie z niepisaną tradycją, ponownie na Śląsku, już za niespełna miesiąc, najlepsi wspinacze w Polsce podejmą rywalizację, której stawką będą tytuły Akademickich Mistrzyń oraz Mistrzów Polski 2018. W dniach 6-8 kwietnia zobaczymy wielu utytułowanych zawodników, co powinno zagwarantować niezwykle ciekawe i stojące na wysokim poziomie widowisko sportowe.

Czytaj więcej...

PŚ w skokach: Sukces polskiej drużyny w Oslo, pech Kamila Stocha

Fot. Lukas Riebling, Wikipedia (na zdjęciu skocznia Holmenkollen w Oslo)

Nie tak miał wyglądać konkurs skoków narciarskich w Oslo w wykonaniu reprezentantów Polski. Zawody zaliczane nie tylko do Pucharu Świata, ale także do cyklu Raw Air ku zadowoleniu gospodarzy wygrał Daniel Andre Tande. Norweg na półmetku rywalizacji był dopiero ósmy, ale dzięki zmiennym warunkom atmosferycznym z nawiązką odrobił stratę i mógł cieszyć się z upragnionego triumfu. Na wietrznej loterii skorzystali również Austriacy – drugi był Stefan Kraft, a skład podium nieoczekiwanie uzupełnił Michael Hayboeck.

Czytaj więcej...

PŚ w skokach: Dublet Polaków w Lillehammer, fenomenalny Stoch!

Fot. Wikipedia (na zdjęciu skocznia w Lillehammer)

Kamil Stoch w dalszym ciągu jest w nieprawdopodobnym gazie. Trzykrotny mistrz olimpijski we wtorek ponownie był klasą samą dla siebie, potwierdzając doskonałą formę, prezentowaną podczas treningów i kwalifikacji. Polak w imponującym stylu sięgnął po swoje dwudzieste ósme zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata, dzięki czemu dogonił w liczbie zwycięstw samego Martina Schmitta.

Czytaj więcej...

Garmin Ultra Race kolejny raz biegiem kwalifikacyjnym do UTMB!

Garmin Ultra Race kolejny raz biegiem kwalifikacyjnym do UTMB!

Trzecia edycja Garmin Ultra Race odbędzie się w terminie 14-16 września br. Kolejny raz zawody rozgrywane w Radkowie znalazły się na liście biegów kwalifikacyjnych do Ultra Trail du Mont Blanc, jednego z najtrudniejszych ultramaratonów górskich w Europie. W tym roku punkty do UTMB będą mogli zdobyć biegacze rywalizujący na dwóch dystansach: 53 km oraz 81 km.

Czytaj więcej...

Najszybsi zawodnicy, największe emocje. No Limit Kasprowy już 24 marca

No Limit Kasprowy

Już po raz trzeci profesjonaliści i amatorzy narciarstwa alpejskiego zmierzą się na trasie najdłuższego i najbardziej wymagającego slalomu giganta w Polsce. Zawody No Limit Kasprowy 2018 odbędą się 24 marca na szczycie Kasprowego Wierchu. Zawody No Limit Kasprowy to konkurencja slalomu giganta z elementami supergiganta, która zostanie rozegrana na Kasprowym Wierchu. Dzięki świetnym warunkom śniegowym, zawodnicy będą rywalizować na Hali Goryczkowej.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7841
  • Odsłon artykułów: 21880861

';