male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Biegi górskie

Ultra-Trail(R) Małopolska - bieg po dnie morza

Ultra-Trail(R) Małopolska - bieg po dnie morza

Możesz biec po dnie morza dystans jak wokół Mont-Blanc! Abstrakcja? Nie. Regatta Ultra-Trail® Małopolska! Regatta Ultra-Trail® Małopolska już 19-21 maja. Uczestnicy pięciu biegów górskich, z dystansami od 10 do 170 kilometrów będą przemierzać szlaki Beskidu Wyspowego i Gorczańskiego Parku Narodowego. Start i meta biegów znajdują się przy schronisku górskim usytuowanym najbliżej Krakowa – Schronisku PTTK na Kudłaczach.

Czytaj więcej...

Piotr Hercog zwycięża w Patagonii - najlepszy na dystansie 100 mil w Ultra Fiord

Hercog

Rozgrywany w chilijskiej Patagonii, w prowincji Ultima Esperanza Ultra Fiord, mimo dopiero trzeciej edycji już zyskał miano jednego z najtrudniejszych biegów górskich świata. Zmienne warunki pogodowe z których słynie Patagonia, lodowce, bagna, kolczaste krzewy, ponad siedem tysięcy metrów podbiegów to tylko niektóre z czynników charakteryzujących ten bieg.

Czytaj więcej...

10-17 czerwca 2017 w Bieszczadach III Festiwal Biegu Rzeźnika

Bieg Rzeźnika

Za niecałe trzy miesiące w Bieszczadach odbędzie się prawdziwa biegowa rzeź na 13 sposobów, a miejscowość Cisna stanie się stolicą biegów górskich. To wszystko za sprawą III Festiwal Biegu Rzeźnika z kultowym ultramaratonem na czele.

Czytaj więcej...

Relacja z II Maratonu Pieszego Przedwiośnie

przedwiośnie

W minioną sobotę, 1 kwietnia 2017 odbył się II Maraton Pieszy Przedwiośnie w wokół Gór Świętokrzyskich. Organizatorzy wybrali idealną datę, gdyż przejście 76 km wydawało się być żartem. Wraz z pozostałymi 189 uczestnikami z całej Polski postanowiłam podjąć się tego zadania. Dla mnie był to debiut w tak długim dystansie, więc nie miałam zielonego pojęcia, jakie atrakcje czekają na mnie i mój organizm.

Czytaj więcej...

III edycja Festiwalu Biegów Alpejskich

FBA

W dniach 5-6 sierpnia 2017 r. do Zawoi zawitają miłośnicy biegów alpejskich oraz mocnej rywalizacji etapowej. 13 biegów, 40 km i ponad 6000 m w pionie, a wszystko to w ciągu 2 dni w ramach III edycji Festiwalu Biegów Alpejskich.

Czytaj więcej...

Piotr Hercog startuje w Ultra Fiord na dystansie 100 mil

Hercog

W nadchodzący weekend, w zmiennych i ciężkich warunkach w Patagonii, a dokładnie w jej południowo – zachodniej części odbędą się zawody Ultra Fiord. Uczestnicy mają do wyboru 5 dystansów od 50 kilometrów aż do 100 mil.
Miejsce dla nas bardzo odległe, ale oczywiście na listach startowych nie może zabraknąć naszych rodaków. Na najdłuższym dystansie wystartuje Piotr Hercog – zawodnik Salomon Suunto Team, zwycięzca między innymi Ice Baikal Marathon w 2016, jeden z najlepszych ultramaratończyków na świecie.

Czytaj więcej...

Ruszyły zapisy na leśny bieg drużynowy 4Rest Run

4Rest Run

Zawody 4Rest Run, które odbędą się 17 września w Puszczy Niepołomickiej, są z wielu powodów wydarzeniem niezwykłym. Do rywalizacji sportowej w pięknych okolicznościach przyrody już po raz trzeci zapraszają organizatorzy, Stowarzyszenie „Niepołomice biegają”, oraz marka Regatta, główny sponsor imprezy w ramach programu Regatta RUSZ SIĘ!. Zapisy na 4Rest Run ruszyły w marcu.

Czytaj więcej...

Ultra-Trail® Małopolska 19-21.05.2017

Ultra-Trail® Małopolska

Jeden z najtrudniejszych biegów w Polsce, 170-kilometrowy Ultra-Trail® Małopolska 170, który dystansem i sumą przewyższeń odpowiada Ultra-Trail® du Mont Blanc już w połowie maja 2017 r. To nie jest łatwy bieg. Przemierzasz cały Beskid Wyspowy i Gorczański Park Narodowy. Góra, dół, góra, dół. Przez jeden weekend poznajesz większą część Małopolski, walczysz i po tym doświadczeniu wiesz, że jesteś w stanie biegać wokół Mont Blanc – mówi Paweł Derlatka, główny pomysłodawca i kierownik zawodów. Ty biegniesz, my zapewniamy wszystko, abyś mógł zmierzyć się ze sobą - dodaje.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"