Biegi górskie

Natalia Tomasiak podbija Elbę! Zwycięstwo na trasie Elba Trail

Natalia Tomasiak podbija Elbę

W miniony weekend na włoskiej wyspie Elbie odbyła się XI edycja Elba Trail. To, że bieganie na wyspach ostatnio jest coraz popularniejszym kierunkiem startu dla naszych rodzimych biegaczy górskich, pokazała Transgrancanaria oraz Transvulkania, gdzie w ostatnich latach na listach startowych widniało czasami od kilkudziesięciu do nawet 150 naszych rodaków.

Czytaj więcej...

Bieg dla Słonia – memoriał z prawdziwego zdarzenia

Bieg dla Słonia – memoriał z prawdziwego zdarzenia

Od ładnych paru lat mamy w Polsce do czynienia z rosnącą liczbą imprez sportowych i rekreacyjnych, które organizatorzy określają mianem memoriałów. Wystarczy chwila, by wymienić co najmniej kilka imprez upamiętniających ważne dla określonych środowisk postacie. Nie ma w tym oczywiście niczego złego do momentu, w którym okazuje się, że nazwisko upamiętnianego człowieka posłużyło organizatorowi tylko i wyłącznie w celach marketingowych.

Czytaj więcej...

MŚ w Trailu za nami. Magdalena Łączak szóstą kobietą na świecie!

fot. Kingrunner ULTRA

Mistrzostwa Świata w Trailu 12 maja przeszły do historii. Zawody pod patronatem ITRA (International Trail Running Association) odbyły się w Penyagolosa, a bieg główny liczył 85 km (+4.900/-3690 m). To na nim świetną formę pokazała polska, ośmioosobowa reprezentacja. Edyta Lewandowska, Magdalena Łączak, Paulina Wywłoka, Marcin Świerc, Artur Jabłoński, Kamil Leśniak, Paweł Dybek oraz Piotr Będkowski.

Czytaj więcej...

Vall de Ribes – katalońska propozycja w wersji Extreme

Foto: archiwum własne oraz materiały organizatora

Już w najbliższy weekend 21-22 kwietnia 2018 odbędzie się VI edycja Festiwalu Vall de Ribes Xtreme we wschodnich Pirenejach. Centrum wydarzeń będzie znajdować się w miejsowości Ribes de Freser, z którego biegacze będą startować na trasy aż ośmiu biegów od długości 10 do 77 km. W najbardziej prestiżowym biegu Marathon XS zobaczymy Natalię Tomasiak.

Czytaj więcej...

Marcin Świerc ambasadorem Columbia Sportswear

Marcin Świerc

Marcin Świerc, jeden z najwybitniejszych polskich biegaczy, został nowym ambasadorem Columbia Sportswear, dołączając do grona przyjaciół marki, którzy inspirują do aktywnego spędzenia czasu i propagują sporty outdoorowe. Świerc będzie testował kolekcję Columbia Montrail, czyli linię produktów opracowaną z myślą o entuzjastach biegania w górach.

Czytaj więcej...

Szósta edycja Biegów w Szczawnicy już w sobotę

fot. Piotr Dymus

21 kwietnia Szczawnica zamieni się w miasteczko biegowe z prawdziwego zdarzenia. W tej edycji zawodnicy wystartują na pięciu dystansach od 6 do 96 km. Przyjedzie też elita biegów górskich, aby rywalizować w ramach Mistrzostw Polski w Długodystansowym Biegu Górskim.

Czytaj więcej...

Hoka One One oficjalną marką obuwia w zawodach IRONMAN®

Hoka One One & Ironman

Wielki sukces Hoka One One - producent innowacyjnego obuwia dla biegaczy ogłosił zawarcie porozumienia z przedsiębiorstwem Wanda Sports Holdings, zarządzającym marką IRONMAN®. W tym roku słynny cykl zawodów dla triathlonistów odbędzie się już po raz czterdziesty, a jego najważniejsza impreza - stanowiące ukoronowanie cyklu Mistrzostwa Świata - ponownie odbędą się w mieście Kailua - Kona na Hawajach.

Czytaj więcej...

Brubeck Iron Run na Festiwalu Biegowym 2018!

Brubeck Logo

Marka BRUBECK została Partnerem Tytularnym IRON RUN – najbardziej wymagającej z konkurencji Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Kolejna edycja wyzwania startuje już 7 września – zapisy trwają.

Czytaj więcej...

Natalia Tomasiak wygrała Marathon XS

Natalia Tomasiak

W miniony weekend odbyło się w Polsce i na świecie wyjątkowo dużo słynnych imprez biegowych. Nie inaczej było w Pirenejach w Hiszpanii, gdzie wystartował Festiwal Vall de Ribes. 8 dystansów do wyboru, od 10 do 77 km. Najpoważniejszym wyzwaniem jednak było ukończenie Królewskiego Dystansu Maraton XS z przewyższeniami 3500 m. Jako pierwsza pokonała go kryniczanka, Natalia Tomasiak. Członkini Salomon Suunto Team dotarła na metę po 5 godzinach i 52 minutach.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

logo biale_proste2

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 8020
  • Odsłon artykułów: 22615352

';