male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Biegi górskie

Tenzing Hillary Everest Marathon – najwyżej rozgrywany maraton na świece startuje już za tydzień

Tenzing Hillary Everest Marathon – najwyżej rozgrywany maraton na świece startuje już za tydzień

Piotr Hercog, zawodnik Salomon Suunto Team jednym z faworytów biegu. Uczestnicy Tenzing Hillary Everest Marathon odliczają dni do startu. Wśród startujących jest w tym roku kilku Polaków - choć dokładnej listy startowej organizator nie opublikował. Wśród nich jest Piotr Hercog, który stał się specjalistą od ultramaratonów rozgrywanych w ekstremalnych warunkach w najbardziej odległych zakątkach świata (wygrana w Baikal Ice Marathon czy Ultra Fiord w Patagonii). Piotrek spróbuje powalczyć o podium z lokalnymi biegaczami co stanowi nie lada wyzwanie.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Polski w Ultra - trasa zmieniona ale mistrz ten sam!

Marcin Świerc - fot. Jacek Deneka

Marcin Świerc potwierdził swoją dominację na krajowym podwórku. Edyta Lewandowska pokazuje że szybkość z asfaltu to ogromny atut w górach. W sobotę 22 kwietnia br. odbyły się Mistrzostwa Polski w Ultradystansowym Biegu Górskim. Do tej pory – trzykrotnie medale były rozdawane na Biegu 7 Dolin w Krynicy. Po raz pierwszy obyły się one podczas Biegów w Szczawnicy na dystansie Niepokornego Mnicha – prawie 96km trasie i około 4600m przewyższenia.

Czytaj więcej...

Zbliża się II edycja biegu JUR(a)UN

Zbliża się II edycja biegu JUR(a)UN

Już 27 i 28 maja na Jurze w Hucisku odbędzie się kolejna, siódma już edycja Otwartych Dni Wspinania. Oznacza to, że zbliża się również II edycja biegu „JUR(a)UN”, znanego również jako „Jura Run” . We współpracy z Fundacją Górską organizacją biegu zajmie się Masakratorrun, organizator biegów ekstremalnych na terenie południowej Polski. Bieg na dystansie około 10 km ma charakter terenowy. Jego trasa wiedzie przez drogi gruntowe, ścieżki leśne, tereny skałkowe, łąki. Powiadomcie znajomych. Bieganie jest super! ;)

Czytaj więcej...

Piotr Hercog wyruszył na Tenzing Hillary Everest Marathon

Tenzing Hillary Everest Marathon

Piotr Hercog, zawodnik Salomon Suunto Team wyruszył w Himalaje. Cel - Tenzing Hillary Everest Marathon – najwyżej rozgrywany maraton na świece. Od 2003 roku w rocznicę pierwszego wejścia na Mount Everest przez Nowozelandczyka Edmunda Percivala Hillary'ego i Nepalczyka Tenzinga Norgaya, którego to dokonano 29 maja 1953 organizowany jest bieg Tenzing-Hillary Everest Marathon.

Czytaj więcej...

Marcin Świerc startuje w The Great Wall Marathon

The Great Wall Marathon

Tradycyjnie w okolicach połowy maja odbywa się jeden z najtrudniejszych maratonów na świecie – The Great Wall Marathon. Maraton na Murze Chińskim to bardzo specyficzny i wymagający bieg. Na trasie 42 km 195 m uczestnicy mają bowiem do pokonania 5164 schody. Tym samym rezultaty uzyskiwane w tym biegu są z reguły o 50 procent dłuższe niż standardowe czasy uzyskiwane na dystansach maratońskich.

Czytaj więcej...

Virtuti Militari - bieg z przeszkodami i historią w tle

bieg virtuti militari

W dniach 3-4 czerwca 2017 roku w malowniczej otulinie Doliny Popradu w okolicach Rytra po raz pierwszy będzie miało miejsce tak innowacyjne wydarzenie sportowe, jak Virtuti Militari - Bieg Honoru. To reżyserowany bieg przeszkodowy, oparty na wydarzeniach historycznych II wojny światowej. Każdy, kto ukończy Virtuti Militari - Bieg Honoru, otrzyma koszulkę finiszera marki Regatta Great Outdoors.

Czytaj więcej...

Columbia Głównym Partnerem Technicznym biegu górskiego Łemkowyna Ultra-Trail® 2017

Łemkowyna Ultra-Trail

Z wielką przyjemnością informujemy cały świat Gór i Sportu, iż amerykańska marka Columbia została Głównym Partnerem Technicznym wydarzenia Łemkowyna Ultra-Trail®, na które składa się pięć biegów górskich o długości od 30 do 150 km w dzikim i błotnistym Beskidzie Niskim.

Czytaj więcej...

Ultra-Trail(R) Małopolska - bieg po dnie morza

Ultra-Trail(R) Małopolska - bieg po dnie morza

Możesz biec po dnie morza dystans jak wokół Mont-Blanc! Abstrakcja? Nie. Regatta Ultra-Trail® Małopolska! Regatta Ultra-Trail® Małopolska już 19-21 maja. Uczestnicy pięciu biegów górskich, z dystansami od 10 do 170 kilometrów będą przemierzać szlaki Beskidu Wyspowego i Gorczańskiego Parku Narodowego. Start i meta biegów znajdują się przy schronisku górskim usytuowanym najbliżej Krakowa – Schronisku PTTK na Kudłaczach.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"