Runmageddon Kids na Saharze

Kategoria: Sporty Górskie / Biegi górskie

Runmageddon i Wawel podęli się kolejnego wspólnego, dobroczynnego wyzwania. Zaprosili dzieci z marokańskich szkół do pokonania formuły Kids znanej z polskich edycji ekstremalnego biegu z przeszkodami i przygotowali słodką niespodziankę od marki Wawel.

Planując Runmageddon Sahara organizator ekstremalnego wyzwania zaproponował mar-ce Wawel wspólną organizację niecodziennej zabawy dla marokańskich dzieci.  Przed wydarzeniem do lokalnych szkół trafiło zaproszenie do wzięcia udziału w Runmageddonie Kids. - Organizując akcję dla uczniów chcemy podziękować społeczności lokalnej za wsparcie i gościnę. Bez ich pomocy organizacja Runmageddonu byłaby znacząco utrudniona. Zależy nam też na tym, żeby każda edycja Runmageddonu realizowała do-broczynną misję i była swoistym przekazem, że warto pomagać - zarówno dla uczestni-ków, jak i kibiców - mówi prezes Runmageddonu Jaro Bieniecki.

 runkids1303

Pierwszego dnia, tuż po zakończenia odcinka biegowego. Tomasz Żak, trener cyklu eks-tremalnych biegów z przeszkodami i ambasador marki Wawel w ramach Runmageddonu, wyruszył autobusem do okolicznych szkół, by osobiście zabrać małych śmiałków na miej-sce Runmageddonu Kids. Uczniowie razem z Tomkiem ruszyli w kierunku malowniczej pustyni Erg Chebbi, gdzie czekała ich niesamowita przygoda. Okoliczne dzieci pełne eks-cytacji mierzyły się z wyzwaniem Runmageddonu Kids. Do przebiegnięcia miały kilome-trowy dystans z około 10 utrudnieniami. Z pomocą uczestników pokonywali zasieki, ścianki i doły, z radością docierając do mety. - To było niesamowite wrażenie. Zobaczyć to zaskoczenie i radość na ich twarzach. Pełne energii i zaciekawienia pokonywali prze-szkody przy naszej pomocy - mówi Tomasz Żak. Kiedy wszyscy dzielnie dobiegli do mety, zostali zaproszeni do obozowiska na poczęstunek od marki Wawel. Dostali mnóstwo sło-dyczy, co wywołało w nich wielką radość.

runkids1303 2

Ta dobroczynna akcja na rzecz lokalnej społeczności, była kolejnym krokiem we współ-pracy Runmageddonu z marką Wawel. Partnerzy już po raz drugi podjęli się niecodzien-nego działania na rzecz dzieci. Pierwsza tego typu inicjatywa miała miejsce podczas Runmageddonu Kaukaz, kiedy to Tomasz Żak pokonując górskie trasy, zachęcał do wzię-cia udziału w głosowaniu na fanpage’u marki Wawel. Celem akcji był wybór przez głosu-jących domów dziecka, do których trafią pakiety startowe na Runmageddon Kids oraz słodycze tej znanej polskiej marki.  Charytatywne działania spotkały się z ciepłym przy-jęciem dzieci oraz internautów, dzięki czemu zarówno pakiety jak i słodycze trafiły do wszystkich domów dziecka biorących udział akcji.

 runkids1303 1

 

 

Źródło:
mat.pras. Extreme Events

 

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9203
  • Odsłon artykułów: 25214055
  
  ';