male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Polska

Regatta Ultramaraton Babia Góra - do końca marca niższe opłaty

Regatta Babia Góra

Ile razy i kto wbiegnie na szczyt Babiej Góry w ciągu jednego dnia? Dowiemy się 10 czerwca 2017 r. podczas organizowanych na stokach Królowej Beskidów zawodów Regatta Ultramaraton Babia Góra. Jak na razie rekordzistą pozostaje Lucjan Chorąży, jedyny zawodnik, któremu udało się to 6 razy pod rząd. Pokonanie 100-kilometrowej trasy z przewyższeniem +8000 m / -8000 m zajęło mu 17h:7min:20s.

Czytaj więcej...

IV edycja ZUK-u za nami

ZUK, fot. BIKElife

Zimowy Ultramaraton Karkonoski to wyjątkowe wydarzenie, nie tylko ze względu na piękne miejsce, nieprzewidywalną pogodę czy świetną organizację a przed wszystkim ze względu na ideę. To już mija czwarty rok od śmierci wyjątkowego alpinisty i himalaisty - Tomka Kowalskiego. To własnie ku jego pamięci co roku rozgrywany jest ZUK. Od samego początku cieszył się on dużą popularnością. To jeden z ciekawszych biegów rozgrywanych zimą.

Czytaj więcej...

Garmin Ultra Race po raz kolejny biegiem kwalifikacyjnym do UTMB!

GUR

To już potwierdzona informacja! Garmin Ultra Race po raz drugi został biegiem kwalifikacyjnym do Ultra Trail du Mont Blanc, słynnego biegu wokół masywu Mont Blanc! Biorąc udział w Garmin Ultra Race na dystansie 53 km, biegacze będą mogli ponownie uzyskać 3 punkty kwalifikacyjne do UTMB, jeśli tylko zmieszczą się w limicie czasu przewidzianym przez organizatorów biegu, który w tym roku także wyniesie 10 godzin.

Czytaj więcej...

Regatta Bieg Wierchami – ruszyły zapisy!

bieg wierchami

Ruszyły zapisy na organizowany już po raz czwarty Regatta Bieg Wierchami. Do wyboru trzy dystanse oraz zawody Nordic Walking. Rezerwujcie w swoich kalendarzach termin 16-17 czerwca 2017 roku i przyjeżdżajcie na biegowe święto w piękne rejony Beskidu Sądeckiego!

Czytaj więcej...

Virtuti Militari - bieg honoru

bieg virtuti militari

Dziś mamy dla wszystkich szczególne zaproszenie! Chcielibyśmy Was zainteresować wydarzeniem, jakiego w Polsce jeszcze nie było. W dniach 3-4 czerwca 2017 w malowniczej scenerii Doliny Popradu odbędzie się Virtuti Militari Bieg Honoru. Co wyróżnia to wydarzenie na tle innych? Przede wszystkim to, że oprócz wymiaru czysto sportowej rywalizacji będzie to doskonała okazja do podróży w czasie i przeniesienia się w realia II Wojny Światowej.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Blogerów i Dziennikarzy podczas Garmin Ultra Race!

garmin ultra race

Garmin Ultra Race to bieg górski w Górach Stołowych, którego druga edycja odbędzie się w dniach 16 i 17 września w Radkowie. Zawodnicy do wyboru mają jeden z trzech dystansów: 53 km, 24 km lub 9 km. Na najdłuższym dystansie odbędą się Mistrzostwa Blogerów i Dziennikarzy!

Czytaj więcej...

ZUK - ultra zima w Karkonoszach

ZUK - ultra zima w Karkonoszach

Zima. Silny wiatr, śnieg po kolana, lodowa pustynia, mgła, oblodzone fragmenty podejścia i zbiegu ze Śnieżki. To wszystko czekało zawodników biegnących 52 km grzbietem Karkonoszy podczas Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego.

Czytaj więcej...

Już w najbliższą sobotę IV edycja Red Bull bieg zbójników

red bull bieg zbójników

25 lutego biegacze narciarscy z całej Polski zmierzą się z wyjątkową trasą o długości 8,2 kilometra, przygotowaną w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska specjalnie na zawody Red Bull Bieg Zbójników.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"