male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Polska

Columbia Głównym Partnerem Technicznym biegu górskiego Łemkowyna Ultra-Trail® 2017

Łemkowyna Ultra-Trail

Z wielką przyjemnością informujemy cały świat Gór i Sportu, iż amerykańska marka Columbia została Głównym Partnerem Technicznym wydarzenia Łemkowyna Ultra-Trail®, na które składa się pięć biegów górskich o długości od 30 do 150 km w dzikim i błotnistym Beskidzie Niskim.

Czytaj więcej...

III edycja Festiwalu Biegów Alpejskich

FBA

W dniach 5-6 sierpnia 2017 r. do Zawoi zawitają miłośnicy biegów alpejskich oraz mocnej rywalizacji etapowej. 13 biegów, 40 km i ponad 6000 m w pionie, a wszystko to w ciągu 2 dni w ramach III edycji Festiwalu Biegów Alpejskich.

Czytaj więcej...

Virtuti Militari - bieg z przeszkodami i historią w tle

bieg virtuti militari

W dniach 3-4 czerwca 2017 roku w malowniczej otulinie Doliny Popradu w okolicach Rytra po raz pierwszy będzie miało miejsce tak innowacyjne wydarzenie sportowe, jak Virtuti Militari - Bieg Honoru. To reżyserowany bieg przeszkodowy, oparty na wydarzeniach historycznych II wojny światowej. Każdy, kto ukończy Virtuti Militari - Bieg Honoru, otrzyma koszulkę finiszera marki Regatta Great Outdoors.

Czytaj więcej...

Ruszyły zapisy na leśny bieg drużynowy 4Rest Run

4Rest Run

Zawody 4Rest Run, które odbędą się 17 września w Puszczy Niepołomickiej, są z wielu powodów wydarzeniem niezwykłym. Do rywalizacji sportowej w pięknych okolicznościach przyrody już po raz trzeci zapraszają organizatorzy, Stowarzyszenie „Niepołomice biegają”, oraz marka Regatta, główny sponsor imprezy w ramach programu Regatta RUSZ SIĘ!. Zapisy na 4Rest Run ruszyły w marcu.

Czytaj więcej...

Ultra-Trail(R) Małopolska - bieg po dnie morza

Ultra-Trail(R) Małopolska - bieg po dnie morza

Możesz biec po dnie morza dystans jak wokół Mont-Blanc! Abstrakcja? Nie. Regatta Ultra-Trail® Małopolska! Regatta Ultra-Trail® Małopolska już 19-21 maja. Uczestnicy pięciu biegów górskich, z dystansami od 10 do 170 kilometrów będą przemierzać szlaki Beskidu Wyspowego i Gorczańskiego Parku Narodowego. Start i meta biegów znajdują się przy schronisku górskim usytuowanym najbliżej Krakowa – Schronisku PTTK na Kudłaczach.

Czytaj więcej...

Relacja z II Maratonu Pieszego Przedwiośnie

przedwiośnie

W minioną sobotę, 1 kwietnia 2017 odbył się II Maraton Pieszy Przedwiośnie w wokół Gór Świętokrzyskich. Organizatorzy wybrali idealną datę, gdyż przejście 76 km wydawało się być żartem. Wraz z pozostałymi 189 uczestnikami z całej Polski postanowiłam podjąć się tego zadania. Dla mnie był to debiut w tak długim dystansie, więc nie miałam zielonego pojęcia, jakie atrakcje czekają na mnie i mój organizm.

Czytaj więcej...

10-17 czerwca 2017 w Bieszczadach III Festiwal Biegu Rzeźnika

Bieg Rzeźnika

Za niecałe trzy miesiące w Bieszczadach odbędzie się prawdziwa biegowa rzeź na 13 sposobów, a miejscowość Cisna stanie się stolicą biegów górskich. To wszystko za sprawą III Festiwal Biegu Rzeźnika z kultowym ultramaratonem na czele.

Czytaj więcej...

Ultra-Trail® Małopolska 19-21.05.2017

Ultra-Trail® Małopolska

Jeden z najtrudniejszych biegów w Polsce, 170-kilometrowy Ultra-Trail® Małopolska 170, który dystansem i sumą przewyższeń odpowiada Ultra-Trail® du Mont Blanc już w połowie maja 2017 r. To nie jest łatwy bieg. Przemierzasz cały Beskid Wyspowy i Gorczański Park Narodowy. Góra, dół, góra, dół. Przez jeden weekend poznajesz większą część Małopolski, walczysz i po tym doświadczeniu wiesz, że jesteś w stanie biegać wokół Mont Blanc – mówi Paweł Derlatka, główny pomysłodawca i kierownik zawodów. Ty biegniesz, my zapewniamy wszystko, abyś mógł zmierzyć się ze sobą - dodaje.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"