male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7272
  • Odsłon artykułów: 19688010

Polska

6. „Górski Bieg Niepodległości”, czyli święto na sportowo!

6. „Górski Bieg Niepodległości”, czyli święto na sportowo!

Do startu 6. „Górskiego Biegu Niepodległości” w Świerkach/k. Ludwikowic Kłodzkich pozostały niecałe dwa miesiące. Nie wiemy czego oczekiwać po listopadowej aurze, bo równie dobrze może być piękna polska jesień, jak pełnia zimy. O tej porze roku niczego przewidzieć się nie da. Jedno jest pewne. Bieg się odbędzie bez względu na warunki atmosferyczne, a organizatorzy stworzą ciepłą, domową atmosferę, która uczestnikom Biegu, jak wielokrotnie przyznawali, bardzo odpowiada, a przyjeżdżają do Świerków, aby uczcić Święto Niepodległości na sportowo.

Czytaj więcej...

Rekordowy Letni Bieg Piastów

Jacek Sobas LBP

1370 uczestników - takiej frekwencji na Letnim Biegu Piastów jeszcze nie było! Zwyciężyli Patrycja Bereznowska i Jacek Sobas (ultramaraton na 50 km), Pavel Brydl i Karolina Obstój (półmaraton) oraz Piotr Holly i Elżbieta Kowalewska (11 km).

Czytaj więcej...

Warsztaty biegów górskich Akademii Górskiej PZU z Natalią Tomasiak

Warsztaty biegów górskich Akademii Górskiej PZU z Natalią Tomasiak

2 września, w ramach Akademii Górskiej PZU odbyły się warsztaty biegów górskich. Zostały poprowadzone przez członkinię Salomon Suunto Team, Natalię Tomasiak. Jej miłość do biegów górskich zapewniła jej m.in. zwycięstwo w tegorocznym Stubai Ultra Trail. Doświadczeniem dzieli się na swoim blogu Górski Styl.

Czytaj więcej...

XIII Maraton Gorce już 2 września!

XIII Maraton Gorce już 2 września!

Już 2 września miejsce będzie miała XIII edycja Maratonu Gorce. Impreza jest na tyle zachęcająca, że skierowano ją szczególnie dla amatorów biegów górskich. Dystans półmaratonu i maratonu po technicznie możliwym do przebiegnięcia terenie czeka na tych, którzy są gotowi postawić sobie poprzeczkę wyżej w swojej biegowej przygodzie. Do pokonania jest trasa Krościenko nad Dunajcem - Nowy Targ przebiegająca przez Gorce, z których są najpiękniejsze widoki na góry na jedyne, majestatyczne Tatry widziane z Lubania.

Czytaj więcej...

Druga edycja Garmin Ultra Race już w najbliższy weekend!

Druga edycja Garmin Ultra Race już w najbliższy weekend!

16 i 17 września odbędzie się kolejna edycja zawodów biegowych Garmin Ultra Race. Na listach startowych znajdują się nazwiska ponad 1100 zawodników, w tym jedni z najlepszych, polskich biegaczy ultra, między innymi: Bartosza Gorczycy, Ewy Majer czy Martyny Kantor. Różnorodność dystansów oraz wysoki poziom sportowej rywalizacji sprawiają, że Garmin Ultra Race to zawody niezwykle atrakcyjne dla zawodników oraz dla kibiców.

Czytaj więcej...

Magda Łączak i Paweł Dybek przed Flexistav Biegiem Granią Tatr

Magda i Paweł

Na przełomie lutego i marca nic nie zapowiadało takiego rozwoju sytuacji. Wydawało się, że kontuzja Magdy i związane z tym miesiące bez treningu mocno pokrzyżują plany startowe tej dwójki w nadchodzącym sezonie. Magda przez kontuzję mogła skupić się jedynie na rehabilitacji, Pawłowi po raz pierwszy od wielu sezonów przyszło budować formę w pojedynkę. Okazało się jednak, że nic straconego. Powrót do zdrowia Magdy i szybka odbudowa formy zaskoczyła nawet ją samą, a Paweł odnotowuje jeden z lepszych sezonów w swojej biegowej karierze.

Czytaj więcej...

Ruszają zapisy na III Bieg JUR(a)UN

Ruszają zapisy na III Bieg JUR(a)UN

Portal Górski i Fundacja Górski ECHO zapraszają wszystkich na „Memoriał Tadeusza Piotrowskiego. Piękno Gór- Lhotse”. W trakcie tego jesiennego spotkania miłośników gór po raz trzeci odbędzie się bieg JUR(a)UN, znany również jako „Jura Run”. Start biegu już w sobotę 7 października o godzinie 11:00 w Małych Dolomitach w Hucisku.

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy na Trzydziesty Trzeci Marszon

Serdecznie zapraszamy na Trzydziesty Trzeci Marszon

Marszon to całodobowy marsz po górach, który tym razem będzie prowadził przez przepiękne tereny Beskidu Żywieckiego. Startując z Hali Boraczej przejdziemy przez Halę Lipowską, Rysiankę, Halę Miziową i Pilsko, zajrzymy na wschód słońca na Babią Górę, następnie przez Przełęcz Jałowiecką i Korbielów wrócimy na Halę Lipowską.

Czytaj więcej...

Garmin Ultra Race – biegowe święto w Górach Stołowych!

Garmin Ultra Race

W terminie 16-17 września w Radkowie odbędzie się druga edycja biegów górskich Garmin Ultra Race. Na listach startowych znajduje się już ponad 1000 osób, a tych którzy chcą pobiec przez Góry Stołowe z każdym dniem przybywa, dlatego przypominamy, że to już ostatnie dni niższej opłaty startowej!

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"


';