male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Polska

Letni Bieg Piastów

Letni Bieg Piastów

Prawie tysiąc sto osób zgłosiło swój udział w Letnim Biegu Piastów na miesiąc przed zawodami. Pobiegną po pięknych trasach Gór Izerskich na dystansach 11, 21 i 50 kilometrów, jak również wezmą udział w marszu rekreacyjnym nordic walking. Dla dzieci przygotowano Wyprawę Zuchów i Bieg Przedszkolaka. Termin LBP: 26-27 sierpnia (sobota-niedziela).

Czytaj więcej...

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich już w najbliższy weekend

DFBG

Zaledwie dni dzielą nas od biegowego święta w Kotlinie Kłodzkiej - Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich. I choć internetowe zapisy są już zamknięte, na większość dystansów można się będzie jeszcze zapisać na miejscu, w Lądku Zdroju w biurze zawodów.

Czytaj więcej...

Festiwal Biegów Alpejskich – zapisy tylko do 31 lipca

Iwona Januszyk / fot. Magdalena Bogdan

5 - 6 sierpnia 2017 r. do Zawoi zawitają miłośnicy rywalizacji etapowej i biegów górskich. Czeka na nich 13 biegów na różnych dystansach o łącznej długości 40 km i ponad 6000 m przewyższenia w pionie. Można wystartować we wszystkich lub w pojedynczych. To ostatnia chwila na zapisy internetowe - trwają tylko do 31 lipca 2017 r. lub do wyczerpania limitów miejsc. Wszystkie biegi liczą się w klasyfikacji Ligi Biegów Górskich Dare 2b.

Czytaj więcej...

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich już za tydzień!

DFBG

W dniach 20-23 lipca odbędzie się V Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich, zawody wyjątkowe, przyciągające mnóstwo biegaczy z całego kraju - w tym roku zapisanych jest prawie 2200 zawodników! Co sprawia, że co roku w okolicach 20 lipca do niewielkiego, acz urokliwego Lądka-Zdroju ściągają rzesze biegaczy? Środek wakacji, długa droga niemal z każdego miejsca w kraju, nie najwyższe przecież góry, a jednak startujących w Lądku-Zdrój każdego roku przybywa.

Czytaj więcej...

W Górach Świętokrzyskich "polecą wióry"

Swimrun

Pływanie nie jest kojarzone z górami. Kiedy jednak dodamy do pływania biegi przełajowe i umieścimy je w zachwycających terenach Gór Świętokrzyskich to otrzymamy dyscyplinę, której część z Was być może nigdy nie słyszała. Swimrun mimo, że w Polsce dopiero debiutuje to już doczekał się swojej stolicy. Góry Świętokrzyskie doskonale nadają się do tego zobowiązującego miana. Nic dziwnego, że polscy prekursorzy swimrunu postanowili zorganizować zawody właśnie w malowniczych okolicznościach świętokrzyskiej przyrody.

Czytaj więcej...

Triada 2017 – fotogalerie z letniej edycji

Triada 2017 – fotogalerie z letniej edycji

1-2 lipca 2017 roku - dwa dni w pięknych górach na niełatwych ścieżkach biegowych podczas letniej Triady, kolejnego wydarzenia Ligi Biegów Górskich Dare 2b, objętego także programem Regatta RUSZ SIĘ! Do Krościenka nad Dunajcem przyjechało blisko 300 uczestników, a zdecydowana większość biegaczy zdecydowała się na start w głównej konkurencji, czyli biegu etapowym.

Czytaj więcej...

Festiwal Biegów Alpejskich - zapisy do 31 lipca

Festiwal Biegów Alpejskich

3. edycja Festiwalu Biegów Alpejskich odbędzie się już za niespełna trzy tygodnie. W dniach 5-6 sierpnia 2017 r. do Zawoi zawitają miłośnicy biegów alpejskich oraz mocnej rywalizacji etapowej. Na uczestników czeka 13 biegów, 40 km i ponad 6000 m w pionie. Zapisy na wszystkie biegi odbywające się w ramach 3. Festiwalu Biegów Alpejskich trwają do 31 lipca 2017 r. lub do wyczerpania limitów miejsc.

Czytaj więcej...

Wielka Sowa nadciąga

Wielka Sowa

Tylko 50 dni dzieli nas od startu 8.”Biegu na Wielką Sowę”. Przypomnijmy: 13 sierpnia br., Ludwikowice Kłodzkie, Dolny Śląsk , Centrum Rekreacyjne ”Harenda”. Start godz. 11.00. Zdobywca „Złotej Kozicy”, najlepszy polski bieg alpejski 2016 roku od lat przyciąga biegaczy chcących zmierzyć się z kultowa trasą. Popularność biegu sprawiła, że w zeszłym roku na starcie stanęło 500 biegaczy, w tym cała polska czołówka biegaczy górskich.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"