Twój Sklep Górski

 

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Statystyki

  • Artykułów: 6513
  • Odsłon artykułów: 17095737

Polska

Zapisy na III Flexistav Bieg Granią Tatr rozpoczęte

Flexistav BGT

Jeszcze do niedzieli 19 lutego trwają zapisy na trzecią edycję Flexistav Biegu Granią Tatr, który w tym roku odbędzie się w sobotę 19 sierpnia. Trasa ponownie będzie prowadzić z Siwej Polany w Dolinie Chochołowskiej przez Grzesia, Wołowiec, Starorobociański Wierch na Halę Ornak. Dalej przez Czerwone Wierchy na Kasprowy i Halę Gąsienicową, skąd przez Krzyżne zawodnicy przebiegną do Doliny Pięciu Stawów i Roztoki, by przez Rówień Waksmundzką i Nosalową Przełęcz wrócić do Kuźnic. Stamtąd krótki, finałowy zbieg na stadion COS przy rondzie Jana Pawła II w Zakopanem, gdzie czekać będzie upragniona meta. Dystans wyniesie 71km z +5000m przewyższenia, a limit na pokonanie trasy został wydłużony o pół godziny i ma 17h 30min.

Czytaj więcej...

RED BULL BIEG ZBÓJNIKÓW – ostatnia szansa na niższą opłatę startową!

Red Bull Content Pool/fot. Marcin Kin

Na stronie www.redbull.pl/biegzbojnikow trwa rejestracja do startu w zbójeckim biegu narciarskim, który odbędzie się 25 lutego w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska. Jeszcze dziś (31 stycznia), do końca dnia obowiązuje najniższa opłata startowa w wysokości 30 zł.
Wszyscy uczestnicy, którzy zdecydują się zmierzyć z ponad 8-kilometrową, urozmaiconą przeszkodami trasą, wiodącą na szczyt Jankulakowskiego Wierchu, czeka zbójecki pakiet powitalny.

Czytaj więcej...

Konferencja prasowa przed 41. Biegiem Piastów

konferencja

Sporo nowości w 41. Biegu Piastów, 5561 zgłoszeń z 26 krajów z czterech kontynentów. Dziesięć biegów na dystansach od 1 do 50 kilometrów. Konkurencje rodzinne, dziecięce, jedna nocna… Piękna twarz dwukrotnej mistrzyni Polski i dwukrotnej olimpijki Pauliny Maciuszek Oficjalną Twarzą 41. Biegu Piastów.

Czytaj więcej...

Regatta Ultramaraton Babia Góra 2017 - zwyciężyć z limitem czasu!

Fot. K. Krawczyk

10 czerwca 2017 r. miłośnicy biegów górskich po raz kolejny zmierzą się z jednymi z najtrudniejszych tras biegowych w Polsce poprowadzonymi w masywie Babiej Góry. To już 4 edycja Ultramaratonu Babia Góra, który dla licznego grona zawodników na stałe wpisał się w czerwcowy kalendarz biegów górskich.

Czytaj więcej...

Red Bull Bieg Zbójników - wyzwanie dla każdego

red bull bieg zbójników

Jeżeli chcesz się sprawdzić i jesteś prawdziwym miłośnikiem aktywności fizycznej na świeżym powietrzu Red Bull Bieg Zbójników to zawody dla Ciebie. Zdobycie Jankulakowskiego Wierchu jest co prawda wyzwaniem nawet dla profesjonalistów, ale jak pokazuje historia zeszłorocznej edycji na szczycie stanąć mogą także ci, którzy swoje pierwsze kroki na biegówkach postawili zaledwie dzień wcześniej. Wszystko czego potrzebujesz to odpowiedni sprzęt, podstawy techniki i dobry humor!

Czytaj więcej...

Relacja z Zimowego Maratonu Świętokrzyskiego 21-22.01.2017

Zimowy Maraton Świętokrzyski

I Zimowy Maraton Świętokrzyski przeszedł już do historii. Ogromne napięcie jakie towarzyszyło zapisom 1 grudnia, gdzie w 8 minut limit 200 uczestników został wyczerpany miał swoją kulminacje 21 stycznia 2017 r. Szaleństwo wydawania pakietów już od 5 rano pokazało, że nikt nie odpuści i dwustu świetnym ludziom zimowa aura w niczym nie przeszkodzi.

Czytaj więcej...

Garmin Ultra Race 2017 – zapisy wystartowały!

fot. Piotr Naskrent/Maratomania.pl

Od środy 1 lutego można zapisywać się na zawody Garmin Ultra Race, które odbędą się w dniach 16-17 września w Górach Stołowych. Zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: 53 km, 24 km lub 9 km. Start i meta wszystkich tras znajdować się będą w Radkowie.

Czytaj więcej...

Wybitna zima podczas III Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych

Zimowy Półmaraton Gór Stołowych, fot. Piotr Dymus

Trzeci weekend stycznia na długo zapisze się w pamięci zarówno biegaczy jak i organizatorów III Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych. To najcięższa technicznie edycja ze względu na wysoką pokrywę śniegową jeszcze przed biegiem zapewniał Piotr Hercog - organizator ZPGS.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"