Ruszają zapisy na najdłuższy bieg w Polsce i Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich

Kategoria: Biegi górskie / Polska

Już  jutro, w piątek 15 lutego o godzinie 12 rozpoczynają się  zapisy na serię biegów w ramach nowo powstającej imprezy na Dolnym Śląsku.  Koronnym dystansem będzie najdłuższy bieg w Polsce: 210km po siedmiu pasmach górskich! W ramach imprezy odbędą się także maraton, półmaraton, bieg na 10km oraz K-B-L na 90km. Zapisy na www.dfbg.plJako organizatorzy i zawodnicy biegów górskich zawsze marzyliśmy o stworzeniu prawdziwego święta biegów górskich w naszym kraju. Od kilku lat przymierzaliśmy się do zorganizowania biegu ultra który zamykałby całą Ziemię Kłodzką jedną trasą. Po startach w Krynickim Festiwalu Biegowym i kultowym już biegu UTMB we Francji doszliśmy do wniosku że chcemy połączyć idee takich przedsięwzięć i stworzyć nową jakość.Ruszają zapisy na najdłuższy bieg w Polsce i Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich

I tak powstała trasa o niespotykanym jeszcze w Polsce dystansie 210 km i przewyższeniu +/- 15.300 m ! Obejmuje ona swoim zasięgiem 7 pasm górskich otaczających Ziemię Kłodzką - co daje możliwość zawodnikom zdobycia wszystkich najwyższych szczytów górskich Korony Ziemi Kłodzkiej!

Dla osób, które nie czują się jeszcze na siłach wystartować na takim dystansie, proponujemy niemal połowę dystansu trasy głównej, czyli trasę K-B-L (90 km).

Alternatywą do dłuższego biegania będą także odbywające się w paśmie Gór Złotych - Złoty Maraton i Złoty Półmaraton. Ciekawostką będzie zapewne fakt, że oprócz nagród i pucharów za zwycięstwo najlepszy otrzyma sztabkę z prawdziwego złota!

Wśród "górali" specjalizujących się w biegu alpejskim proponujemy Bieg na Śnieżnik - 10 km gdzie osoby towarzyszące będą mogły kibicować początkowi zmagań z krzesełek wyciągu na Czarną Górę. Oprawę stanowić będą relacje na żywo, telebimy i występy zespołów artystycznych we wszystkie miasta przez które przebiegają trasy festiwalu.

I jeszcze jedna informacja - trzy nasze biegi (7 szczytów, Złoty Maraton i Złoty Półmaraton) będą brały udział w prestiżowym cyklu Salomon S-Lab, którego finałem będzie właśnie nasz festiwal. Na cykl, oprócz tras festiwalowych składać się będzie jeszcze tylko Bieg Marduły i Maraton Gór Stołowych.

Do zobaczenia na Festiwalu!

www.dfbg.pl

Poniżej zamieszczamy trailer festiwalu

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9516
  • Odsłon artykułów: 25946284
  
  ';