I Trail Running Festiwal. Pierwsza taka impreza biegowa!

Kategoria: Biegi górskie / Polska

Nie od dzisiaj wiadomo, że biegi górskie cieszą się coraz większą popularnością. Interesując się tą dyscypliną ciężko nie wiedzieć o istnieniu legendarnych już kilkudniowych spotkań biegowych, jak Festiwal Biegowy w Krynicy czy Festiwal Biegu Rzeźnika.

Program takich imprez skupia się jednak na startach, ale nie obfituje w spotkania z biegaczami, prelekcje, filmy i inne wydarzenia towarzyszące. Z tymi elementami można natomiast spotkać na festiwalach górskich, gdzie poruszane są tematy nie tylko biegowe, ale również wspinaczkowe, trekkingowe, rowerowe i inne outdoorowe. W 26-28 października w Szczyrku w hotelu i centrum kongresowym Orle Gniazdo odbędzie się pierwszy w Polsce festiwal poświęcony wyłącznie biegom górskim.

I Trail Running Festiwal. Pierwsza taka impreza biegowa!

Organizatorzy przyznają, że pomysł zrodził się już w 2016 roku. Jego głównym celem jest zrzeszanie ludzi rozkochanych z biegach terenowych oraz outdoorze. Jest to również okazja również promowania kultury ultratrailu.

Trail Running Festival jako impreza debiutująca ma bardzo bogaty program. W tym roku swój udział potwierdzili Piotr Hercog, Dominika Stelmach, Maciej Jabłoński (reżyser “Kilithon. Najwyższy maraton świata”), Kamil Leśniak, Krzysztof Dołęgowski i wiele innych. Odbędą się warsztaty prowadzone przez Karola Henninga (Forma na Szczyt), warsztaty bodywork. Czym byłaby impreza biegowa bez startu? W tym roku pierwszą edycję będzie miała sztafeta Natural Born Runners.

Na festiwalu będzie można również zobaczyć wystawę niezwykłych fotografii  z biegów ultra Jana Nyki oraz odwiedzić kino festiwalowe, gdzie będzie miał swoją szóstą edycję międzynarodowy festiwal filmów o biegach górskich Trails in Motion. My trzymamy kciuki za pomyślną organizację, rozgłos i dobrą frekwencję.

Izabela Janaszek

Źródła:
www.trailrunningfestival.pl

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9575
  • Odsłon artykułów: 26094177
  
  ';