Zimowy Ultramaraton Karkonoski im.Tomka Kowalskiego

Kategoria: Biegi górskie / Polska

15 listopada ruszają zapisy na Zimowy Ultramaraton Karkonoski. To memoriał Tomka Kowalskiego, który zginął w 2013 roku podczas zimowej wyprawy na Broad Peak. Bieg rozgrywany jest na dystansie 53 kilometrów, trasa przebiega przez cały grzbiet Karkonoszy, które zimą są nie tylko wyjątkowo piękne ale i bardzo wymagające. Meta oraz centrum zawodów znajdują się w Karpaczu.

Co roku do udziału w biegu jest dużo więcej chętnych niż dostępnych miejsc. Podobnie może być również przy szóstej edycji. O tym, kto pobiegnie w marcu w ZUKu prawdopodobnie zadecyduje losowanie. Bieg na przestrzeni kilku już lat zyskał miano wyjątkowej imprezy, jak podkreślają uczestnicy, głównie za sprawą atmosfery oraz kameralnego rodzinnego klimatu, który tworzy mała ilość uczestników ( w biegu może wziąć udział jedynie 400 osób), wolontariusze oraz rodzina zmarłego Tomka.

Zimowy Ultramaraton Karkonoski im.Tomka Kowalskiego

Chętnym do udziału w biegu przypominamy, że aby móc przystąpić do zapisów trzeba wykazać dwa ukończone biegi górskie na dystansie minimum maratonu. To wyjątkowy wymóg, który podyktowany jest głównie kwestiami bezpieczeństwa na zimowej, trudnej trasie.

Data biegu to 9 marca. Zapisy potrwają do 19 listopada.

Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowej, zimowej galerii zdjęć.

Więcej informacji na stronie: www.ultaramaratonkarkonoski.pl

Zimowy Ultramaraton Karkonoski im.Tomka Kowalskiego

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9577
  • Odsłon artykułów: 26107273
  
  ';