Ruszyły zapisy na VI Bieg Wierchami. Będzie bardziej Eko!

Kategoria: Biegi górskie / Polska

Ruszyły zapisy na kultowy ryterski bieg górski – Bieg Wierchami. Jego VI edycja odbędzie się 15 czerwca 2019 roku (sobota). Listy startowe bardzo szybko się zapełniają, obecnie jest już ponad 200 zapisanych osób. Warto się pospieszyć z zapisami, gdyż organizator przewidział limity na poszczególne dystanse.

Biegacze będą mieli do pokonania od 11 km do prawie 60 km po górach i dolinach Beskidu Sądeckiego oraz Lubovnanskiej Vrchowiny, bowiem dystans Visegrad Ultra rozpoczyna się z dziedzińca zamku w Starej Lubovni (Słowacja).

Organizator, czyli Stowarzyszenie Visegrad Maraton Rytro zdecydowało się na uruchomienie zapisów tuż przed świętami, gdyż jest to najlepszy moment do podsumowania startów w 2018 r. oraz planowania przyszłych startów na 2019 rok.

LINK DO ZAPISÓW ONLINE - KLIKNIJ TUTAJ 

bieg0401
Fot. mat. pras.

Bieg Wierchami to Corno Owca, Waligóra oraz Visegrad Ultra.

Visegrad Ultra, bieg górski na dystansie ULTRA 58 km. Transgraniczny bieg, którego start usytułowany jest na dziedzińcu zamku w Starej Lubovni (Słowacja), natomiast meta w Rytrze (Polska). Motywem przewodnim biegu są zamki, które wznoszą się zarówno nad Starą Lubovnią jak i Rytrem. Szybka górska trasa, to idealna propozycja dla osób chcących poczuć czym są biegi na ultra dystansie.

Waligóra, bieg górski na dystansie 30 km. Ideą tego biegu jest obiegnięcie Rytra, a w zasadzie jego serca, czyli Doliny Roztoki. Na trasie zawodnicy będą przebiegać przez najwyższy punkt Beskidu Sądeckiego – Radziejową 1262 m n.p.m.

Corno Owca, bieg górski na dystansie 11 km, to idealna propozycja dla osób rozpoczynających przygodę z bieganiem oraz chcących się pościągać na krótkim dystansie.

Na trzech górskich dystansach Organizator wprowadził łączny limit uczestników 550 osób. Z nowości jakie czekają podczas VI edycji Biegu Wierchami warto podkreślić:
- Płatność elektroniczna za pakiet startowy dzięki szybkiemu przelewowi,
- Dedykowana koszulka hiszpańskiej marki SportHG w atrakcyjnej cenie, którą można dodatkowo zamówić do pakietu,
- Rozbudowana strefa REFRESH za linią mety, która w tym roku wyjątkowo przypadła do gustu uczestnikom biegu,
- Dodatkowy punkt kontrolny na trasie biegu,
- Darmowy basen dla uczestników,
- Posiadania własnego kubeczka w czasie biegu na dystansie Waligóra 30 km oraz Visegrad Ultra 58 km.

- Po tegorocznej edycji Biegu Wierchami, zapytaliśmy uczestników o opinie. Wśród dużej ilości odpowiedzi, wiele osób zwracało nam uwagę na plastikowe kubeczki na punktach żywieniowych. Mieszkamy i biegamy w pięknym regionie Beskidu Sądeckiego, chcemy być bliżej natury, dlatego podjęliśmy decyzję o wyeliminowaniu kubeczków plastikowych na punktach żywieniowych. Każdy zawodnik, w wyposażeniu obowiązkowym musi posiadać własny, uniwersalny kubek. – tłumaczy Jan Tomasiak, Prezes Visegrad Maraton Rytro.

bieg0401 2
Fot. mat.pras.

Wzorem poprzednich edycji, biegi wchodzące w VI Bieg Wierchami zostały poddane ocenie przez ITRA i będą posiadać punkty UTMB. O wynikach i ilości punktów na poszczególne biegi organizator wkrótce poinformuje na oficjalnej stronie biegu www.biegwierchami.pl oraz profilu Facebook www.facebook.com/biegwierchamipl

 

FILM BIEG WIERCHAMI 2018:mat.pras.

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9575
  • Odsłon artykułów: 26094445
  
  ';