Ruszyły zapisy na AmberExpo Półmaraton Gdańsk 2019!

Kategoria: Biegi górskie / Polska

Szósta edycja największego biegu ulicznego w Gdańsku odbędzie się w terminie 16-17 listopada 2019 r. W ramach tegorocznej imprezy na zawodników ponownie będzie czekać rywalizacja na trzech dystansach: 5 km, 10 km i półmaraton. Zapisy właśnie wystartowały, a na pierwszych zapisanych czekają specjalne rabaty.

Na dystansach 5 km oraz 10 km obowiązują specjalne rabaty dla pierwszych 100 zapisanych osób. W przypadku półmaratonu, promocyjną cenę pakietu startowego uzyska pierwszych 1000 biegaczy! Podczas AmberExpo Półmaraton Gdańsk biegacze tradycyjnie przemierzą główne ulice Gdańska i mijać będą największe symbole miasta, jak np.: Zielone Żurawie KONE, Europejskie Centrum Solidarności czy popularny „ZIELENIAK”. W tym roku podobnie jak podczas poprzednich edycji zawodnicy wystartują z ul. Żaglowej, sprzed hali AmberExpo, meta zlokalizowana będzie wewnątrz hali – siedzibie Międzynarodowych Targów Gdańskich. To tutaj biegacze będą mogli odebrać pakiet startowy, zjeść ciepły posiłek czy skorzystać z masażu. Kibice będą mogli obserwować cały przebieg wyścigu na telebimie oraz dopingować wszystkich zawodników wbiegających na metę. Kolejny raz nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych w specjalnie na tę okazję przygotowanej strefie.

amber1903
fot. Maratomania.pl/Labosport.pl

„W zeszłym sezonie po raz pierwszy umożliwiliśmy zawodnikom start na nowym dystansie 10 km, w tym roku Nocna Dycha znowu pojawi się w programie. Tym samym dorośli biegacze startujący w AmberExpo Półmaraton Gdańsk będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów. Trzy dystanse czekają również na najmłodszych, którzy wezmą udział w zawodach biegowych – Amber Kids. Kontynuowane będą także, cieszące się ogromną popularnością klasyfikacje dodatkowe, jak: „Bieg z wózkiem dziecięcym”, czy Firmowa Piątka - klasyfikacja dla firm, które będą walczyły o miano najlepszego teamu na tym dystansie. Aby zostać sklasyfikowanym w ramach „Firmowej Piątki” drużyna musi się składać z przynajmniej pięciu zawodników, którzy podadzą taką samą nazwę w polu „klub”. – powiedział Rafał Zakrzewski, dyrektor AmberExpo Półmaraton Gdańsk.

„Trasy AmberExpo Półmaraton Gdańsk 2019 są atestowane przez PZLA i pozostaną bez zmian w stosunku do ubiegłorocznej edycji, co będzie doskonałą okazją do sprawdzenia się ponownie na tej samej trasie i porównania wyników”. – kończy Zakrzewski.
Zapisy na tegoroczną, szóstą edycją AmbeExpo Półmaraton Gdańsk właśnie się rozpoczęły. Aby wziąć udział w zawodach na wybranym dystansie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie imprezy: www.polmaratongdansk.pl

 

Źródło:
mat.pras. Labosport

<

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9268
  • Odsłon artykułów: 25347289
  
  ';