male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Świat

Wiadomość od Jarka Gawrysiaka powracającego szybkim trekiem do Kraju

Tenzing Hillary Everest Marathon

24 maja w drugim dniu treku powrotnego wpadłem na pomysł skontaktowania się z Piotrem Hercogiem, który odwiedził nas (wraz ze swoją ekipą) 19 maja w Bazie podczas naszej nieobecności (byliśmy wtedy w obozie trzecim nie mogąc podjąć gości). Wiem, że nasz najlepszy Ultras startuje 29 mają w Tenzing-Hillary Marathon, maratonie z bazy Everestowskiej do Namche Bazar, stolicy szerpow a jednocześnie największej miejscowości w dolinie Solokumbu. Odwiedził nas w ramach treningu, zdobywania aklimatyzacji i poznawania trasy biegu.

Czytaj więcej...

Piotr Hercog zwycięża w Patagonii - najlepszy na dystansie 100 mil w Ultra Fiord

Hercog

Rozgrywany w chilijskiej Patagonii, w prowincji Ultima Esperanza Ultra Fiord, mimo dopiero trzeciej edycji już zyskał miano jednego z najtrudniejszych biegów górskich świata. Zmienne warunki pogodowe z których słynie Patagonia, lodowce, bagna, kolczaste krzewy, ponad siedem tysięcy metrów podbiegów to tylko niektóre z czynników charakteryzujących ten bieg.

Czytaj więcej...

Tenzing Hillary Everest Marathon – najwyżej rozgrywany maraton na świece startuje już za tydzień

Tenzing Hillary Everest Marathon – najwyżej rozgrywany maraton na świece startuje już za tydzień

Piotr Hercog, zawodnik Salomon Suunto Team jednym z faworytów biegu. Uczestnicy Tenzing Hillary Everest Marathon odliczają dni do startu. Wśród startujących jest w tym roku kilku Polaków - choć dokładnej listy startowej organizator nie opublikował. Wśród nich jest Piotr Hercog, który stał się specjalistą od ultramaratonów rozgrywanych w ekstremalnych warunkach w najbardziej odległych zakątkach świata (wygrana w Baikal Ice Marathon czy Ultra Fiord w Patagonii). Piotrek spróbuje powalczyć o podium z lokalnymi biegaczami co stanowi nie lada wyzwanie.

Czytaj więcej...

Piotr Hercog startuje w Ultra Fiord na dystansie 100 mil

Hercog

W nadchodzący weekend, w zmiennych i ciężkich warunkach w Patagonii, a dokładnie w jej południowo – zachodniej części odbędą się zawody Ultra Fiord. Uczestnicy mają do wyboru 5 dystansów od 50 kilometrów aż do 100 mil.
Miejsce dla nas bardzo odległe, ale oczywiście na listach startowych nie może zabraknąć naszych rodaków. Na najdłuższym dystansie wystartuje Piotr Hercog – zawodnik Salomon Suunto Team, zwycięzca między innymi Ice Baikal Marathon w 2016, jeden z najlepszych ultramaratończyków na świecie.

Czytaj więcej...

Marcin Świerc startuje w The Great Wall Marathon

The Great Wall Marathon

Tradycyjnie w okolicach połowy maja odbywa się jeden z najtrudniejszych maratonów na świecie – The Great Wall Marathon. Maraton na Murze Chińskim to bardzo specyficzny i wymagający bieg. Na trasie 42 km 195 m uczestnicy mają bowiem do pokonania 5164 schody. Tym samym rezultaty uzyskiwane w tym biegu są z reguły o 50 procent dłuższe niż standardowe czasy uzyskiwane na dystansach maratońskich.

Czytaj więcej...

Trzymamy kciuki za Michała

fot. Victor Davare

Michał Kiełbasiński bierze udział w najtrudniejszym biegu psich zaprzęgów Yukon Ouest. Ultramaratończyk z Łodzi nie porusza się jednak zaprzęgiem, tylko całą trasę pokonuje pieszo w ekstremalnie trudnych warunkach. Chce w ten sposób nagłośnić problem bezdomnych psów w Polsce.

Czytaj więcej...

Piotr Hercog wyruszył na Tenzing Hillary Everest Marathon

Tenzing Hillary Everest Marathon

Piotr Hercog, zawodnik Salomon Suunto Team wyruszył w Himalaje. Cel - Tenzing Hillary Everest Marathon – najwyżej rozgrywany maraton na świece. Od 2003 roku w rocznicę pierwszego wejścia na Mount Everest przez Nowozelandczyka Edmunda Percivala Hillary'ego i Nepalczyka Tenzinga Norgaya, którego to dokonano 29 maja 1953 organizowany jest bieg Tenzing-Hillary Everest Marathon.

Czytaj więcej...

Skyrunning World Series nowości w 2017 roku

Marcin Świerc na mecie SWS 2016

Less Cloud. More sky to główna maksyma zawodów typu skyrunning. Prekursorem był Włoch Marino Giacometti. Biegi zaliczane do tej dyscypliny odbywają się średnio na wysokości 2 000m n.p.m. oraz charakteryzują się znacznymi przewyższeniami oraz trudnościami technicznymi, czasem pojawiają się także elementy wspinaczki.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"