male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7272
  • Odsłon artykułów: 19688010

MTB

Blond i czarna - relacja z wyprawy rowerowej w Karpaty cz. III - Rumunia

Blond i Czarna

Jadąc do Rumunii musieliśmy wyjechać z gór, po to aby dostać się na przejście graniczne Ukraina – Rumunia w Syhocie Marmoraskim. Następnym punktem miały być Góry Rodniańskie, które okazały się być za trudne dla rowerów. Po wycofie i nadrobieniu ponad 2 tys. metrów przewyższeń tylko po to, żeby znaleźć się z powrotem praktycznie w tym samym miejscy, w którym byłyśmy dzień wcześniej przyszedł czas na kolejne góry.

Czytaj więcej...

Ruszają zapisy na finał „Kellys Enduro MTB Series” w Mieroszowie

Enduro MTB Series

W najbliższy wtorek 5 września o godz. 19:00 uruchomione zostaną zapisy na finałową edycję w kultowym Mieroszowie. A już za tydzień w sobotę 9 września widzimy się na zawodach w Baligrodzie. Są jeszcze wolne miejsca. Szykuje się prawdziwie endurowy wrzesień!

Czytaj więcej...

Epickie enduro MTB w Baligrodzie

Epickie enduro MTB w Baligrodzie

Wyprawa na „Kellys Enduro MTB Series” w Bieszczady to on-sight w najczystszej postaci. Kompletnie nie było wiadomo czego się spodziewać, ale niewątpliwie zaskoczenie było bardzo pozytywne. Kto nie był niech żałuje.

Czytaj więcej...

Startują zapisy na zawody kolarskie "Kellys Enduro MTB Series"

Startują zapisy na zawody kolarskie "Kellys Enduro MTB Series"

We wtorek zostały uruchomione zapisy na III edycje cyklu zawodów kolarskich "Kellys Enduro MTB Series". To największy cykl zawodów enduro w Polsce i jedyny rozgrywany w formule "on-sight" czyli gdzie rywalizacja odbywa się bez wcześniejszej znajomości trasy. Fanów tej formuły przybywa, o czym świadczy najlepiej frekwencja na I i II edycji (odpowiednio 267 i 232 osoby).

Czytaj więcej...

Pierwszy na świecie zjazd bez łańcucha w Zakopanem!

Pierwszy na świecie zjazd bez łańcucha w Zakopanem!

W ramach Joy Ride Night Downhill do nocnego zjazdu rowerowego, Karcher dual slalomu, konkursie na najlepszy skok i zjazd w przebraniu dołączą innowatorska konkurencja - Red Bull Bez Łańcucha!

Czytaj więcej...

Tytuł odzyskany, tytuł obroniony. Marta Turoboś i Łukasz Szymczuk Mistrzami Polski MTB XCE

Marta Turoboś i Łukasz Szymczuk Mistrzami Polski MTB XCE

W roku swojego 700-lecia Lublin ponownie był gospodarzem zmagań o tytuły mistrzostw Polski w sprintach rowerowych, które odbyły się w minioną niedzielę 6 sierpnia. Na starcie zameldowała się czołówka sprinterskiego MTB w Polsce czyli m.in. Marta Turoboś, Iwona Kurczab, Gabriela Wojtyła, Patrycja Piotrowska, Łukasz Szymczuk, Marceli Bogusławski, bracia Budzińscy, Borys Góral, Adrian Rzeszutko czy Oskar Pluciński. Również młodzież próbowała swoich sił w walce o tytuły. Na listach startowych znaleźli się młodzi zdolni czyli Agnieszka Szpocińska i Filip Matyjaszczyk.

Czytaj więcej...

Blond i czarna - relacja z wyprawy rowerowej w Karpaty cz. II - Ukraina

Blond i czarna - relacja z wyprawy rowerowej w Karpaty

Przejechaliśmy, razem z Piotrkiem Kłosowiczem Bieszczady Wschodnie, z wjazdem na najwyższy szczyt Pikuj (1408 m npm), Połoninę Borżawę, Góry Świdowiec i Czarnohorę (z wejściem na najwyższy szczyt Ukrainy Hoverlę - 2008 m. npm - Ostatnie 200 metrów przewyższenia musieliśmy wnieść rower na plecach).

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Polski MTB w Lublinie

xce

Już w najbliższą niedzielę 6 sierpnia na Starym Mieście w Lublinie będziemy światkami walki o medale Mistrzostw Polski. Zmagania odbędą się w niezwykle widowiskowej formule kolarstwa górskiego czyli sprintach zwanych potocznie „eliminatorem”.

Czytaj więcej...

Blond i czarna - relacja z wyprawy rowerowej w Karpaty cz. I

Blond i Czarna - Łuk Karpat

Blond i czarna. Młodsza i trochę starsza. Ta która ma wszystko poukładane i ta, która wiecznie czegoś szuka, ta która uwielbia upały i ta której mózg lasuje się przy 30 stopniach. Jedna zasuwa byle dalej i szybciej, druga lubi poleżeć na trawie, żeby nacieszyć się przestrzenią. Młoda szuka wifi, starsza jest raczej offline. Blondyna ma kopyto na podjazdach, czarna puszcza klamki na zjazdach. Obie wymyśliłyśmy sobie, że przejedziemy Łuk Karpat Wschodnich. Ponad 1000 km na rowerach, po górach Ukrainy i Rumunii.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"


';