Ścieżki rowerowe enduro powstają w Szczyrku

Kategoria: Sporty Górskie / MTB

W odpowiedzi na coraz większą popularność górskich kompleksów rowerowych takich jak Enduro Trails w Bielsku- Białej, spółka Tatry Mountain Resort inwestuje w budowę górskich tras rowerowych w ośrodku narciarskim Szczyrk Mountain Resort. Warto dodać, że jest to pierwszy tego typu "produkt turystyczny" w Szczyrku. Na wszystkie trasy zjazdowe będzie można dostać się przy pomocy nowoczesnych kolei: gondolowej i kanapowej.

Ścieżki enduro będą doskonałym uzupełnieniem letniej oferty ośrodka. Budowa tras właśnie się rozpoczyna. W pierwszym etapie dla rowerzystów udostępnione zostanie ok. 12 km tras, w tym czerwone i niebieskie.

szczyrktm0605

- Jeśli aura pozwoli to pierwsze 8 km zostanie oddane do użytku już końcem lipca! - zapewnia Jakub Jonkisz, twórca tras rowerowych Enduro Trails w Bielsku-Białej oraz realizator tras w Szczyrk Mountain Resort.

Kolejne kilometry są planowane do oddania na wrzesień. W zbliżającym się sezonie letnim, ośrodek będzie funkcjonował aż do października.

Przy dolnej stacji kolei gondolowej dostępna będzie wypożyczalnia rowerów górskich (enduro, hardtail, elektrycznych oraz dziecięcych). Rozbudowana zostanie także oferta gastronomiczna na Hali Skrzyczeńskiej, gdzie zrelaksować się będzie można na najwyżej położonej w Polsce piaszczystej plaży oraz zaspokoić pragnienie w SunBoxie. Zapowiada się ciekawe lato na poziomie 1000 m w Zimowej Stolicy Polski. Całość działań SMR w sezonie letnim z regionalnymi i sportowymi eventami stworzy w Szczyrku nową jakość górskich atrakcji.

źródło: Szczyrk Mountain Resort

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9268
  • Odsłon artykułów: 25347289
  
  ';