Narciarstwo

Zimowe atrakcje na Jaworzynie Krynickiej

Zimowe atrakcje na Jaworzynie Krynickiej

Nowa szkoła narciarska Jaworzyna Ski&Snowboard, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego z najnowszych kolekcji, najdłuższy w Polsce snowpark Krynistler – to tylko część atrakcji czekających w ośrodku Jaworzyna Krynicka. Choć dla wielu najbardziej znanym ośrodkiem pozostaje Zakopane, miasto ma godnego konkurenta – Krynicę-Zdrój, gdzie na szczyt Jaworzyny Krynickiej wiezie nas kolej gondolowa Polskich Kolei Linowych.

Czytaj więcej...

TCS: Kamil Stoch liderem! Polski konkurs w Oberstdorfie!

Kamil Stoch, fot. Wikipedia

Niebywałą dominacją Polaków zakończył się inauguracyjny konkurs 66. Turnieju Czterech Skoczni. Największym bohaterem sobotnich zawodów w Oberstdorfie został Kamil Stoch. Polak w pierwszej serii pewnie pokonał w swojej parze Manuela Fettnera i z wynikiem 126 metrów zajmował czwarte miejsce. Lider naszej kadry w finałowej rundzie w imponującym stylu rzucił się do ataku, popisując się najlepszą odległością dnia!

Czytaj więcej...

Pobiegnij na nartach dla WOŚP oraz Jakuszycka Siódemka - Bieg tylko dla Kobiet

Bieg dla kobiet i WOŚP

Zapraszamy na Bieg dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Bez wyników, nagród za najlepsze czasy i rywalizacji, na wesoło, na dystansie siedmiu kilometrów (Górny Dukt i Dolny Dukt oraz Polana Jakuszycka), w gronie biegaczy z całej Polski... Pamiątkowe medale dla wszystkich, loteria fantowa, słodka akcja - pyszne wypieki do kupienia za symboliczną opłatę. Zamiast opłaty startowej - datek w wysokości co najmniej 30 zł dla WOŚP.

Czytaj więcej...

Stefan Hula z tytułem mistrza Polski w skokach narciarskich

Polscy kibice pod skocznią w Wiśle

Konia z rzędem temu, kto prawidłowo wytypował nazwisko nowego mistrza Polski w skokach narciarskich. W ostatni dzień świąt Bożego Narodzenia ten zaszczytny tytuł po raz pierwszy w swojej karierze wywalczył Stefan Hula. 31-latek ze Szczyrku wygrał w Wiśle niespodziewanie, ale jak najbardziej zasłużenie. Hula oddał dwa niezłe skoki na odległość 123,5 oraz 126 metrów, dzięki czemu z wyraźną przewagą pokonał drugiego w klasyfikacji – Piotra Żyłę.

Czytaj więcej...

TCS: Historyczny triumf Kamila Stocha!

Kamil Stoch, fot. Wikipedia

Kamil Stoch złotymi zgłoskami po raz kolejny zapisał się w annałach skoków narciarskich. „Rakieta” z Zębu w świąteczną sobotę ponownie „odpaliła”, uzyskując na skoczni w Bischofshofen 132,5 oraz 137 metrów! Takie odległości pozwoliły mu powtórzyć niesamowity wyczyn Svena Hannawalda z 2002 roku, czyli wygrać wszystkie konkursy prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni.

Czytaj więcej...

PŚ w skokach: Świetny Kamil Stoch! Polak znów na „pudle”

Kamil Stoch / fot. Wikipedia

Kamil Stoch nie zamierza zwalniać tempa. Lider polskiej kadry po świetnym sobotnim występie, dzień później poszedł za ciosem. Bohater igrzysk olimpijskich z Soczi w kolejnym konkursie w Engelbergu zajął drugie miejsce, wyprzedzając Austriaka Stefana Krafta zaledwie o 0,1 punktu.

Czytaj więcej...

TCS: Kamil Stoch królem Innsbrucku!

Kamil Stoch, fot. Wikipedia

Kamil Stoch pędzi jak Pendolino i nawet na chwilę nie zamierza się zatrzymać. Polak w czwartek bez problemu poradził sobie z presją i w imponującym stylu sięgnął po kolejne, trzecie z rzędu zwycięstwo. Nasz rodak w Innsbrucku zdeklasował rywali, uzyskując w swoich próbach 130,5 oraz 128,5 metra.

Czytaj więcej...

PŚ w skokach: Kamil Stoch na podium w Engelbergu

Anders Fannemel - zwycięzca zawodów PŚ w Engelbergu / fot. Wikipedia

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia pucharowa karuzela tradycyjnie przeniosła się do Engelbergu. Sobotnie zawody w Szwajcarii padły łupem Andersa Fannemela. Norweg najlepszy był już na półmetku po skoku na 133 metry, a w finałowej rundzie pomimo krótszej próby utrzymał przewagę nad swoimi konkurentami. Reprezentant Państwa Fiordów drugiego – Richarda Freitaga pokonał raptem o 0,1 punktu. Niemiec umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji łącznej cyklu.

Czytaj więcej...

TCS: Kamil Stoch znów poza konkurencją!

Kamil Stoch / fot. Wikipedia

Kamil Stoch od piekielnie mocnego uderzenia rozpoczął nowy 2018 rok. Polak po wspaniałym zwycięstwie w Oberstdorfie nie zamierzał spoczywać na laurach i w świąteczny poniedziałek ponownie stanął na najwyższym stopniu podium.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7605
  • Odsłon artykułów: 21001876

';