Narciarstwo

PŚ w skokach: Kamil Stoch z drugą Kryształową Kulą!

Kamil Stoch, Fot. Clement Bucco-Lechat, źr. Wikipedia

Kamil Stoch nawet na chwilę nie zwalnia tempa. Trzykrotny mistrz olimpijski w czwartek nie miał sobie równych w Trondheim, z kolei w niedzielę po raz drugi w swojej karierze zapewnił sobie zwycięstwo w końcowej klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polak w zawodach był wprawdzie szósty, ale i tak zdołał postawić kropkę nad „i”, wygrywając przy okazji morderczy maraton, jakim bez wątpienia był Raw Air. Za triumf w norweskim cyklu nasz rodak zainkasował bagatela 60 tysięcy euro.

Czytaj więcej...

Relacja z 42 Biegu Piastów - Magiczna Nocna Dziesiątka

Nocna Dziesiątka

Pochodnie, podświetlane bramy, cisza Gór Izerskich, migotanie świateł z latarek-czołówek niemal dwustu zawodników oraz ponad 16 stopni mrozu. Nocna Dziesiątka po raz kolejny była magiczna i rozegrała się w warunkach ekstremalnych. Zwyciężyli Piotr Skowron i Klara Moravcova.

Czytaj więcej...

PŚ w skokach: Dublet Polaków w Lillehammer, fenomenalny Stoch!

Fot. Wikipedia (na zdjęciu skocznia w Lillehammer)

Kamil Stoch w dalszym ciągu jest w nieprawdopodobnym gazie. Trzykrotny mistrz olimpijski we wtorek ponownie był klasą samą dla siebie, potwierdzając doskonałą formę, prezentowaną podczas treningów i kwalifikacji. Polak w imponującym stylu sięgnął po swoje dwudzieste ósme zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata, dzięki czemu dogonił w liczbie zwycięstw samego Martina Schmitta.

Czytaj więcej...

Pjongczang: Justyna Kowalczyk poza czołówką

Justyna Kowalczyk / fot. Valju Aloel, Wikipedia

Tegoroczne zimowe igrzyska olimpijskie przeszły już do historii. Ostatnią rozegraną konkurencją w Pjongczangu był bieg kobiet ze startu wspólnego na 30 kilometrów techniką klasyczną. W tych zawodach wzięła udział Justyna Kowalczyk.

Czytaj więcej...

Najszybsi zawodnicy, największe emocje. No Limit Kasprowy już 24 marca

No Limit Kasprowy

Już po raz trzeci profesjonaliści i amatorzy narciarstwa alpejskiego zmierzą się na trasie najdłuższego i najbardziej wymagającego slalomu giganta w Polsce. Zawody No Limit Kasprowy 2018 odbędą się 24 marca na szczycie Kasprowego Wierchu. Zawody No Limit Kasprowy to konkurencja slalomu giganta z elementami supergiganta, która zostanie rozegrana na Kasprowym Wierchu. Dzięki świetnym warunkom śniegowym, zawodnicy będą rywalizować na Hali Goryczkowej.

Czytaj więcej...

Relacja z 42 Biegu Piastów: Rodzinna dziesiątka i Memoriał Michonia

42 Bieg Piastów - Rodzinna "dziesiątka"

Prawie 11 stopni mrozu, śnieżyca, hulający wiatr, kapitalna walka o pierwsze miejsce świetnych zawodników, wspaniała atmosfera i nadzwyczajna mobilizacja rodzin, które rywalizowały o zwycięstwo w swoich kategoriach. Rodzinna Dziesiątka - pierwsza konkurencja 42. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie, była zaskakująco emocjonująca.

Czytaj więcej...

PŚ w skokach: Sukces polskiej drużyny w Oslo, pech Kamila Stocha

Fot. Lukas Riebling, Wikipedia (na zdjęciu skocznia Holmenkollen w Oslo)

Nie tak miał wyglądać konkurs skoków narciarskich w Oslo w wykonaniu reprezentantów Polski. Zawody zaliczane nie tylko do Pucharu Świata, ale także do cyklu Raw Air ku zadowoleniu gospodarzy wygrał Daniel Andre Tande. Norweg na półmetku rywalizacji był dopiero ósmy, ale dzięki zmiennym warunkom atmosferycznym z nawiązką odrobił stratę i mógł cieszyć się z upragnionego triumfu. Na wietrznej loterii skorzystali również Austriacy – drugi był Stefan Kraft, a skład podium nieoczekiwanie uzupełnił Michael Hayboeck.

Czytaj więcej...

Pjongczang: Polacy skoczkowie na olimpijskim podium!

Dawid Kubacki, fot. Clément Bucco-Lechat, Wikipedia

Reprezentacja Norwegii zdominowała drużynowy konkurs skoków w Pjongczangu. Państwo Fiordów do triumfu poprowadził przede wszystkim Daniel Andre Tande, który popisał się najlepszą odległością dnia, uzyskując aż 140,5 metra. Swoje zrobili też pozostali podopieczni Alexandra Stoeckla, czyli Andreas Stjernen, Johann Andre Forfang i mający charakterystyczne wąsy Robert Johansson.

Czytaj więcej...

Słoneczny Bieg Piastów z emocjami

fot. Marcin Oliva Soto

Po pasjonującym finiszu Jiri Rocarek z Czech pokonał polskiego kadrowicza Jana Antolca w walce o pierwsze miejsce w biegu na 50 km - głównej konkurencji 42. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Zawody rozegrane zostały dziś w wyśmienitych warunkach na pięknych trasach w Górach Izerskich ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7841
  • Odsłon artykułów: 21880814

';