Biegi

I Sztafeta Piastów pełna emocji i radości

I Sztafeta Piastów

Dwa teamy nabiegówkach.pl oraz retro team biegowki.eu zwyciężyły w I Sztafecie Piastów, która rozegrana została na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Pierwsze takie zawody w naszym kraju, otwarte dla wszystkich, zostały dobrze przyjęte przez biegaczy. Limit zgłoszeń został wyczerpany. W zawodach wzięło udział 48 sztafet.

Kolejny dzień zimowych igrzysk w Pjongczangu przeszedł już do historii. Polska reprezentacja w dalszym ciągu pozostaje na tej imprezie bez medalu. Nie zmieniła tego m.in. Justyna Kowalczyk. Polka pomyślnie przebrnęła wprawdzie przez kwalifikacje, ale sprint techniką klasyczną ukończyła na dwudziestym drugim miejscu, zajmując w swoim ćwierćfinałowym biegu dopiero piątą lokatę.

Już tylko niespełna tydzień pozostał do Memoriały Mieczysława Króla-Łęgowskiego, który odbędzie się 24 lutego na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem. Podczas zawodów, zarówno na startujących, jak i kibiców czeka sporo atrakcji. Wydarzenie będzie miało przede wszystkim charakter charytatywny, ponieważ całe wpisowe zostanie przekazane na działalność Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka.

Polska biega od kilku lat. W ostatnim czasie zmagania biegowe na nartach zdobyły coraz większą popularność. Nie każdy jednak może wziąć udział w rywalizacji na profesjonalnie przygotowanej trasie. Okazję do wzięcia udziału w biegowym wyścigu będą mieli Ci, którzy 4 lutego odwiedzą Chochołów. Na najlepszych czekają nagrody od Chochołowskich Term i Puchar Lokalnej Organizacji Turystycznej „Chochołowski”.

I Sztafeta Piastów - wszystkie miejsca zajęte!

Wszystkie miejsca zajęte na liście startowej I Sztafety Piastów w biegach narciarskich, która odbędzie się w sobotę, 17 lutego, na trasach na Polanie Jakuszyckiej i w Górach Izerskich w Szklarskiej Porębie. Taka sztafeta - otwarta dla wszystkich, rozegrana zostanie w Polsce pierwszy raz. Pomysł został ściągnięty z innych krajów, gdzie sztafety dla amatorów rozgrywane są od dawna.

Zapraszamy na Bieg dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Bez wyników, nagród za najlepsze czasy i rywalizacji, na wesoło, na dystansie siedmiu kilometrów (Górny Dukt i Dolny Dukt oraz Polana Jakuszycka), w gronie biegaczy z całej Polski... Pamiątkowe medale dla wszystkich, loteria fantowa, słodka akcja - pyszne wypieki do kupienia za symboliczną opłatę. Zamiast opłaty startowej - datek w wysokości co najmniej 30 zł dla WOŚP.

Najstarszy zawodnik mógłby być pradziadkiem najmłodszych… Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego, rozgrywany od ponad 40 lat w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach, rozpocznie się już 24 lutego. Udział zgłosiło prawie 6000 zawodników. Kto tego jeszcze nie zrobił, musi się śpieszyć, limity miejsc na listach startowych są już wypełnione bądź pozostały ostatnie miejsca! Organizatorzy szykują też mnóstwo atrakcji dla kibiców.

Powitaj rok 2018 na biegówkach! 31 grudnia o godz. 23.45 początek jedynego takiego biegu narciarskiego w Polsce, a może i na świecie: start w starym roku, meta w nowym... Bez wyników i rywalizacji, na wesoło, na dystansie sześciu kilometrów (Górny Dukt i Dolny Dukt), w blasku latarek-czołówek...

Podczas gdy nasi sportowcy walczą o medale podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu, w Zakopanem trwają ostatnie przygotowania do Memoriału im. Mieczysława Króla-Łęgowskiego. W sobotę 24 lutego, na Górnej Równi Krupowej, w rywalizacji na nartach biegowych zmierzą się zarówno miłośnicy historii, jak i współcześni amatorzy rekreacji na śniegu.

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"