Biegi

44 Bieg Piastów – zapisy otwarte

Do końca września obowiązują najniższe opłaty startowe na 44 Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego, który rozegrany zostanie od 22 lutego do 1 marca 2020 roku na pięknych trasach w Górach Izerskich ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach.

Ponad tysiąc biegaczy na mecie! - relacja z 43. Biegu Piastów (01.03.2019)

Choć aura nie rozpieszczała w piątek uczestników 43. Biegu Piastów, około tysiąca zawodników i zawodniczek dotarło do mety biegów na 6 i 30 kilometrów. Faworyci błysnęli formą i zwyciężyli, ale musieli dać z siebie wiele.

Trasa narciarska Biały Potok czeka. Burmistrz Miasta Zakopane przy współpracy ze Snowlandią Zakopane proponują wiosenne spędzanie wolnego czasu na biegówkach. Zapraszamy na trasę o długości 1 km, bardzo dobrze przygotowaną, można poćwiczyć elementy techniki biegu, zjazdu i popracować nad wytrzymałością.

XXXV Ogólnopolski Bieszczadzki Rajd Narciarski (ZDJĘCIA)

Bieszczadzki Park Narodowy, Grupa Bieszczadzka GOPR oraz Oddział PTTK „Ziemia Sanocka” w Sanoku zaprosili do udziału w XXXV Ogólnopolskim Bieszczadzkim Rajdzie Narciarskim, który odbył się w terminie 20.02-24.02.2019 r. Dla uczestników przygotowano trasy: ski-tour, narciarsko-wędrowną, na rakietach śnieżnych.

"Drugi rok z rzędu żaden z 40 śmiałków nie ukończył Barkley Marathon, jednego z najbardziej wymagających ultramaratonów na świecie. - Było ekstremalnie trudno. Jeszcze trudniej niż poprzednio - relacjonuje jedna z nieusatysfakcjonowanych uczestniczek. Liczby amerykańskiego ultramaratonu są przygnębiające. Przez 33 lata bieg organizowany na terenie rezerwatu Frozen Head State Park w stanie Tennessee ukończyło 15 osób. Niektórzy parokrotnie. W tym i poprzednim roku uczestnicy kapitulowali w komplecie. Albo nie mieścili się w limicie czasowym (60 godzin), albo przegrywali z urazami" - podaje TVN24.

Ponad 5 tysięcy zawodników z 31 krajów z 4 kontynentów weźmie udział w 43. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego, którego główna część odbędzie się 1, 2 i 3 marca. Areną Biegu Piastów będą wspaniałe trasy w Górach Izerskich z centrum na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

1709 osób na mecie niedzielnego biegu na 25 km klasykiem! Odkąd udział  kontrolowany jest elektronicznie, jeszcze nigdy do mety Biegu Piastów nie dobiegło tak wielu zawodników. Wygrali Jiri Rocarek i Agata Warło. Bieg odbył się na trasach Nadleśnictwa Szklarska Poręba w Górach Izerskich.

Klara Moravcov była trzecia na 50 km stylem dowolnym w biegu Worldloppet w Finlandii, a dzień później przegrała tylko z dwoma mężczyznami w Nocnej Jedenastce. Klasa! Szybciej finiszowali tylko Martin Svarc i Mateusz Szczotka. Nocna Jedenastka - trzecia odsłona 43. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego (25.02.19), po raz pierwszy rozegrana została w stabilnych warunkach pogodowych.

- Cieszę się ze zwycięstwa, ale najbardziej ze spotkania ze wszystkimi, którzy tu startowali i kibicowali. Dziękuję za ogromny doping na trasie! - powiedziała mistrzyni olimpijska i świata Justyna Kowalczyk po dzisiejszym (02.03.2019) zwycięstwie w pięknym stylu na dystansie 50 kilometrów klasykiem w 43. Biegu Piastów.

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"