Biegi

Piotr Hercog wygrywa jeden z najcięższych biegów świata

Polski biegacz zaskoczył organizatorów

Piotr Hercog wygrał Moab 240 Endurance Run. Zawodnik pokonał 380 kilometrów w jednym z najtrudniejszych biegów trailowych na świecie. Na metę przybiegł z… uśmiechem.

42 Bieg Piastów - Rodzinna "dziesiątka"

Prawie 11 stopni mrozu, śnieżyca, hulający wiatr, kapitalna walka o pierwsze miejsce świetnych zawodników, wspaniała atmosfera i nadzwyczajna mobilizacja rodzin, które rywalizowały o zwycięstwo w swoich kategoriach. Rodzinna Dziesiątka - pierwsza konkurencja 42. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie, była zaskakująco emocjonująca.

Koniec zimy oznacza również koniec sezonu na biegi narciarskie. Zanim jednak biegówki trafią do szafy, warto przyjechać z nimi do Chochołowskich Term i wziąć udział w ostatnich w tym sezonie zawodach biegowych. Dzięki kabareciarzom z „Ślebody”, będzie można przekonać się, jak rywalizację komentowałby Dariusz Szpakowski, gdyby był… góralem.

Dwa teamy nabiegówkach.pl oraz retro team biegowki.eu zwyciężyły w I Sztafecie Piastów, która rozegrana została na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Pierwsze takie zawody w naszym kraju, otwarte dla wszystkich, zostały dobrze przyjęte przez biegaczy. Limit zgłoszeń został wyczerpany. W zawodach wzięło udział 48 sztafet.

Po pasjonującym finiszu Jiri Rocarek z Czech pokonał polskiego kadrowicza Jana Antolca w walce o pierwsze miejsce w biegu na 50 km - głównej konkurencji 42. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Zawody rozegrane zostały dziś w wyśmienitych warunkach na pięknych trasach w Górach Izerskich ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

Już tylko niespełna tydzień pozostał do Memoriały Mieczysława Króla-Łęgowskiego, który odbędzie się 24 lutego na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem. Podczas zawodów, zarówno na startujących, jak i kibiców czeka sporo atrakcji. Wydarzenie będzie miało przede wszystkim charakter charytatywny, ponieważ całe wpisowe zostanie przekazane na działalność Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka.

Pochodnie, podświetlane bramy, cisza Gór Izerskich, migotanie świateł z latarek-czołówek niemal dwustu zawodników oraz ponad 16 stopni mrozu. Nocna Dziesiątka po raz kolejny była magiczna i rozegrała się w warunkach ekstremalnych. Zwyciężyli Piotr Skowron i Klara Moravcova.

I Sztafeta Piastów - wszystkie miejsca zajęte!

Wszystkie miejsca zajęte na liście startowej I Sztafety Piastów w biegach narciarskich, która odbędzie się w sobotę, 17 lutego, na trasach na Polanie Jakuszyckiej i w Górach Izerskich w Szklarskiej Porębie. Taka sztafeta - otwarta dla wszystkich, rozegrana zostanie w Polsce pierwszy raz. Pomysł został ściągnięty z innych krajów, gdzie sztafety dla amatorów rozgrywane są od dawna.

Tegoroczne zimowe igrzyska olimpijskie przeszły już do historii. Ostatnią rozegraną konkurencją w Pjongczangu był bieg kobiet ze startu wspólnego na 30 kilometrów techniką klasyczną. W tych zawodach wzięła udział Justyna Kowalczyk.

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"