Pjongczang: Polacy bez medalu, nieudany start Justyny Kowalczyk

Kategoria: Narciarstwo / Biegi

Kolejny dzień zimowych igrzysk w Pjongczangu przeszedł już do historii. Polska reprezentacja w dalszym ciągu pozostaje na tej imprezie bez medalu. Nie zmieniła tego m.in. Justyna Kowalczyk. Polka pomyślnie przebrnęła wprawdzie przez kwalifikacje, ale sprint techniką klasyczną ukończyła na dwudziestym drugim miejscu, zajmując w swoim ćwierćfinałowym biegu dopiero piątą lokatę.

Nasza najlepsza zawodniczka fatalnie wystartowała i choć później na jednym z podbiegów odrobiła straty, to w decydującej końcówce opadła z sił. O miłą niespodziankę pokusił się za to 22-letni Kamil Bury, który zamknął czołową „30”.

Justyna Kowalczyk / fot. Petr NovakJustyna Kowalczyk / fot. Petr Novak

W ślady swojej rodaczki Charlotte Kalli poszła dziś Stina Nilsson, a wśród mężczyzn zgodnie z przewidywaniami bezkonkurencyjny okazał się Johannes Hoesflot Klaebo. Warto zaznaczyć, że Norweg pomimo siarczystego mrozu walczył o upragnione złoto bez czapki.

Tytułu mistrza olimpijskiego z Soczi nie obronił Zbigniew Bródka. Słynny strażak wyścig na swoim koronnym dystansie ukończył zaledwie na dwunastym miejscu, jeszcze gorzej od niego wypadli Jan Szymański oraz Konrad Niedźwiedzki. Zmagania panczenistów na 1500 metrów ponownie zostały zdominowane przez Holendrów – z imponującym czasem wygrał Kjeld Nuis przed Patrickiem Roestem. „Pomarańczowi” w Korei Południowej robią prawdziwą furorę. Wywalczyli dotychczas już dziesięć medali, w tym cztery złote – wszystkie odniesione w łyżwiarstwie.

Do półfinału w short tracku na 500 metrów nie udało się awansować Natalii Maliszewskiej. Polka, która jest wulkanem energii, może jednak ze swojego debiutu być zadowolona, w przeciwieństwie do naszych saneczkarek. Ewa Kuls-Kusyk i Natalia Wojtuściszyn odegrały rolę statystek, a kolejny krążek dla Niemców na tym torze zdobyła Natalie Geisenberger.

W środę, 14 lutego w Pjongczangu w biegu indywidualnym wystartują biathlonistki Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Krystyna Guzik i oczywiście Weronika Nowakowska. Biało-czerwonym akcentem będzie też występ Natalii Czerwonki w wyścigu panczenistek na 1000 metrów. Poza tym jutro nasz kraj w Azji reprezentować będą alpejka Maryna Gąsienica-Daniel, kombinatorzy norwescy Adam Cieślar, Paweł Słowiok i Szczepan Kupczak oraz saneczkarze Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski.

Maciej Mikołajczyk

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 8689
  • Odsłon artykułów: 24433789
  
  ';