male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Wspinanie

Zimowe wspinanie na Sycylii

Okolice kempingu El Bahira

Gdzie szukać wiosny zimą? Na przykład na Sycylii, a najlepiej w okolicy San Vito Lo Capo. Duża dawka witaminy D i mnóstwo dobrego wspinania gwarantowane. Uwaga: poza sezonem wiele atrakcji turystycznych i restauracji pozostaje zamkniętych, ale w zamian nie ma tłumów pod skałą i na plaży.

Czytaj więcej...

Zacznij sezon wspinaczkowy ze Szkołą Wspinania GOUP

Zacznij sezon wspinaczkowy ze Szkołą Wspinania GOUP

Wraz z zaprzyjaźnioną Szkołą Wspinania GOUP pragniemy zaprosić Was na otwarcie sezonu wspinaczkowego 2017. Z tej okazji szkoła przygotowała specjalną promocję wiosenną. Korzystając z niej możecie wziąć udział w najtańszym na rynku 6-dniowym kursie wspinaczki skalnej na Jurze.

Czytaj więcej...

Już za 10 dni Akademickie Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej 2017

amp

Światowa czołówka powalczy o medale już za 10 dni. Na Śląsku rozpoczną się Akademickie Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej. Podczas trzech dni rywalizacji zobaczymy wielu utytułowanych zawodników. Szykuje się niezwykle ciekawe widowisko.

Czytaj więcej...

Belgowie z pierwszym klasycznym przejściem El Regalo de Mwono

el regalo de mwono

Należący do teamu The North Face Siebe Vanhee oraz dwóch jego belgijskich kolegów Sean Villanueva i Nicolas Favresse z powodzeniem ukończyli pierwsze klasyczne przejście drogi "El Regalo de Mwono" w Patagonii. Pokonanie trudności wschodniej ściany Torre Centrale del Paine wycenionej na 8a (5.13b) zajęło wspinaczom 19 dni.
Drogę poprowadził w 1992 roku zespół z Wielkiej Brytanii, w skład którego weszli: Paul Pritchard, Simon Yates, Simon Smith i Noel Craine. Wspinali się oni w stylu hakowym i wycenili tę 1200 metrową drogę na A4, 5.10, VI. Belgijski zespół dokonał zatem pierwszego klasycznego przejścia wschodniej ściany Torre Central.

Czytaj więcej...

Podsumowanie Silesia Bouldering Cup 2017

Silesia Bouldering Cup 2017

Silesia Boulder Cup 2016/17 czyli III Puchar Śląska w Boulderingu to jedna z wielu, spośród lig jak i boulderowych wtorków, czwartków czy piątków, okazja do rywalizacji sportowej na małych formacjach. Cykl ten charakteryzuje się formułą zbliżoną do rywalizacji finałowej na zawodach PZA w Boulderingu, poprzez punktowanie flasze, czy wyczyszczenie zbędnych chwytów z ściany co znacznie umila zabawę. Ponadto SBC wyróżnia się nie tylko rzadszą częstotliwością, ale i różnorodnością formacji gdyż żadna ze ścian liczących się do klasyfikacji generalnej się nie powtarza. Nie ukrywajmy że dla wielu uczestników to tylko konkretniejszy trening czy wspólny wspin z szerszym gronem znajomych. Zobaczcie jak wyglądało to w tym roku…

Czytaj więcej...

Akademickie Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej już za miesiąc

akademickie mistrzostwa polski

Ta największa impreza wspinaczkowa w Polsce odbędzie się w nowej odsłonie. W ramach tegorocznych AMP-ów studenci rywalizować będą we wszystkich trzech konkurencjach. Organizacja Środowiskowa AZS Katowice zaprasza na Akademickie Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej. Tegoroczne zawody odbędą się w dniach 6-9 kwietnia, po raz pierwszy we wszystkich trzech konkurencjach wspinaczkowych. Mistrzostwa rozpoczną się debiutującym w programie AMP – boulderingiem.

Czytaj więcej...

XV Turniej 4. Ścianek (Mistrzostwa Śląska w Boulderingu Dzieci i Młodzieży)

XV Turniej 4. Ścianek (Mistrzostwa Śląska w Boulderingu Dzieci i Młodzieży)

Pierwszego kwietnia ścianka W SKALE - Bunkier w Rudzie Śląskiej stanie się areną zmagań najmłodszych wspinaczy którym to przyjdzie walczyć o pierwsze punkty w XV Turnieju 4 Ścianek. Rywalizacja młodych wspinaczy pozwoli wyłonić najlepszych zawodników śląska w Boulderingu.

Czytaj więcej...

Exodus Bilcza zaprasza na III edycję Zawodów Wspinaczkowych Exodus Climb

plakat zawodów

Ruszają zapisy na zawody wspinaczkowe dla dzieci, które odbędą się 25 marca w Exodus Bilcza, ul. Marmurowa 62 w Bilczy koło Kielc. Tym razem proponujemy zabawić się w „formułę olimpijską”, czyli łączymy buldering z czasówką i wspinaczką na trudność. Do pokonanie będzie około 12 bulderków, czasówka (droga wspinaczkowa na czas) i dwie drogi z liną (do 11 lat z górną asekuracją, najstarsza grupa z dolną asekuracją)

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"