Wspinanie

Łatwe klasyki Rudaw Janowickich

Łatwe klasyki Rudaw Janowickich

Są drogi, które z racji swojej urody stają się tzw. klasykami w danym rejonie. Również na wspaniałych granitowych turniach Rudaw Janowickich możemy znaleźć takie drogi, których powtórzenie powinno się znaleźć w naszych wspinaczkowych planach :) Kilka łatwiejszych z nich polecam Wam w poniższym artykule przy czym tym razem skupię się na drogach kompletnie ubezpieczonych.

Czytaj więcej...

Bieszczadzka aplikacja wśród najlepszych

Bieszczadzka aplikacja wśród najlepszych

W Krakowie odbyła się uroczysta Gala z wręczeniem prestiżowych nagród Mobile Trends Awards. Aplikacja Bieszczadzkiego Parku Narodowego „Bieszczady & MRB Karpaty Wschodnie” otrzymała nominację w kategorii Edukacja i Turystyka.Zwycięzców wyłoniła Kapituła Konkursowa złożona z ekspertów branży mobile i nowych technologii. Pod uwagę wzięto również głosy internautów.

Czytaj więcej...

Ocun ogłasza wezwanie do sprawdzenia lonży do Via Ferrat

Ocun ogłasza wezwanie do sprawdzenia lonży do Via Ferrat

Na podstawie niezależnego testu produktu, wykonanego przez ILNAS portail-qualite.lu w Luksemburgu oraz alertu bezpieczeństwa numer A12/0398/12 opublikowanego przez Komisję Europejską w dniu 22 lutego 2019 roku; RP Climbing s.r.o. (producent i właściciel znaku towarowego Ocun) informuje o dobrowolnym wycofaniu produktu Via Ferrata set Torq 2 (artykuł numer 03983).

Czytaj więcej...

Wspinanie w Rudawach Janowickich

Wspinanie w Rudawach Janowickich

Pogoda nas ciągle zaskakuje. Od silnych wiatrów po marcowe opady śniegu a już chcielibyśmy dotknąć ciepłej skały :) Warto jednak snuć plany, a np. do majówki już niedaleko ;) Jednym z moich ulubionych polskich rejonów wspinaczkowych są Rudawy Janowickie. Jeżdżę tam od dawna, a wyjazdy w Rudawy na majówkę stały się już pewno tradycją z racji możliwości znalezienia miejsc gdzie przez cały dzień nie spotkamy nikogo lub co najwyżej pojedyncze osoby co w tzw. długie weekendy jest nie do przecenienia.

 

Czytaj więcej...

Wspinanie na czas o Puchar Polski!

Wspinanie na czas o Puchar Polski !

W Arenie Gliwice będą „biegać” po pionowej ścianie. W tej widowiskowej dyscyplinie jesteśmy sportową potęgą. Zawodnicy uprawiający wspinaczkę na czas wyglądają jakby zaprzeczali prawom ciążenia. W Gliwicach ich widowiskowe zmagania będzie można podziwiać 23 marca podczas Pucharu Polski w Arenie Gliwice na ścianie wspinaczkowej Chwyciarnia. A kibicować im będą również polscy mistrzowie świata we wspinaczce na czas, którzy zrobili furorę w zeszłym roku w Innsbrucku.

Czytaj więcej...

Pozostaną na Nanga Parbat na zawsze...?

Pozostaną na Nanga Parbat na zawsze...?

W praktyce nie ma już żadnych szans, aby uratować jeszcze Daniela Nardiego i Toma Ballarda. Himalaiści wspinając się na Nanga Parbat nową drogą utknęli na wysokości 6300 m n.p.m. na Żebrze Mummery'ego. Ostatnią informację jaką podali, było to, że potrzebują pomocy.

Czytaj więcej...

Drogi wspinaczkowe na własnej asekuracji w Rudawach Janowickich

Drogi wspinaczkowe na własnej asekuracji w Rudawach Janowickich

W Rudawach Janowickich położonych u stóp Karkonoszy pośród lasów, którymi są porośnięte, ukryta jest wielka rozmaitość form skalnych z pokaźną liczbą dróg wspinaczkowych na tychże. Dość powiedzieć, że w drugim wydaniu swojego znakomitego przewodnika po Rudawach Michał Kajca wylicza już 1345 dróg, z których możemy wybierać sobie cele :) W niniejszym artykule chciałbym zaproponować Wam kilka łatwych dróg na własnej asekuracji, które urzekły mnie swoją urodą oraz charakteryzują się dobrą jakością skały jak i świetnymi rysami na założenie kości czy friendów :) Zapraszam do lektury.

Czytaj więcej...

Skały Lądeckie

Skały Lądeckie

Robi się powoli wiosennie. Na pewno wielu z Was rozpoczęło już sezon w skałach, a większość na pewno niedługo go rozpocznie. Na pewno są wśród Was tacy, którzy chcieliby spróbować czegoś nowego np. wspinaczki w innym rodzaju skały niż najbardziej u nas popularne: wapień, granit czy piaskowiec. Tych z Was, którzy tam jeszcze nie byli zachęcam do odwiedzin w gnejsowych Lądeckich Skałach :)

Czytaj więcej...

Wykład o wspinaniu i pomoc w jednym

Wykład o wspinaniu i pomoc w jednym

Klub Wysokogórski Trójmiasto zaprasza na prelekcję „Wspinanie bez bólu, którą poprowadzi Jakub Fidrych z ClimbRehab. - Jakub oprócz tego, że jest fizjoterapeutą, jest też aktywnym wspinaczem. Z całą pewnością przekaże wiele ciekawych i przydatnych informacji z zakresu tematyki dotyczącej urazów i kontuzji jakie mogą nas spotkać podczas uprawiania sportów wspinaczkowych, oraz tego jak ich unikać – zachęcają organizatorzy.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

logo biale_proste2

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 8918
  • Odsłon artykułów: 24795507

';