Twój Sklep Górski

 

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Statystyki

  • Artykułów: 6513
  • Odsłon artykułów: 17095737

Wspinanie

Zwycięzcy VIII Zielonego Górowania Mocy

Zielone Górowanie Mocy

Kobiety:
1. Kasia Makasewicz - Łódź
2. Iza Juszczak - Zielona Góra
3. Gracjana Wąsik - Lubin

Czytaj więcej...

#everestnews: Depozyt na Przełęczy Południowej w obozie czwartym

Depozyt na Przełęczy Południowej w obozie czwartym

Wyprawa Alexa przebywa obecnie w basecampie po osiągnięciu rekordowej jak dotąd wysokości 7950 m n.p.m. Srogie warunki zimowe i porywiste wiatry kolejny raz zaskakują himalaistę. Atak, który uznaliśmy za szczytowy 2 lutego w rezultacie zakończył się po dojściu do C4 na wysokości 7950 m n.p.m. i pozostawieniu tam depozytu. Korzystając w krótkotrwałego okna pogodowego Txikon wraz z sherpami ruszyli 4 lutego na Everest.

Czytaj więcej...

Everest news: Powrót z C4

alex txikon

Wszystkim tym, którzy od rana śledzą kolejne kroki Alexa Txikona w zdobyciu Mount Everestu zimą bez tlenu spieszymy z informacją dlaczego wyprawa z C4 wraca do C3. Jak donosi portal Altitude porywisty, huraganowy wręcz wiatr w C4 uniemożliwia rozbicie namiotu. W związku z powyższym wyprawa prawdopodobnie zostanie dziś w obozie niższym i na bieżąco podejmować będzie decyzję co dalej z atakiem szczytowym. Trzymamy kciuki – niezmiennie i nieprzerwanie!

Czytaj więcej...

III Puchar Śląska w boulderingu - przedostatnia IV eliminacja!

Plakat

11 lutego na Gliwickiej ściance wspinaczkowej przy ulicy Jasnej 31 zagości po raz kolejny Puchar Śląska w Bouldernigu. Będzie to IV eliminacja (przedostatnia) w tym sezonie panelowym. Zapraszamy do wspólnego wspinu!

Czytaj więcej...

Everest news: Wyprawa Alexa Txikona w C3

Alex Txikon

Dzisiejszą noc wyprawa Alexa Txikona spędziła na wysokości 7400 m n.p.m. w C3. Alex wspina się z dwoma Sherpami: Nurbu i Cheppalem. Ekipa jest mocno zmotywowana i czuje się bardzo dobrze. Nie obyło się również bez nieprzyjemnych niespodzianek, na które jednak ekipa Alexa była przygotowana.

Czytaj więcej...

Piotrek Schab w świetnej formie

Piotrek Schab na Ciudad de dios 9a/a+. Źr.: www.facebook.com/piotrschab96

Piotr Schab jest w Hiszpanii i nie zwalnia wspinaczkowego tempa. W niedzielę, 5 lutego, poprowadził Analógica 9a/a+. Warto dodać, że jest to jego kolejne trudne przejście w tym miesiącu (a minął dopiero pierwszy tydzień lutego!). Dwa dni wcześniej poprowadził aż trzy trudne drogi jednego dnia – Ingravids Serps extension 8c/c+, Fabelita 8c oraz Ciudad de dios 9a/a+.

Czytaj więcej...

#everestnews: Okno pogodowe i kolejna próba zdobycia Everestu

#everestnews: Okno pogodowe i kolejna próba zdobycia Everestu

Jak donoszą prognozy wraz z początkiem przyszłego tygodnia huraganowe wiatry mają się uspokoić, a wyprawę Alexa Txikona czeka kilka dni okna pogodowego pomiędzy 14 a 18 lutym. Trzeba wykorzystać taką szansę komentuje Alex publikując na swojej stronie, iż po kilku dniach odpoczynku po ostatniej akcji górskiej, himalaista znów rusza na starcie z Mont Everestem. Właśnie dziś wyprawa rusza do obozu drugiego. Przypomnijmy, iż ostatnim razem porywiste wiatry dosłownie zmiotły C2, czego i tym razem obawia się Alex.

Czytaj więcej...

Okno pogodowe i kolejna akcja górska Alexa Txikona

Okno pogodowe i kolejna akcja górska Alexa Txikona

Po kilku dniach spędzonych w basecampie Alex Txikon znów rusza w górę. Wypoczynek w basecampie zlokalizowanym na wysokości 5270 m n.p.m. jest równie ważny jak zdobywanie wysokości. Regeneracja jest nieodłącznym elementem każdej aklimatyzacji. Przebywając na niższych wysokościach organizm ma czas na odbudowanie się, wzmocnienie oraz chwilę wytchnienia. Oczywiście wypoczynek w warunkach himalajskiej zimy jest tu słowem daleko idącym i z lekka przerysowanym. Sielanki nie ma - ciężkie warunki pogodowe, śnieżyce i silne wiatry nieodłącznie towarzyszą wyprawie.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"