Alpinizm

Dwa nieszczęśliwe wypadki w Alpach. Nie żyje 7 wspinaczy

Widok na przełęcz Mannklarscharte, gdzie zginęło 5 alpinistów, fot. Böhringer Friedrich

Przykre wiadomości nadeszły wczoraj z Alp, gdzie doszło do dwóch osobnych wypadków wspinaczkowych - jeden miał miejsce w Austrii, drugi we Włoszech. Oficjalnie potwierdzono śmierć 7 osób.

Czytaj więcej...

Wieści od Marcina Tomaszewskiego z Eigeru

źr. Marcin Tomaszewski

Jestesmy na piku! Droga zrobiona! Jeszcze tylko zejście i zjazdy do podstawy sciany.

Czytaj więcej...

Cztery drogi, jeden cel - Hanwag Alpine Experience 2017

Zugspitze

Dni 18 i 19 września br. każdy entuzjasta wypraw na alpejskie szczyty powinien zaznaczyć na czerwono. Właśnie wtedy cztery zespoły, czterema różnymi drogami wejdą na Zugspitze – szczyt leżący w sąsiedztwie siedziby marki Hanwag, a przy tym najwyższą górę Niemiec. Wciąż jeszcze można zgłosić się do udziału w konkursie, którego główną nagrodą jest miejsce w jednym z zespołów.

Czytaj więcej...

Raport od Marcina Tomaszewskiego z północnej ściany Eigeru

źr. Marcin Tomaszewski

(Stan na 03.12.2016) Raport po 4 dniu na północnej ścianie Eigeru:
Czwarty dzień w ścianie i osiemnaście wyciągów. Pogoda nam sprzyja, warunki w ścianie, jak na razie, także. Jutro holujemy sprzęt do góry na miejsce czwartego biwaku.

Czytaj więcej...

Eiger „Mordwand” pozwoliła wytyczyć nową drogę!

Marcin Tomaszewski & Piotr Kubicki podczas konferencji

Marcin „Yeti” Tomaszewski wraz z Tomem Ballardem, wytyczyli pierwszą, polską, zimową drogę w stylu big wall na północnej ścianie Eigeru. Mimo bardzo trudnych warunków, kruchej i oblodzonej ściany, wspinaczka zakończyła się sukcesem i po 7 dniach, 6 grudnia 2016 polsko-brytyjski zespół osiągnął cel - szczyt morderczej góry Eiger.

Czytaj więcej...

Wieści od Marcina Tomaszewskiego, prosto z północnej ściany Eiger

fot. Marcin Tomaszewski

"Po przetransportowaniu sprzętu pod ścianę założyliśmy pierwszy biwak. Naszym celem było wejście w nową drogę bez poręczowania. W ciągu dwóch dni wytyczyliśmy 430 metrów nowej linii. Przed nami 1400. Północna ściana Eigeru jest ogromna, eksponowana, krucha i zalodzona. Wspinamy się bardzo ostrożnie i każdego dnia wyrywamy tyle metrów ile tylko możemy.

Czytaj więcej...

Korona ziemi, 9 szczytów w 11 miesięcy.

Janusz na szczycie Elbrus

Janusz Kochański zdobył 9 szczytów Korony Ziemi w ciągu 11 miesięcy. Jest to najszybsze polskie skompletowanie Korony. Zaczęło się od Mount Vinson 6 stycznia, a zakończyło na Aconcagua 6 grudnia. Wszystkie wyprawy odbyły się z Annapurna Klub .

Czytaj więcej...

Marcin Yeti Tomaszewski ruszył na Eiger

źr. www.facebook.com/MarcinYetiTomaszewsk

Marcin Yeti Tomaszewski wyruszył wczoraj (29.11.2016 r.) wytyczać pierwszą polską drogę na północnej ścianie EIGER w Szwajcarii.

Czytaj więcej...

„7 Happy Summits” – po Koronę Ziemi dla dzieciaków

„7 Happy Summits” – po Koronę Ziemi dla dzieciaków

Rusza projekt „7 Happy Summits” który stanowi połączenie górskiej pasji wraz z chęcią pomagania najmłodszym. Razem z Fundacją „Happy Kids” (http://happykids.org.pl) Michał Leksiński, podróżnik i miłośnik alpinizmu, pod koniec 2016 roku rozpoczyna projekt zdobycia Korony Ziemi. Projekt inaugurować będzie zdobycie w noc sylwestrową szczytu Kilimanjaro w Tanzanii.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

logo biale_proste2

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 8184
  • Odsłon artykułów: 23021108

';