Znamy ambasadorów Akademickich Mistrzostw Europy we wspinaczce sportowej 2015

Kategoria: Wspinanie / Sztuczne ścianki

Jak przystało na imprezę światowego formatu, mistrzostwa będą wspierać i promować czołowi sportowcy – na czele z Adamem Pustelnikiem. W gronie ambasadorek AME znalazły się także Aleksandra Rudzińska oraz siostry Klaudia i Sylwia Buczek.

Przygotowania do Akademickich Mistrzostw Europy we wspinaczce sportowej nabierają tempa. To debiutujące wydarzenie w kalendarzu europejskich imprez, stąd przed organizatorami ambitne cele do zrealizowania. Określony jest już harmonogram imprezy, trwają ostatnie uzgodnienia ze sponsorami i patronami medialnymi, a niebawem poznamy pierwszych uczestników zawodów. Natomiast znamy już ambasadorów mistrzostw, którzy za kilka dni rozpoczną Międzynarodowy Trening Wspinaczkowy (IFSC Climbing Camp).

Wydarzenie to odbędzie się w Kanadzie (Central Saanich) w dniach 20-22 lutego i będzie wyśmienitą okazją do promocji Akademickich Mistrzostw Europy we wspinaczce sportowej. Zajęcia i warsztaty podczas Climbing Camp poprowadzą zaproszeni zawodnicy z całego świata m.in. ambasadorzy mistrzostw: Adam Pustelnik, Klaudia Buczek i Ola Rudzińska.

Jesteśmy przekonani, że możliwość spotkania w Kanadzie wspinaczy z całego świata, będzie wyświenitą okazją do zaproszenia wielu z nich do udziału w naszej sierpniowej imprezie. Duża frekwencja podczas mistrzostw jest dla nas jednym z priorytetów – mówi Beata Widawska, wiceprzewodnicząca komitetu organizacyjnego.

Ambasadorzy Akademickich Mistrzostw Europy we wspinaczce sportowej 2015:

Adam Pustelnik

Jako pierwszy polski wspinacz poprowadził drogę wspinaczkową o trudności 8c+. Niezwykle utalentowany i wszechstronny wspinacz. Uczestniczy w organizacji Pucharów Świata we wspinaczce sportowej w roli szefa konstruktorów dróg. Od roku 2012 pełni funkcję koordynatora konstruktorów dróg Międzynarodowej Federacji Wspinaczki Sportowej (Official IFSC Route Setter.). Jest autorem licznych publikacji w magazynach  "Góry" , "Magazyn Górski". Publikował też na łamach "National Geographic Traveler" i "Grimper". Jest współautorem multimedialnego poradnika „100 porad GÓR”.

Adam Pustelnik, źródło: gdanskifestiwalgorski.pl

 

Adam Pustelnik, źródło: gdanskifestiwalgorski.pl

Aleksandra Rudzińska

Specjalizuje się we wspinaczce „na czas”, w której odniosła już wiele sukcesów. To trzykrotna mistrzyni świata juniorów (2009, 2011, 2013), wicemistrzyni Europy Juniorów (2012) i seniorów (2012) oraz brązowa medalistka mistrzostw świata seniorów (2014). Wielokrotna medalistka mistrzostw Polski oraz pucharu Polski juniorów i seniorów.

Klaudia Buczek

Wspinaczką sportową zajmuje się od ponad 8 lat. Specjalizuje się we wspinaniu na czas, jednak startuje również w zawodach boulderingowych. Do jej największych osiągnięć należą: wicemistrzostwo świata seniorów 2014 (wspinaczka na czas), mistrzostwo świata juniorów 2010 (wspinaczka na czas), 4m. w Pucharze Świata 2014 (wspinaczka na czas), mistrzostwo Polski seniorów 2012 i 2014 (wspinaczka na czas), srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski seniorów w boulderingu w latach kolejno 2009, 2012.

Sylwia Buczek

Aktualna Mistrzyni Polski w boulderingu i zdobywczyni Pucharu Polski w boulderingu 2014. Reprezentantka Polski na zawodach międzynarodowych. Ma na swoim koncie najlepsze boulderowe przejścia wśród kobiet w Polsce m.in. 8 boulderów wycenionych na 8A.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www i Facebooku.
www.climbing2015.pl
www.facebook.com/Climbing2015PL

Portal Górski jest oficjalnym sponsorem Akademickich Mistrzostw Europy i dostawcą lin znakomitej marki Cousin Trestec.

Cousin Trestec

Cousin Trestec

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 8195
  • Odsłon artykułów: 23032559
  
  ';