Topo

Nowe topo wspinaczkowe: Małopolska, Trzebinia

Nowe topo wspinaczkowe: Małopolska, Trzebinia

Jura Południowa - mocno wysunięty punkt na zachód. Trzebinia - woj. małopolskie, połowa drogi pomiędzy Krakowem a Katowicami (> 40 km od Krakowa). Trzebinia, ul. Św. Stanisława 9A. Balaton.

Czytaj więcej...

Morcheka, Krym, Ukraina

Sergey Nefedov podczas wspinania

Sergey Nefedov podczas wspinaniaOstatnimi czasy Ukraina i Krym to bardzo popularne kierunki wspinaczkowe. Prezentujemy rejon, który za sprawą Sergeya Nefedova doczekał się odświeżenia, przeczyszenia a także uklasycznienia kilku najlepszych dróg wielowyciągowych. Jest to chyba najlepszy rejon do wspinaczki tradowej na Ukrainie połozony w samym sercu Krymu.

Czytaj więcej...

Skała nad potokiem w Sułoszowej – Topo

Skała nad potokiem w Sułoszowej – Topo

Świetną miejscówkę na upalne dni oferuje wspinaczom Sułoszowa. Zachęcamy do odwiedzenia Doliny Prądnika! 28 dróg wspinaczkowych na Skale nad potokiem zostało przygotowanych i wyposażonych w kompletną asekurację przez Darka Żurka. Wśród nich można znaleźć 6 linii TRAD, posiadających dwa ringi do założenia stanowiska zjazdowego.

Czytaj więcej...

Kierunek Las Peñas de Riglos!

La Fiesta de los Biceps, Riglos, Hiszpania

La Fiesta de los Biceps, Riglos, HiszpaniaMacie już plany na wakacyje? A może szukacie miejscówki na fajnego tripa? Do tego nie obce Wam jest wspinanie wielowyciągowe i hiszpańskie wino? Mamy dla Was krótki artykuł o słynnym rejonie Riglos w Hiszpani, który słynie między innymi z drogi Fiesta de Los Biceps przesolowanej przez Alexa Honnolda. Przeczytajcie, a może poczujecie zew ciepłych, hiszpańskich skał i za kilka miesięcy sprawdzicie jak trzyma czerwona skała.

Czytaj więcej...

Topo – Adamów 2013

Topo – Adamów 2013

Adamów to piaskowcowy rejon niedaleko Starachowic w województwie świętokrzyskim. Rejon oferuje około 200 problemów dla wspinaczy na każdym poziomie zaawansowania. Większość przystawek znajduje się w przedziale trudności 5A-6C. Dzięki dużej ilości problemów skupionych na niewielkiej przestrzeni Adamów idealnie nadaje się do robienia obwodów boulderowych.

Czytaj więcej...

Jaskinia Jasna w Strzegowej


Dzięki uprzejmości Tarnogórskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego TKTJ. mamy przyjemność przedstawić Wam topo kolejnego jurajskiego ogródka wspinaczkowego - Jaskini Jasnej w Strzegowej. Miejsce to jest o tyle ciekawe, że daje możliwości zarówno do wspinania skałkowego, boulderingu jak i jest udostępnione do drytoolingu (po wyznaczonych drogach). Topo w formacie pdf jest do ściągnięcia tutaj.

Marokan Siesta

Piękne wspinanie z widokiem na palmy, pyszny wikt, pogoda daleka od gwałtownych załamań i przykrych niespodzianek, a wszystko to okraszone niezbyt wygórowanymi cenami i dużą ilością egzotyki. Danie rewelacyjne .... po marokańsku. Każdy znajdzie dla siebie jakieś smaczki ... 

Czytaj więcej...

Rożnów

Rożnów - topo
Rożnów - topo Za zgodą serwisu www.climb.pl prezentujemy póki co jedyne dostępne w internecie topo Rożnowa. Topo niestety nie jest idealne i może być obarczone dużą ilością błędów, jednak pozyskanie jakicholwiek informacji na temat przebiegu dróg, ich wycen oraz autorów było - wg Kolegów z climb.pl - bardzo trudne. Dlatego też poniższe topo należy traktować bardzo orientacyjnie, a wszelkie uwagi prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Topo z formacie .pdf jest do ściągnięcia TUTAJ .

Nie tylko słońce, kawa i wino - czyli o wspinaniu w Portugalii

Portugalia. Kraj trochę na uboczu, pozostający w cieniu sąsiedniej Hiszpanii. Dzięki temu właśnie mniej poznany, bardziej egzotyczny. Egzotyczne wydaję się też tam słowo ‘wspinaczka’. A niesłusznie, bo właściwie przemierzając wzdłuż Portugalię niemal na całej długości znajdziemy miejsca, gdzie możemy się powspinać.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

logo biale_proste2

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 8585
  • Odsłon artykułów: 24174600

';